Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Телеграм-канал з нуля: секрети створення та рецепт цікавого контенту

Антон Гембарський
Антон Гембарський Content Manager Telegram Network (агентство інтернет-маркетингу Netpeak, частина Netpeak Group)
30 травня 2023 12 хвилин читання

Створити Telegram-канал, навіть з урахуванням всіх можливих нюансів, насправді дуже просто, набагато складніше розвивати його та підтримувати інтерес у аудиторії. Завдання спрощується, якщо на початку шляху пропрацювати концепт, подання контенту та організацію роботи над каналом — про це читайте нижче.

Це перший із серії матеріалів про просування у Telegram.

Як створити Telegram-канал з нуля. Антон Гембарський Як створити Telegram-канал з нуля. Антон Гембарський

Визначити концепт Telegram-каналу

Потрібно визначити, яка буде тематика майбутнього Telegram-каналу та що важливіше, яка мета його створення: це може бути монетизація, закритий клуб, або майданчик для розвитку власного бренду чи бренду компанії. 

Важливо також розуміти, скільки часу на тиждень ви хочете та матимете змогу приділяти каналу, за змоги подбати про те, щоб у поточних умовах це відбувалося регулярно. Якщо такої можливості немає, але є бажання займатися, то спланувати контент завчасно та зробити відкладені публікації. 

Назва має передавати сутність, якщо не максимально чітко, то асоціативно чи натяком. Вона має бути короткою, оригінальною, яскравою та запам’ятовуватися. 

Капслок може здаватися поганим тоном, але це ок, коли в назві є назва міста, наприклад. Найчастіше в назвах лише перша велика буква, а всі інші маленькі. Емодзі — лише якщо вони асоціюються з брендом або певним символом, доречним для назви чи тематики каналу.

Також потрібно пам’ятати про унікальне посилання — зазвичай латиницею прописують назву, але, якщо там багато слів, то треба придумувати лаконічні скорочення.

Приклади назв та коротких посилань для Telegram-каналів

Хороші назви Telegram-каналів

  • Фродо и Мордор – @frodo_mordor
  • Лачен пише – @lachentyt
  • FEDOROV – @zedigital

Назви Telegram-каналів, які краще замінити

  • Украина.Главное🇺🇦 – @ukraine_first
  • WTF Украина – @wtfukra1ne
  • NATXNENNЯ • Українська музика. Натхнення. Цитати. – @natxnennua

Відкритий чи закритий канал? Якщо канал – не приватна група для певної категорії підписників, то краще спочатку робити канал відкритим. Так він буде ранжуватися у пошуку за релевантними словами, і потенційна аудиторія сама його знайде. 

Аватарка має кидатися в очі, бути помітною серед «кружечків» у стрічці користувачів. Якщо є якийсь текст, то великі букви, які можна прочитати, не відкриваючи картинку окремо та які вміщаються у коло.

Опис — пам’ятати, що дозволено лише 255 символів, є обмеження в символах, і треба в декілька речень вписати сутність каналу, додати відразу хештеги, якщо плануються певні розділи чи рубрики, посилання на соціальні мережі чи пов’язаний телеграм-канал, а також контакт людини, яка комунікує від імені телеграм-каналу щодо всіх питань та пропозицій співпраці. Це може бути жива людина або бот.

Приклади опису для Telegram-каналу
Приклади опису для Telegram-каналу

Важливе про контент в Telegram

Треба відштовхуватися від концепту та часу, який є змога приділити. 

Унікальність контенту важлива, коли телеграм-канал створюється для бізнесу та особистого бренду, регулярність та швидкість публікацій — якщо новини. 

Якщо канал більше у форматі хобі або розважальний, то трохи видозмінений копіпаст працює, питання лише в актуальності та чи не всюди вже цей жарт вже був. 

Усі графічні зображення та відео мають бути високої якості, але потрібно розуміти, що 200 мегабайт ніхто з підписників завантажувати не буде, щоб подивитися 20 секунд ролику. Ідеальна тривалість відео — до 2-4 хвилини. Якщо відео довше, ніж 4 хвилини, рекомендуємо додавати посилання на YouTube чи інший хостинг оригіналу.

Де доречно — лишати на матеріалах вотермарки, які не заважають сприймати контент, тобто робити їх напівпрозорими та не перекривати половину зображення.

Наприкінці кожного посту має бути швидка можливість підписатися (посилання), запропонувати новину та, якщо відкрита така можливість, контакт для співпраці.

Згодом, як буде аудиторія та перший фідбек, концепт та контент каналу важливо адаптувати під потреби підписників. Для підвищення залученості аудиторії рекомендуємо спілкуватися з підписниками в коментарях, спонукати до висловлювання власної думки та обговорень. Коментарі є сенс відкривати, коли є умовно перша сотня підписників, а ось реакції — відразу, тільки обмежити їхню кількість на свій розсуд.

10 заповідей форматування постів у Telegram

  • 1
    Вичитувати орфографічні, пунктуаційні та стилістичні помилки перед публікацією.
  • 2
    Розбивати великі абзаци для легкого сприйняття великого об’єму тексту.
  • 3
    Без води — за увагу та час підписника триває постійна боротьба, тому важливо не перевантажувати його та його інфопростір.
  • 4
    Якщо контент оригінальний та об’ємний — публікувати на блог-платформі для статей і нотаток Telegraph, щоб підписник не виходив за межі каналу та не губився.
  • 5
    Емодзі мають бути доречними.
  • 6
    Заголовки постів завжди розкривають сутність, інтригують та не вводять в оману.
  • 7
    Не використовуйте більше 2 різних шрифтів у одному пості, інакше вони будуть відволікати читачів.
  • 8
    Знайдіть власний tone of voice, який буде доречним вам та вашим підписникам.
  • 9
    Дотримуйтесь єдиного форматування постів. Заголовки, цитування, емодзі, приховані посилання — в усього є свій стиль, а відступи від нього нехай будуть лише винятками та експериментами.
  • 10
    Розберіться, як включити коментарі, перш ніж просити підписників бути активним.

Приклади вдало та невдало оформлених постів у Telegram

Приклади вдалих постів

Приклади вдалих постів в Telegram
Приклади вдалих постів в Telegram
Приклади вдалих постів в Telegram

Приклади постів у Telegram, які краще доопрацювати

Приклади постів в Telegram, які краще доопрацювати
Приклади постів в Telegram, які краще доопрацювати

Визначитися з темою каналу в Telegram

Перед запуском також потрібно чітко визначити тему вашого каналу.

Важливо, щоб вона збігалася з вашими інтересами та експертизою. Завдяки цьому ви можете бути впевненим, що надаєте аудиторії цікаву та корисну інформацію.

Також зверніть увагу на популярні канали, які вже зібрали аудиторію, або тільки почали свій шлях і вже досягли перших успіхів. Це допоможе вам зрозуміти, які теми найпопулярніші і які ідеї вже використовуються іншими авторами.

Проаналізуйте їх та знайдіть тему, яка вам близька та в якій ви розбираєтесь найкраще. Якщо ви будете ділитися знаннями та досвідом, то це допоможе вам краще залучити аудиторію.

Не радимо вести канал будь-як та про будь-що, якщо це не ваш хаотичний щоденник думок. Краще, якщо підписники будь мати розуміння направлення каналу, на який вони підписуються та регулярно заходять.

Де шукати контент?

Насправді це не таке страшне питання, як здається.

Для цього почніть виписувати все, що стосується вашої теми: болі, кумедні випадки, рішення питань, винятки з правил та багато чого іншого. Все, що ви виписуєте, може бути використане як окремий пост.

Переглядайте, про що пишуть ваші конкуренти. Можливо, ви зможете розкрити їхню тему краще, або написати під новим кутом погляду. Звичайно, не треба ні копіювати матеріал, ні когось ображати.

Також цікавтеся у підписників, ставте їм питання або влаштовуйте серед них голосування. Ви не тільки зрозумієте їх краще, вони ще й побачать свій вплив на життя каналу.

Звертайте увагу на популярні соціальні мережі: TikTok, Twitter, Instagram, Reddit. На них ви не тільки знайдете нові ідеї, але і крутий матеріал для своїх постів.

Telegram майже не використовує обмежень у копірайтерстві. Тож з вашим каналом буде все в порядку, за умови, що ви не  будете публікувати фільми, книги, еротику або відверте насилля. Однак треба враховувати, що не всі кріейтори будуть в захваті, якщо ви використаєте їхню роботу без дозволу або без вказання авторства.

Пам'ятайте, що Telegram – це мессенджер, де підписники завжди полюбляють отримувати інформацію швидко, тож не зволікайте.

Як увімкнути коментарі постів у Telegram-каналі?

Зайти у налаштування каналу та обрати “Обговорення”.

Як увімкнути коментарі до постів в Telegram-каналі Як увімкнути коментарі до постів в Telegram-каналі

Далі створіть нову групу або додайте існуючу. Майте на увазі, що у ній почнуть з'являтися усі коментарі з каналу.

Як увімкнути коментарі до постів у Telegram-каналі Як увімкнути коментарі до постів у Telegram-каналі

Останній крок, щоб додати групу до каналу — додати назву.

Аудиторія не має обов’язково вступати у групу, щоб лишати коментарі у каналі, але це простір для спамерів, який треба буде модерувати. 

Tone of voice

У кожного каналу є свій tone of voice — спосіб спілкування зі своїми читачами.

Це стиль вашого каналу, який простежується у кожному пості. Він притаманний лише вам, та з'являється у всьому: будові речень, використанню емодзі, гуморі и т.д.

Подумайте про цільову аудиторію. Визначте, кому ви хочете давати свій контент. Які їхні інтереси? Який формат контенту найбільш зручний для них? Подивіться, як ведуть свої канали інші.

На основі цієї інформації виберіть формат, який буде максимально цікавий і корисний для вашої аудиторії.

Визначте структуру ваших постів, частоту публікацій та дотримуйтесь свого унікального tone of voice.

Навчіться працювати з ШІ

Так, ця порада зараз усюди, і тут також.

Вміле використання штучного інтелекту дасть вам переваги над іншими авторами.

По-перше, ви завжди можете звернутися до ШІ по допомогу з ідеями або доповнювати свої новим матеріалом. Наприклад, ви швидко і безкоштовно можете отримати від нього топ касових фільмів, книг або дивовижних місць на планеті.

Тож поки інші будуть шукати натхнення, ви будете вдосконалити вже готову чернетку, яку для вас швидко зробили роботи.

По-друге, ШІ допомагає у створенні контенту. Наприклад, згенерувати унікальний текст на задану тему, намалювати заданий образ, або озвучувати якийсь текст.

Наприклад, ви можете легко отримати крутий аватар для свого каналу. Також людям дуже подобається формат, як знайомі їм персонажі набувають нового вигляду в інших образах.  

ШІ для створення контенту в Telegram ШІ для створення контенту в Telegram

Ми впевнені, що немає теми, для якої ШІ не зміг допомогти. Тож не нехтуйте цією можливістю, полегшіть собі роботу, та відкривайте нові грані контенту.

Розкрутіть Telegram-канал так, щоб підписалися усі

Спочатку запросіть до каналу усіх, хто є у ваших контактах, своїх друзів та попросіть їх запросити своїх друзів і тощо

Потім домовляйтеся з власниками інших невеликих каналів розмістити взаємну рекламу — ви прорекламуєте їх, а вони прорекламують вас. Оберіть для цього такі канали, де буде аудиторія, яка зацікавлена у вашому контенті.

Також ви можете домовитися з більш великими каналами, але вони вже не зроблять це безкоштовно.

Напишіть пост, який буде заохочувати підписатися на ваш канал. Нехай у ньому будут переваги та унікальність вашого каналу, та використовуйте його.

Останні, проте важливі поради щодо розвитку каналу у Telegram:

  • 1
    Ведіть контент-план.
  • 2
    Записуйте у нього усі ідеї.
  • 3
    Аналізуйте статистику, щоб зрозуміти, що подобається читачам найбільше.
  • 4
    Експерементуйте з контентом та подачею.
  • 5
    Полюбіть це як творче хобі.
  • 6
    Слідкуй за оновленням Telegram.
  • 7
    Спілкуйтеся з аудиторією та цікавтеся її настроем.

«А чи я вивезу?»

Взагалі, спочатку рекомендуємо поставити це питання собі та розуміти, що ведення телеграм-каналу з фултайм-роботою навряд чи вийде поєднувати. Якщо канал потребує постійного регулярного наповнення, то є сенс розглянути варіант взяти у команду контент-менеджера або копірайтера, який допомагатиме з написанням постів. 

Але якщо тематика каналу не передбачає нагальність, і це, наприклад, огляди новин за тиждень, розповіді про книги та кіно, або думки та досвід з бізнес-сфери, то можна спокійно користуватися функцією відкладених повідомлень.

Amen.

У наступному матеріалі — як просувати Telegram-канали, безкоштовні та платні способи.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як змінився диджитал-ринок України та світу за 2023 рік — опитування Netpeak Group

Артем Житкевич 29 вересня 2023 19:30

Соцмережі для B2B: куди спрямувати свій рекламний бюджет

Максим Купченко 27 вересня 2023 16:15

ATACMS для України, українська локалізація в Cyberpunk 2077 та оновлення Telegram. Ранкова SPEKA

Артем Житкевич 23 вересня 2023 07:00

У Telegram з’явилися історії від каналів та медіафайли з одноразовим переглядом

Артем Житкевич 22 вересня 2023 19:30

Додавання TON у Telegram вивело його у топ-10 криптовалют

Артем Житкевич 19 вересня 2023 23:19