Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Немає трафіку на YouTube? П’ять порад, які допоможуть розвивати YouTube-канал

В'ячеслав Юренко
В'ячеслав Юренко CEO 4Limes IT Company
30 червня 2023 4 хвилин читання

YouTube — один із небагатьох майданчиків, на якому за умови регулярного та якісного ведення каналу можна отримати хороший органічний трафік. Тому під час аудитів YouTube-каналів ми насамперед шукаємо точки зростання органічного просування. Згодом у нас зібрався список найпоширеніших проблем, через які може страждати органічний трафік. І я ними поділюся.

Ведення YouTube-каналу

Більше залученості зазвичай отримують ті канали, які окрім класичних роликів, використовують прямі трансляції та Youtube Shorts.

Перші — хороший спосіб стати ближче до аудиторії та отримати миттєвий зворотний зв'язок. Крім того, трансляції підвищують залученість, добре просуваються в рекомендаціях і пошуку.

А Youtube Shorts допомагають потрапити на очі тим глядачам, які рідко дивляться довгі відео і вважають за краще використовувати Youtube як аналог TikTok. Цей формат приносить багато органічного охоплення на канал.

І ще два важливі правила:

  • 1
    Створювати плейлисти. Розділивши ролики за категоріями, ви зможете зібрати додаткові перегляди на старих відео за рахунок нових підписників.
  • 2
    Редагувати коментарі. На Youtube є можливість додати стоп-слова, щоб витрачати менше часу на модерацію коментарів. Наприклад, можна заборонити глядачам залишати під вашим відео коментарі з лайкою, образами тощо.

Приклад результату роботи з форматом #shorts :

Робота з форматом #shorts
Робота з форматом #shorts

Обкладинки відео для YouTube

Якщо додаєте на обкладинку текст, переконайтеся, що він буде добре читатися на всіх пристроях. Коротка фраза або слово, написані великим шрифтом, завжди мають кращий вигляд, ніж великий обсяг дрібного тексту.

Взагалі ми за мінімалістичні обкладинки, в яких кожна деталь продумана і не перевантажує загальну картину. З нашого досвіду, такі візуали завжди підвищують клікабельність відео.

Обкладинки для відео на YouTube Обкладинки для відео на YouTube

Заголовок роликів на YouTube

Перше і головне правило — заголовок має розповідати (або натякати), про що відео. Якщо назва створює неправильне очікування, більшість глядачів підуть на перших хвилинах. А це знизить рейтинг відео.

Другий важливий момент — краще обирати назву не довшу за 60-70 символів. Так вона буде коректно відображатися на всіх майданчиках і девайсах.

Також намагайтеся, щоб назва доповнювала текст на обкладинці. Наприклад, для картинки можна вибрати одне-два слова, які зачеплять погляд відвідувача, а вже в заголовку пояснити докладніше тему відео.

Помітнішим ролик зроблять знаки оклику, знаки питання, цифри, слова «ТОП», «Рейтинг» тощо. На Youtube клікбейтні заголовки все ще працюють. І що більший канал — то більш «зухвалий» заголовок він може собі дозволити.

І в заголовок, і в опис потрібно додати ключові слова, щоб полегшити його пошук в Youtube, а також збільшити шанс, що Google запропонує його у відповідь на певний запит.

Правильний заголовок для YouTube-відео Правильний заголовок для YouTube-відео

Опис YouTube-відео

Тепер поговоримо докладніше про сам опис, він відіграє ключову роль у залученні органічного трафіку.

Важливо не тільки додати ключові слова, а й рівномірно розподілити їх. Для цього обсяг тексту має бути щонайменше 500 символів.

Також в опис заведено додавати посилання, що генерують трафік на сайти і соцмережі. Щодо цих посилань у Youtube є деякі заборони. Наприклад, не можна прикріплювати посилання на сайти з алкогольною продукцією та іншими забороненими товарами.

Субтитри для відео на YouTube

Головне — не забути їх відредагувати. В автоматичних субтитрах текст, як правило, сильно спотворюється. У субтитри також можна додати ключові слова, щоб зробити відео ще більш релевантним в очах пошукових систем.

Це основні правила, які ми завжди впроваджуємо насамперед. А якими користуєтеся ви, щоб збільшити трафік на YouTube? Пишіть у коментарях!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

YouTube прийматиме скарги на ШІ-імітацію голосу та обличчя користувачів

Кіра Іванова 8 годин тому

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як правильно налаштувати SMM, щоб збільшити взаємодію з клієнтом у 2 рази. Кейс VARUS

Катерина Селезень 27 червня 2024 16:48

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

YouTube тестує нову функцію для розкрутки відео

Владислав Паливода 26 червня 2024 14:12