Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Title та description на сторінках інтернет-магазину: як оптимізувати, чим допоможе ШІ і чому це важливо для SEO?

Володимир Жиляєв
Володимир Жиляєв Спеціаліст з контенту, маркетингу, SEO
11 квітня 2023 9 хвилин читання

Серед задач, з якими стикаються підприємці, є багато таких, що здаються дрібними та малозначущими. Однак, ігноруючи їх можна суттєво погіршити результати просування бізнесу. Приклад цього створення та оптимізація метатегів. Запустити і просувати інтернет-магазин можна і без них, однак результати будуть значно гірші. 

В цій статті розберемо: 

 • Що таке метатеги title та description? 
 • Чому вони важливі для SEO-просування магазину? 
 • Як за допомогою сучасних рішень та штучного інтелекту створити їх правильно та не втратити купу часу? 

Дуже приємно, що українські високотехнологічні компанії в цьому плані серед лідерів. Крім самого ChatGPT для оптимізації тегів на сторінках можна використовувати інструменти від Serpstat та української платформи створення інтернет-магазинів Shop-Express

Якщо ви — власник бізнесу, хочете максимально правильно оптимізувати сторінки та заощадити час, обов'язково читайте далі.

Метатеги title та desription: що це і чому вони важливі 

Метатеги — це фрагменти коду HTML і тексту на сторінках сайтів, які допомагають користувачам і пошуковим роботам правильно зрозуміти вміст сторінки. Їх на кожній сторінці може бути кілька. Основними з них є title та description. Вони мають найбільше значення для SEO

Title (тайтл) — це заголовок сторінки в коді, який пояснює роботам Google, про що сторінка і за яким основним пошуковим запитом її треба показувати в результатах пошуку. 

Description (дескрипшен) — розширений опис змісту сторінки. Тег, який пояснює більш детально, що знайде користувач, якщо перейде за посиланням. Description має містити інші пошукові запити, за якими цю адресу теж треба відображати у видачі. 

З тегів тайтл та дескрипшен формується інформація про сайт в результатах видачі

title та description у видачі Google title та description у видачі Google

Тому, ці невеличкі фрагменти тексту можуть бути ще і першим джерелом інформації про компанію для потенційного покупця. Зокрема в офіційних рекомендаціях по роботі з метатегами від Google одна з порад  — використовувати назву бренду. 

Чому тайтл та дескрипшен впливають на відвідуваність сайту 

У вас, напевно, виникло питання: а навіщо все це потрібно, хіба не можна просувати магазин без цих дрібниць? А багато хто взагалі зараз скаже, що краще просто запустити рекламу в Google і не думати ні про ці технічні деталі. 

Але є одразу кілька причин приділяти увагу метатегам на сайті: 

 • 1
  Якщо ви плануєте запускати рекламу в Google якісна оптимізація теж важлива. Дійсно Google Ads дасть результат набагато швидше, ніж SEO. Однак, в тривалій перспективі для бізнесу не вигідно залежати від єдиного каналу трафіку. Тому, щоб оптимізувати ціну ліда радимо використовувати і пошукове просування. 
 • 2
  Без заповнених метатегів Google може ранжувати сторінку не за тими запитами, які є для вас пріорітетними. Тому, щоб дати Google правильний сигнал, варто заповнити теги. 
 • 3
  Метатеги підвищують клікабельність посилання в результатах видачі. Тобто при однаковій кількості показів на першій сторінці видачі сайт може отримати більше переходів. А це, безумовно, та перевага, за яку є сенс конкурувати. 

Отже, ви переконались, що є сенс заповнювати теги на сторінках товарів, категорій та інших сторінках інтернет-магазину. Але як це зробити правильно? 

Як написати title та description правильно 

Отже, основні рекомендації та правила написання title: 

 • довжина тайтлу має бути до 70 символів, вона може бути більше, однак, в цьому випадку текст не буде відображатись в результатах видачі;
 • в заголовку має бути входження пошукових запитів;
 • тег має бути змістовним, без повторення кількох пошукових запитів;
 • всередині тегу не повинно бути крапки;
 • в тексті можуть бути спеціальні символи, цифри та слова, написані з великої літери, навіть якщо цього не вимагає правопис. 

Основні правила написання description: 

 • довжина тексту від 120 до 170 символів;
 • текст має складатись із двох-трьох речень;
 • має містити входження пошукових запитів, але не повторювати title;
 • перевагою буде call to action, заклик перейти на сайт;
 • також може включати емоджі, спеціальні символи та цифри для підвищення клікабельності.

ШІ інструменти для генерації метатегів  

Теги потрібні на всіх сторінках інтернет-магазину і це досить великий обсяг роботи. Як зробити все за правилами і не втратити на це купу часу, коли в штаті нема SEO-спеціаліста або недостатньо досвіду? В цій ситуації вирішенням стають інструменти на базі штучного інтелекту. Розглянемо можливі варіанти. 

Створення мета-тегів з ChatGPT 

Рішення, яке лежить на поверхні: згенерувати теги з ChatGPT. Для цього необхідно вказати в підказці назву магазину, суть запиту та назву сторінки, до якої потрібні теги. 

Генерація мета-тегів з ChatGPT Генерація мета-тегів з ChatGPT

Однак, вже на цій стадії починаються складнощі. Треба вписувати категорію, вказувати назву магазину та кількість символів. Інакше сервіс згенерує надто довгі теги. Також треба додатково зазначити, що в тегах мають бути емоджі. Це треба повторити для кількох категорій. Додайте до цього десятки, а то і сотні товарів, а якщо інтернет-магазин багатомовний, кількість сторінок взагалі виросте в рази. Генерувати для кожної з них теги в ChatGPT і переносити все це вручну буде надто довго. 

Генерація мета-тегів на платформі Shop-Express 

Розробники Shop-Express, української платформи для створення інтернет-магазинів, нещодавно запустили інструмент для розв'язання цієї задачі. Він працює всередині платформи. 

Щоб використати, спочатку треба перейти в панелі управління на вкладку Каталог товарів, підрозділ категорії 

Українська платформа Shop-Express Українська платформа Shop-Express

Далі оберіть одну з категорій, яку хочете редагувати. 

Редактор в Shop-Express Редактор в Shop-Express

У вкладці категорії натисніть на кнопку SEO та URL. 

Редагування категорії в Shop-Express Редагування категорії в Shop-Express

Щоб створити теги, просто натисніть кнопку Оптимізувати. 

Створення мета-тегів в Shop-Express Створення мета-тегів в Shop-Express

Якщо інтернет-магазин багатомовний, система згенерує теги одразу для всіх версій. Ви зможете перевірити це і при необхідності підправити текст. 

Ручне редагування результатів генерації мета-тегів в Shop-Express Ручне редагування результатів генерації мета-тегів в Shop-Express

У інструмента є певні обмеження. Вони пов'язані із загальним рівнем технологій ШІ на цей момент. Розробники радять починати генерацію тегів з товарів і вже потім переходити до категорій. Так функція працюватиме краще. 

Вочевидь, це тільки перше з оновлень платформи на основі штучного інтелекту. Тому, якщо ви підприємець і плануєте створення інтернет-магазину на SaaS-платформі, обов'язково зверніть увагу на Shop-Express. 

Генерація мета-тегів з інструментами Serpstat 

Ще до офіційного релізу ChatGPT для українців українська SEO платформа Serpstat запустила кілька інструментів та основі штучного інтелекту. Серед них є зокрема генератор title та генератор description

Вони працюють досить просто, однак на даний момент знаходяться на стадіях Альфа та Бета тестування. Зараз генератор тайтлів працює адекватно лише з англійською мовою, однак, напевно скоро будуть і оновлення. 

Генерація title та description з інструментами Serpstat  Генерація title та description з інструментами Serpstat 

Необхідно просто ввести текст в поле і натиснути згенерувати тайтл. Для цього можна використати вже написаний текст на сторінці. 

Генератор description працює за тим же принципом, хоча на момент написання статті він підтримує кілька мов, серед яких і українська. 

Загалом пакет інструментів від Serpstat також досить цікавий та зручний, хоча і підійде він не для всіх випадків. Найрентабельнішим рішенням буде використовувати всі функції платформи, включаючи аналіз посилань, підбір пошукових запитів. Генерація метатегів в цьому випадку стане приємним доповненням. Якщо ви займаєтесь SEO на західні ринки, просуваєте невеликий магазин, блог чи бізнес-сайт на WordPress, саме інструменти Serpstat стануть оптимальним рішенням, яке закриє найбільше задач.

На завершення 

Генерація та оптимізація метатегів — важлива, проте далеко не єдина задача зі сфер електронної комерції, які можна вирішувати з інструментами на базі штучного інтелекту. 

Серед рішень, на які варто звернути увагу: сам ChatGPT, інструменти Serpstat та нові можливості платформи Shop-Express. Якість генерованого контенту у них досить близька, однак за зручністю саме для інтернет-магазинів найкращі результати показує, на наш погляд, саме Shop-Express. І справа тут у визначеній цільовій аудиторії, адже у двох інших випадках просто не стояло задачі адаптувати інструмент саме під потреби підприємців e-commerce. 

Очевидно, що слід очікувати буму аналогічних рішень та оновлення вже існуючих. Розповісти про всі в одній статті навряд чи вийде. Тому слідкуйте за оновленнями і читайте SPEKA.  

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Техногіганти виділять американським та японським університетам $110 млн на ШІ-дослідження

Богдан Камінський 13 квітня 2024 08:00

Meta тестує штучний інтелект на панелі пошуку в Instagram

Вікторія Рудзінська 12 квітня 2024 21:10

ШІ виходить на новий рівень: OpenAI пропонує ChatGPT великим компаніям, зокрема Microsoft

Вікторія Рудзінська 12 квітня 2024 20:09

Apple планує нові Mac на базі M4 з акцентом на штучний інтелект — Bloomberg

Богдан Камінський 12 квітня 2024 18:59

Підписники ChatGPT Plus отримали доступ до GPT-4 Turbo

Богдан Камінський 12 квітня 2024 18:19