Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Український ІТ-бізнес: як зробити рестарт під час війни

Юлія Дирявко
Юлія Дирявко Фінансовий експерт, co-founder ІТ-бізнесу «Bimp» та консалтингової компанії «Бюро»
26 червня 2023 3 хвилин читання

Війна стала серйозним випробуванням українського ІТ-бізнесу на міцність. Деякі компанії не витримали тиску обставин, розгубилися, здалися. Інші ж — встояли, адаптувалися і знайшли можливості для подальшого розвитку. Чому реалізувалися такі різні сценарії? Єдиної відповіді немає, кожен кейс унікальний. Однак, значною мірою перебіг подій залежав від морально-вольового стану керівництва, настроїв команди, фінансової «подушки» та поведінки клієнтів.

Актуальна ситуація на ІТ-ринку України

Шоковий стан позаду. Офіси обладнані усім необхідним приладдям на випадок перебоїв з електрикою, люди націлені на роботу, замотивовані. Бомбосховища з інтернетом дозволяють працювати безперебійно.

Деякі іноземні замовники, звиклі до гарантій і безпеки, відмовляються від контрактів. Інші ж – навпаки, хочуть бачити виконавцями лише українські компанії, адже знають рівень умінь та відповідальний підхід до роботи наших айтівців.

Ринок багатий на пропозиції, що породжує здорову конкуренцію. Усі передові світові технології знані і активно впроваджуються. У деяких напрямках наші експерти навіть задають тренди. 

Сучасні запити від українського бізнесу 

Серед вітчизняних клієнтів відчутне оновлення інтересу до ІТ-послуг, зумовлене необхідністю автоматизації бізнес-процесів. Компанії хочуть знати свої сильні та слабкі місця, мати доступ до актуальної інформації 24/7 з будь-якої точки світу, розуміти, що відбувається з бізнесом в даний момент.

Продажі, склади, фінанси, виробництво, відносини з клієнтами, логістика – усі ці базові функції, структуровані в єдиній системі, значно оптимізують управління, виконання та контроль. Саме тому сьогодні автоматизація найбільше привертає увагу замовників. Вони хочуть бачити найновіші технологічні рішення в єдиній системі, яку з легкістю можна інтегрувати з будь-якою попередньою і адаптувати до будь-яких індивідуальних потреб. Бізнес потребує мінімізації помилок, миттєвого оброблення інформації та оптимізації ресурсів. Крім цього, високо цінується оперативна технічна підтримка.

Поради українському ІТ-бізнесу для залучення клієнтів та інвесторів

Найперша помилка «молодої» компанії полягає у розпорошенні уваги. Готовність працювати з будь-яким клієнтом – від малого до великого бізнесу у абиякому секторі – не дає можливості сформувати свої переваги. Натомість, варто виявити свою цільову аудиторію, її ключові потреби і працювати з ними. Тоді ваш бізнес стане більш структурованим, а відтак – і більш привабливим для замовника. Але це усвідомлення приходить з часом.

Крім цього, не слід забувати, що гарні інвестиції знаходять бізнес самі, якщо він демонструє позитивну динаміку. Тому, задля розширення фінансових можливостей компанії, не женіться за інвесторами, а розвивайте бізнес, робіть його прибутковим і цікавим.

Ці нехитрі поради, якщо їх виконувати, допоможуть бізнесу вижити та розвиватися у цей непростий час.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00