Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Актуальні технології для бізнесу в Україні під час повномасштабної війни

Інна Соловйова
Інна Соловйова Co-Founder & CEO Integrity Vision
21 червня 2023 6 хвилин читання

В умовах повномасштабної війни в Україні бізнес стикається з безліччю викликів та обмежень. Важливо знайти способи продовжувати розвиватися та забезпечувати стабільність та ефективність бізнес-процесів. У цій статті розглянемо деякі технології, які стали особливо актуальними для українського бізнесу за таких умов.

Головні виклики та рішення для бізнесу

Один із головних викликів для компанії є необхідність перебудувати свою роботу та адаптуватися до ситуації, що змінюється. Під час пандемії багато компаній перейшли на віддалену роботу, тож тепер їм доводиться стикатися з додатковими обмеженнями планування та невизначеністю. Однак це також стимулює компанії шукати нові можливості та активніше досліджувати інші ринки.

Однією із ключових технологій, яка стала актуальною під час війни, є хмарні сервіси. Багато компаній почали переходити в хмару, оскільки вона надає гнучкість, високу доступність та відмовостійкість. Використання хмарних сервісів дозволяє знизити витрати на інфраструктуру, підвищити масштабованість та забезпечити доступність даних в умовах нестабільності. Зараз багато, хто спробує це рішення і, найімовірніше, перейде на гібридну модель. Своя хмара, у будь-якому випадку, обійдеться дешевше й буде більш керованою.

Крім того, в умовах війни компанії почали звертати більше уваги на кібербезпеку. Розуміння того, що війна ведеться не лише на фізичному, а й на кіберфронті, призвело до посилення заходів щодо захисту бізнесу від кібератак.

Компанії активніше застосовують системи та сервіси для контролю та захисту даних, впроваджують системи Know Your Customer (KYC) та Anti Money Laundering (AML) для протидії шахрайству. Ця активність підтримується постановою НБУ № 58, яка вийшла в травні. Це рішення — гарний поштовх для подальшої інтеграції української банківської системи до європейської та гарний виклик для нашої країни.
Актуальні технології для бізнесу в Україні під час повномасштабної війни Актуальні технології для бізнесу в Україні під час повномасштабної війни

Також підприємства приділяють більше уваги навчанню своїх співробітників у галузі кібербезпеки. У ситуації, коли люди працюють із різних місць і з різних пристроїв, важливо забезпечити безпеку робочого середовища та запобігти витоку даних. Підвищення обізнаності співробітників та захист від DDoS-атак стали пріоритетними завданнями для багатьох компаній.

Впровадження автоматизації та штучного інтелекту сприяє оптимізації бізнес-процесів

Питання автоматизації було актуальним як до початку вторгнення рф в Україну, так і в його ході, і багато українських банків звернули свою увагу на цю галузь або вже впровадили відповідні системи. У банківському секторі є розуміння, що відсутність людського чинника в роботі з кінцевими клієнтами дозволяє зробити процеси більш ефективними, скоротити витрати на ведення бізнесу, збирати аналітику про найбільш успішних співробітників та продовжувати вдосконалювати процеси. Також автоматизація в бізнесі надає можливість налагодити механізми внутрішнього контролю, підвищити прозорість процесів, уникнути дублювання функцій, скоротити час виходу на ринок та підвищити лояльність клієнтів.

Дистанційна робота в умовах війни має як переваги, так і виклики

З одного боку, для багатьох співробітників у нашій сфері IT це стало звичним способом роботи. Ми максимально гнучкі в цьому питанні, надаючи можливість працювати віддалено або в гібридному форматі. Через те, що багато співробітників вимушено знаходилися/перебувають не в Києві, це дозволяє нам працювати та підтримувати ефективність на тому самому рівні.

Однак тут важливо встановити чіткі зони відповідальності з боку співробітників та вищого керівництва. Ми постійно підтримуємо контакт з усією командою, проводимо індивідуальні зустрічі та збираємо зворотний зв’язок. Аналізуючи отриману інформацію, ми робимо рекомендації та вносимо зміни в роботу компанії та керівництва.

З іншого боку, є і виклики, пов’язані із комунікаціями. Ми все ж таки соціальні істоти, і багатьом не вистачає живого спілкування та атмосфери офісу. У нашій компанії департаменти продажів, бухгалтерія та офіс-менеджер воліють відвідувати офіс для проведення зустрічей зі співробітниками та клієнтами наживо. Звичайно, в умовах атак на Київ це не завжди можливо, але наш офіс працює, і всі, хто бажає, можуть приходити до офісу — це підходить співробітникам.

На цей момент не існує єдиного рецепта, як має виглядати робота в таких умовах. Кожна компанія має свій досвід, яким ми можемо ділитися та підтримувати один одного.

Наша компанія забезпечує стабільність та ефективність бізнес-процесів за допомогою технологій, таких як GitLab, RedMine, TestRail та Miro. Також використовуємо внутрішню систему управління завданнями та контролю — Trello. Ми приділяємо особливу увагу комунікації, правильній постановці завдань та взаємній відповідальності команди за виконання завдань, які беремо на себе. Однак ключовим елементом у нашій компанії є команда, тому що саме вона відіграє вирішальну роль.

Під час повномасштабної війни в Україні бізнесу доводиться мати справу з різними викликами. Однак завдяки застосуванню сучасних технологій компанії можуть адаптуватися до нових умов, забезпечувати стабільність та ефективність бізнес-процесів, а також захищати свої дані від кіберзагроз.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 12 годин тому

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 17 годин тому

Ukrainian TechComms Days 2024 — унікальна конференція про комунікації в tech-індустрії

Ольга Топольська 1 липня 2024 15:27

Призовий фонд $100 тисяч: в Україні відбувся перший ETHKyiv хакатон

Ростислав Бортман 1 липня 2024 13:26

Як збільшити продуктивність команди розробників. Якісна мотивація в 2024 році

Даніелла Шихабутдінова 1 липня 2024 13:15