Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Хмарність, яка не приносить опади. Як cloud-сервіси спрощують роботу бізнесу

Олена Луценко
Олена Луценко Виконавча директорка RETN України та Чорноморського регіону
19 червня 2023 9 хвилин читання

Підключення до хмарних сервісів актуальне для компаній різних напрямів та масштабів. Воно допомагає не тільки систематизувати та автоматизувати робочі процеси, але й зекономити гроші. Я розкажу вам про хмарні підключення, навіщо вони потрібні бізнесу, які типи існують і як компаніям краще підключитися до хмари.

Cloud-підключення: що воно таке?

Підключення до хмари надає компаніям доступ до необхідних обчислювальних потужностей, сховищ і програмних застосунків. З його допомогою вони зберігають та роблять резервні копії даних, оптимізують їх, підвищують безпеку дати, захищають її від кіберзагроз. Окрім цього вони покращують доступність, дозволяючи працівникам отримувати доступ до внутрішньої інформації з будь-якої локації, в будь-який час і з будь-якого пристрою.

До прикладу, хмарні підключення активно використовуються у фінтеху. З їхньою допомогою компанії зберігають фінансові дані клієнтів, такі як банківські виписки та історії транзакцій для можливого аудиту, а також управляють ними.

Чому ці процеси відбуваються саме через хмари? Відповідь проста: оптимізація процесу аудиту та зменшення ризиків втрати або пошкодження даних. Інформація легко доступна для перегляду аудиторами без необхідності фізичного зберігання або складних процедур пошуку даних. При цьому конфіденційні фінансові дані захищені від несанкціонованого доступу або кіберзагроз вбудованими функціями безпеки, такими як шифрування та контроль доступу.

Окрім цього, хмарні сервіси можуть взяти на себе левову частку механічної роботи та підвищити ефективність підприємства. Наприклад, процес створення та надсилання рахунків-фактур автоматизується шляхом з'єднання бухгалтерської системи з постачальником послуг електронної пошти.

Також хмарні сервіси – один із найшвидших і найпростіших шляхів створення власної ІТ-інфраструктури. Компанії можуть використовувати платформу постачальника хмарних послуг для розробки та тестування своїх програмних застосунків, тому бізнесу не потрібно робити інвестиції у власне апаратне забезпечення.

Хмара vs серверне підключення

Сервер пропонує компаніям ті самі можливості, але з принциповою різницею у тому, як саме відбувається підключення: або через фізичний комп’ютер у вас в офісі, або через дата-центри за допомогою так званих bare metal рішень.

Сьогодні не так багато компаній мають сервери в своїх офісах, бізнеси більше схильні до bare metal (або ж «голий сервер») рішень, що по суті теж є формою хмарних послуг. В цьому випадку компанія орендує фізичну машину у провайдера персонально для себе, не ділячи її з іншими бізнесами.

У різних провайдерів bare metal може пропонуватися у вигляді поєднання кількох технічних рішень. В RETN це буде Collocation та додаткові послуги за потреби такі як Layer2 або VPLS. Усе залежить від ваших потреб, а деталі краще уточнювати індивідуально у провайдера. В контексті сервісних підключень та війни важливо зазначити, що для України актуальним буде підключення до дата-центрів в інших країнах. Це стане додатковою страховкою бізнесу від втрати доступу до даних через обстріли.

Ще однією принциповою різницею хмарного підключення напряму від сервісного буде рівень гарантованого доступу. Основна перевага хмарного підключення через провайдера як раз і полягає в тому, що кожна технічна проблема — це проблема провайдера, яку він має вирішувати своїми ресурсами та в рамках декларованого гарантованого рівня доступності сервісу (SLA).

Якщо ж компанія обирає варіант з сервером в офісі чи дата центрі (орендована стійка і обладнання), то коли з ним виникають труднощі, як-от проблеми з конфігурацією або управління обладнанням, то бізнес має вирішувати ці проблеми своїми руками і головами, в прямому і переносному сенсі. Він несе повну відповідальність за своє чи орендоване обладнання.

В умовах війни для компаній важливо залишатися якомога більш гнучкими та адаптивними. Це одна з причин, чому хмарні підключення особливо виграють останнім часом. Наявність фізичного обладнання, від якого залежать різні бізнес-процеси, і яке досить складно транспортувати, значно підвищує ризики для компаній.

Підключаючись до хмари, бізнес отримує онлайн-доступ до обчислювальних ресурсів, які розміщуються у стороннього провайдера. Управління інфраструктурою, підтримання безпеки, забезпечення її доступності й масштабованості вже стають турботою оператора.

Окрім цього доступ до хмари і своїх даних у компаній буде навіть у разі фізичного пошкодження або руйнування локальної інфраструктури. Деякі компанії використовують гібридне підключення — мають і власний сервер і хмару, або використовують кілька хмар для додаткового бекапу. Таким чином досягається максимальний рівень захисту даних та зберігається їх доступність за рахунок диверсифікації і розміщення у різних географічних регіонах. І навіть якщо один дата центр має аварійну ситуацію, бізнес буде продовжувати працювати.

Стабільний віддалений доступ – ще одна важлива перевага хмарного підключення перед сервером. Через війну співробітники українських компаній опинились в різних країнах по всьому світу, для них важливо мати постійний доступ до робочих даних з різних країн. Дистанційне підключення може бути і до серверу компанії, але перевага хмари в тому, що доступ до неї зазвичай рознесений і не залежить від одного чи двох операторів- постачальників інтернету до офісу компанії, як у випадку із зберіганням даних на окремому єдиному сервері (комп’ютері).

Я хочу підключити свій бізнес до хмари. Який тип інтернет-доступу обрати?

Завдяки хмарному підключенню компанія може масштабувати свої ресурси кількома кліками миші та швидко транспортувати дані. Ця опція ефективна та економічно вигідна для бізнесу, який хоче лишатися гнучким. Перед тим, як підключати хмару, важливо також розібратися у видах доступу до інтернету та зрозуміти, який саме обрати для хмарного підключення.

Отже, доступ буває публічним та приватним (останній ще називають «підключенням через виділений канал»). Перший спосіб найбільш простий і одночасно найменш безпечний, а тому має суттєві недоліки. По-перше, таке підключення може відбуватися випадковими маршрутами через безліч провайдерів, у ньому відсутнє шифрування — у цьому випадку ніхто не може гарантувати секретність вашої дати. Гарантувати неможливо і швидкість передачі даних. А це важливо аби система не «підвисала», якщо, наприклад, всі гуртом ринулись відправляти рахунки клієнтам чи коли співробітники знаходяться далеко від офісу. Тому фінтех-компанії, які мають високі вимоги до безпеки і запит на гарантований рівень доступності послуги, такий варіант ніколи не обирають.

Приватне підключення – це VPN другого рівня системи ISO, і цей виділений канал може використовуватися виключно замовником. Такі рішення є найбільш надійними, до того ж компаніям не потрібно мати власну інфраструктуру по всьому світу, щоб підключитися.

При цьому хмари можуть розгортатися в кількох дата-центрах в різних країнах і, як правило, використовуються організаціями, які потребують вищого рівня безпеки та контролю над своїми даними. РЕТН, наприклад, організовує ці самі виділені захищені канали до глобальних лідерів хмарних рішень, таких як AWS, Google Cloud, чи Microsoft Azure, та інших. Більше того, у пакеті послуг є технічне рішення One Port, яке забезпечує безперервний доступ до різних хмарних сервісів або інших мережевих сервісів одночасно з підключенням усіх сервісів через єдиний порт.

Отже, підключитися до хмари можливо як напряму через постачальника хмарних послуг, так і через телекомунікаційного оператора як посередника. І в тому, і в іншому варіанті співпраці є свої плюси та мінуси. Як правило, оператори пропонують широкий вибір хмарних сервісів та додаткових послуг, які підсилять пришвидшать і полегшать процес діджиталізації компанії.

До прикладу, ми в RETN пропонуємо підключення до сервісів глобального рівня таких як AWS, Microsoft Azure, Hetzner, Alibaba Cloud, Amazon Web Services, Google Cloud, IBM Cloud, Microsoft Azure, Oracle Cloud, Salesforce, Tencent Cloud або ж VMware Cloud. Додатково або ж альтернативно, якщо ви обираєте зберігати вашу дату в ДЦ, то для Colocation’у можна використати власний дата-центр RETN в Ризі чи підключитися до інших нейтральних ДЦ (carrier neutral data centres) у будь-якій з 865+ точок присутності RETN по всьому світу. У компаній є широкий вибір опцій для розгортання приватного хмарного рішення під потреби окремого бізнесу.

Підключення до хмари забезпечує підприємствам гнучкість, масштабованість, економічну ефективність і простоту управління інформацією. Доступність ваших даних, їх захищеність і зручний доступ до них є запорукою успіху компанії на шляху до діджіталізації, а іноді і питання виживання бізнесу.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ukrainian TechComms Days 2024 — унікальна конференція про комунікації в tech-індустрії

Ольга Топольська 9 годин тому

Призовий фонд $100 тисяч: в Україні відбувся перший ETHKyiv хакатон

Ростислав Бортман 11 годин тому

Як збільшити продуктивність команди розробників. Якісна мотивація в 2024 році

Даніелла Шихабутдінова 11 годин тому

Як підготувати IT-бізнес до виходу на міжнародний ринок

Максим Олійник 28 червня 2024 11:34

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41