Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українськомовні канали для продактів і маркетологів, які варто читати у 2023-му

Рей Астафічев
Рей Астафічев Head of Growth в Readdle
1 лютого 2023 4 хвилин читання

У соціальних мережах є багато гарних авторів, що пишуть на різні теми. Проте знайти найкращих буває доволі складно. Один із способів — це рекомендації від колег по цеху. Пропонуємо вашій увазі добірку найкращих українськомовних каналів у Telegram для продактів та маркетологів, які радить Рей Астафічев, Head of Growth у Readdle та один із співзасновників благодійного фонду KOLO. Наводимо текст його поста у власному ТГ-каналі «Продакт борщ».

Привіт, народе! Я знаю, що всі ми любимо круті списки, топтени, чеклісти тощо. Тож сьогодні для вас список ТГ-каналів з людьми, які пишуть цікаві пости, мають свою думку і мають прямий стосунок до створення продакт- і маркетинг-спільноти в Україні.

Цього року у мій шортліст потрапили:

  • Паша Педенко

Паша — професійний продакт, він регулярно ділиться крутими думками, посиланнями на інтерв'ю та подкасти. Worth to read for sure! У вільний час Паша носить супергеройський плащ кофаундера KOLO.

Міша — СРО у «Київстар» коуч і професійний екзек. І хоча його сторінка зараз виглядає як Wall of fame нашого фонду KOLO, якщо ви не полінуєтеся проскролити до довоєнних постів, на вас чекає купа користі. Міша пише не тільки про продакт, але й про менеджмент і лідерство. Ну і обіцяв після війни знову почати писати активно =)

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ваш покірний слуга. Пишу про продакт, розуміння користувачів, інтерв'ю і менторинг-коучинг. Вчу продактів, коучу продакт- і марктинг-екзеків, а вільний час проводжу з дружиною і двійкою дітей.

Женя драйвить продукт Documents у Readdle. Він також кофаундер KOLO і найактивніше з нас пушить продуктову функцію у фонді. Він пише про продакт, маркетинг, а часом хитає вашу парадигму сприйняття фразами типу «Чому курси не зроблять з вас професіонала». Рекомендую!

Денис працює СМО у ЛУН. Ми особисто не знайомі, але у його каналі мені сподобалося те, як він дивиться на деякі речі, і як відкрито і відверто про це говорити.

Олексій (CMO Codegym) та Наталія Єленевичі — автори найдетальнішого в Україні дослідження ринку продакт-менеджерів. Пишуть про свій досвід створення продуктів, підприємництва та про звичні продуктові теми з незвичного ракурсу.

Він також кофаудер КОЛО. У минулому CEO SELECT (ЛУН), CPO Robota.ua та CPO TemplateMonster. І хоча зараз він не пише про продукт, я однаково раджу підписатися, бо у своєму каналі він дивиться на багато новин через цифри. І зазвичай це викликає стриманий оптимізм! Під час війни Яр не пише про продукт, але зовсім скоро до цього повернеться, одразу після перемоги!

Артем — Agile-коуч, тренер та організаційний консультант. Допомагає з трансформаціями багатьом IT- і не тільки компаніям України і світу. У своєму каналі ділиться спостереженнями стосовно типових антипатернів використання фреймворків та інструментів з навкого-Agile світу, пише рекомендації та мануали, поширює цікаві відео з конференцій і мемчики. Іноді трохи фандрейзить у межах благодійної ініціативи #AgileWithUkraine (де частина донатів летить прямо у KOLO) та анонсує їх події. Все простими словами та з гумором.

Іван працює продактом у Львові для американського стартапу Matic. Марк у Києві, колись займався продуктами у Genesis, а зараз щось робить навколопродуктове в українському EPAM. У хлопців є українськомовний подкаст про продакт-менеджмент — Product Market Fat, а в телеграм-каналі вони постять різний продуктовий контент для світчерів, початківців та мідлів, а також анонси своїх випусків.

Ну і якщо ви любите побалакати на продуктову тематику, голосувати на продакт ханті за українські продукти і часом підпадати під банхамер грізних модераторів, то ось вам ще два чатики на потриндіти, які ви знайдете через пошук у Telegram:

  • Product&Growth — Chat,
  • ProductCamp Ukraine.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
1
Прокоментувати
See Tolearn 04.02.2023, 02:43
Не побачив нічого про маркетинг.
Інші матеріали

Від контенту до конверсії: перфоманс-маркетинг для IT-бізнесу

Viktor Gozhyi 12 годин тому

Просування вузьких ніш в Telegram: як залучити аудиторію? Кейс Netpeak

Анастасія Паламар 10 липня 2024 18:46

Кейс Moyo: як збільшити видимість застосунку вдвічі за три місяці та отримати перші позиції у сторах

Сергій Коноплицький 4 липня 2024 11:46

9 помилок під час просування застосунку

Сергій Коноплицький 3 липня 2024 15:40

Як побудувати бренд спортсмена: п'ять кроків wow-маркетингу

Єлизавета Нечет 2 липня 2024 17:43