Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому курси, лекції чи найкращий у світі ментор не зроблять із вас професіонала

Євген Плохой
Євген Плохой Head of Product у Readdle
21 червня 2022 4 хвилин читання

Я постійно відвідую якісь курси, маю підписку на Reforge. Я сам проводив курси для 500 людей, заплативши немаленьку суму, залишившись при цьому здебільшого задовленими. Багато із тих, хто проходив мій курс читають цей допис. І ось нещодавно у мене був 1-on-1 із Артемом, продакт-менеджером Documents (а ще він тягне усю операційну діяльність КОЛОни). Він людина дуже уважна, тому помітив, що у нас із ним закінчилися стосунки ментор-менті і запитав, чи це ок, чи я покинув його напризволяще.

Коротка відповідь: так і так. Тобто так, я кинув його на призволяще, і так, це ок.

Тоді я сформулював своє бачення розвитку професіонала, яким хочу із вами поділитися. Я спробував сформулювати, що робить мене професіоналом. Парадокс у тому, що це не знання і не інформація. Сьогодні у інформації не дуже багато цінності – вона усюди. Ви можете скористатися інтернетом, щоб знайти потрібну інформацію, запитати у друзів, чи у спільноти в соціальній мережі і я, як контейнер знань, просто один із сотень тисяч, які цю інформацію мають. Навіть якщо у вас є якесь потаєнне знання, то цінність не у вас, а у цьому знанні і як тільки ви його поширите, ваша цінність знівелюється.

Ок, якщо цінність не в знаннях, тоді в чому? Мені здається, що людину робить професіоналом навчана нейронка, яка на вхід може отримувати складні задачі, а на виході віддавати їх рішення. Ця нейронка постійно тренується. Спочатку ми вивчаємо базові реакції на обставини, розглядаємо кейси, потім навчаємось на роботі інших, але головна цінність формується саме тоді, коли ви самі починаєте генерувати рішення та тренувати її на успіхах та помилках.

І ось, після успіхів та невдач у вас з'являється ваша нейронна мережа в голові. Вона унікальна та спроможна вирішувати складні задачі і саме ця спроможність і робить із вас професіонала.

Може здатися, що тоді виявляється, що курси не потрібні. Це не так. Цінність курсів у тому, що ви отримуєте концентровану інформацію – те, на що ви б витратили рік, ви можете отримати за декілька місяців. Це ще не робить вас професіоналом, але у вас є більше часу на тренування. Але і постійне стрибання із одного курсу в інший багато користі не принесе.

Звісно, є виключення – це курси завдяки яким ви отримуєте навички – курси з дизайну Figma, робота із аналітичними системами, курси QA. Але навички – це щось, що ви можете робити майже автоматично, завдяки частому повторюванню. Вони потрібні, але самі по собі не здатні знаходити рішення складних задач.

Саме тому у наc із Артемом закінчилися стосунки ментор-менті. Я передав йому інформацію, яку мав передати, але тепер для нього настав час тренувати свою власну нейронну мережу і я, як керівник, повинен надати йому таку можливість, а не намагатися створити копію свого контейнеру знань.

Текст переопубліковано з дозволу автора. Євген є співзасновником благодійного фонду KOLO, який створила ІТ-спільнота. Усі отримані кошти йдуть на допомогу армії. Якщо хочете допомогти ЗСУ одноразовим або щомісячним платежем, приєднуйтеся. 


Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Мінцифри запускає освітній проєкт для навчання IT-спеціальностей

Олександр Кульбачний 17 годин тому

Мінцифри, Binance та Львівський IT Кластер навчатимуть українців програмувати

Наталія Миронова 28 червня 2022 14:15

Уряд запускає ще три програми грантової підтримки бізнесу

Валерій Моісєєв 25 червня 2022 14:54

Вища освіта під час війни: проблеми для абітурієнтів і наслідки для ІТ-індустрії

Роман Судольський 24 червня 2022 11:11

Львівський ІТ Кластер інвестує у Центр ментального здоров'я

Олександр Кульбачний 20 червня 2022 21:15