Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект для SEO-спеціалістів: інструменти та кейси використання

Анна Нагорна
Анна Нагорна
8 березня 2024 8 хвилин читання

Штучний інтелект може значно полегшити роботу диджитал-маркетологів. Стаття Netpeak Journal докладно розглядає, які завдання уже вирішують нейромережі в галузі SEO та як ефективно використовувати не лише ChatGPT і Bing Chat, але й інші ШІ-інструменти для оптимізації вашого сайту.

ШІ полегшує роботу сеошників ШІ полегшує роботу сеошників

Що може штучний інтелект у SEO

Компанії активно користуються можливостями ШІ для SEO-оптимізації вебсайтів, щоб заощадити час та кошти. Це можуть бути різні завдання — від створення оригінальних текстів до генерування релевантних метатегів.

Наприклад, найпопулярніший ChatGPT зазвичай використовують для таких цілей:

  • написання унікальних текстів для наповнення сайту, блогу та соцмереж;
  • пошук тем та ідей для статей, особливо «вічнозелених» матеріалів;
  • швидкий переклад великих обсягів тексту різними мовами;
  • перевірка тексту на одруківки та граматичні чи стилістичні помилки;
  • створення ефектних заголовків, що привертають увагу;
  • генерація метатегів для алгоритмів Google чи інших пошуковиків; 
  • генерація технічних елементів, скриптів та елементів коду;
  • пошук синонімів і варіацій для ключових слів.
ChatGPT ChatGPT

Звісно, будь-який ШІ може робити помилки або видавати неякісні тексти з великою кількістю води. Тут допоможуть правильно прописані промпти (технічні завдання), а також ретельна вичитка згенерованого матеріалу.

Також SEO-спеціалістам можуть бути корисні окремі ШІ-програми, створені для роботи зі специфічними завданнями: перевірки граматики, транскрибування аудіозаписів, генерації зображень та інфографіки тощо.

Огляд корисних ШІ-програм для SEO

Окрім усім відомих ChatGPT, DALL-E та Bing Chat, фахівцям з оптимізації варто звернути увагу ще на такі інструменти на основі штучного інтелекту.

Grammarly AI

Grammarly — популярна українська програма для редагування англійських текстів та виправлення помилок. Але мало хто знає, що вже доступна бетаверсія штучного інтелекту GrammarlyGO. Завдяки їй можна генерувати тексти та заголовки англійською мовою для різноманітних потреб. 

GrammarlyGO GrammarlyGO

GrammarlyGO уміє створювати кастомізовані тексти, враховуючи обраний вами стиль, тон тексту, діалект, мету, аудиторію та навіть професію. Наприклад, можна вказати, що ви продакт-дизайнер, маркетолог, IT-фахівець, письменник, CEO тощо.

Як працювати з GrammarlyGO

Штучний інтелект для текстів Grammarly може обробляти три види запитів:

  • Кастомізований запит: користувач сам визначає аудиторію, інфопривід, вид, тон тексту та його довжину. Такі тексти створюються чітко під ваші побажання.
  • Запропонований запит: GrammarlyGO підказує ідеї та теми, на які можна створити тексти під різні ситуації.
  • Відповіді на повідомлення: пропозиції оригінальних електронних листів та три підказки для відповіді.

Після того як текст згенерувався, його можна відредагувати або перефразувати. Наприклад, попросити ШІ надати йому «переконливий» чи «формальний» відтінок.

GrammarlyGO GrammarlyGO

GrammarlyGO може допомогти SEO-фахівцям з такими специфічними завданнями, як, наприклад, згенерувати ідеї для поста у блог, дати корисні поради щодо оптимізації або написати маркетингову пропозицію.

А для спілкування з клієнтами та вебмайстрами можна використовувати такі запити (лише англійською):

  • написати звіт про прогрес проєкту (write a project progress report);
  • відповісти на скаргу клієнта (respond to a customer complaint);
  • написати захопливого листа-представлення (write an engaging introductory email);
  • запропонувати вирішити питання (offer to resolve an issue) тощо;

Бетаверсія GrammarlyGO доступна як у безкоштовній, так і у преміумверсії. Різниця полягає лише у кількості запитів: у платній версії дається 1000 запитів на 26 днів, а у безплатній — 100 запитів на 30 днів.

Serpstat

Популярна SEO-платформа Serpstat пропонує функціонал з використанням елементів штучного інтелекту для роботи з 24 мовами, серед яких українська. Для SEO-спеціалістів найбільш затребуваними є такі функції, як генерація Title та Description, рерайт статей, генерація текстів, шаблони фраз, перевірка унікальності тексту та інші.

Serpstat Serpstat

Корисні ШІ-функції Serpstat

Description generation

Інструмент, який узагальнює доданий текст і генерує опис сторінок сайту. Підходить, якщо потрібно створити тезовий опис тексту та  виокремити головні факти, наприклад, зробити витримку інформації зі статті у блозі.

Важливо: не призначений для створення метатега description, оскільки не виділяє ключові слова.

Детектор ШІ-генерованого контенту

Дозволяє перевірити, наскільки природно написаний текст. Це актуально для роботи з аутрич-платформами, що відмовляються від створених ChatGPT матеріалів. Інструмент може аналізувати до 5000 символів одночасно, після чого покаже відсоткову ймовірність того, що він був створений ШІ (червоний) або людиною (зелений). 

Детектор ШІ-контенту Детектор ШІ-контенту

Генерація FAQ

Цей інструмент допоможе швидко створити FAQ і мікророзмітку розділу для вашого вебсайту або блогу. З ним можна працювати за двома сценаріями: ввести свої FAQ та отримати згенеровані відповіді або ж попросити згенерувати питання та відповіді за тематикою вашого сайту на основі введених ключових слів.

Створення статті

Лише за хвилину можна створити статтю для аутричу, блогу чи сторінок категорій/товарів. Коротко опишіть сенс потрібної статті, а інструмент сконструює текст зі списками і підзаголовками Н1-Н2, який міститиме у середньому 4100 знаків із пробілами. Але врахуйте, що статтю однаково потрібно буде відредагувати.

Генерація Title

Підходить, якщо потрібно створити оригінальний заголовок для статті, якщо немає натхнення придумувати самостійно. На відміну від інших функцій Serpstat AI, заголовки генеруються тільки англійською. Не виділяє ключові слова, тому для генерації метатегів Title варто використовувати обережно.

Bag of words

«Мішок слів» генерує таблицю з ключовими словами, які найчастіше зустрічаються у доданому тексті. Він підраховує слова у тексті та повертає список із даними про частоту повторень. Корисно, якщо треба підібрати ключові та LSI-слова для написання матеріалу, спираючись на показники тексту конкурентів.

Транскрибація YouTube

З цим інструментом можна отримати розшифровку відео YouTube, щоб, наприклад, конвертувати озвучуваний текст у чернетку статті або створити субтитри до відео. Працює досить оперативно: може транскрибувати 10-хвилинне відео за одну хвилину. Щоправда, поки що цей ШІ не навчився розставляти коми та крапки, тому видасть велике полотно тексту без розділових знаків.

Шаблони ключових слів

Якщо потрібно отримати всі можливі варіанти поглибленої семантики або прописати скрипти для генерації зв’язки ключових слів, можна спробувати цю функцію. Інструмент знаходить комбінації, які найчастіше зустрічаються у доданому списку ключових слів. Він показує їхню частоту і приклади слів, які можна замінити у шаблоні.

Перефразування

Дозволяє підвищити унікальність тексту та уникнути плагіату. Після введення тексту в поле можна отримати результат перефразування з різницею у понад 90%. При цьому первісний зміст тексту буде збережний.

ШІ легко перефразовує текст ШІ легко перефразовує текст

Для оброблення запитів Serpstat AI використовує кредити модулів. Наприклад, одна генерація заголовка (Title) коштує 150 кредитів. Щоб користуватися ШІ-функціями платформи, потрібно скопіювати API токен свого акаунту та вставити у відповідне поле обраного інструменту.

Висновок

Сьогодні штучний інтелект допомагає оптимізувати та автоматизувати безліч рутинних процесів, і сфера SEO не виняток. Тож можна сміливо використовувати ШІ-помічників на кшталт ChatGPT, Grammarly AI та Serpstat AI, щоб зекономити на копірайтингу та знайти найбільш вдалі ключові слова для просування вашого сайту.

1
Прокоментувати
Нещодавно я натрапила на цікаву статтю https://edgelab.com.ua/blog/shtuchnyj-intelekt-i-kontent-dlya-sajtiv-medychnoyi-tematyky/ про застосування штучних інтелекті у медицині. Зокрема, йдеться про те, як AI допомагають створювати якісний контент для сайтів - описи хвороб, процедур, складні терміни тощо. Звичайно, в SEO ми працюємо з іншою тематикою, але принцип той самий. Впевнена, блог Edgelab стане для вас гарним помічником!
Інші матеріали

Білл Гейтс нагадав про надмірне споживання електроенергії ШІ

Олеся Дерзська 28 червня 2024 16:07

Для чого потрібна карʼєрна стратегія або чому важливо розуміти, що тебе очікує за 5 років?

Марія Баня 27 червня 2024 17:20

Як правильно налаштувати SMM, щоб збільшити взаємодію з клієнтом у 2 рази. Кейс VARUS

Катерина Селезень 27 червня 2024 16:48

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Youtube хоче отримати у лейблів ліцензії на використання музики для навчання свого ШІ

Вікторія Рудзінська 26 червня 2024 21:18