Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ChatGPT святкує річницю: гайд з роботи та корисні підказки

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
30 листопада 2023 11 хвилин читання

Попри нещодавні перевороти, загрозу звільнення Сема Альтмана та кадрову кризу в OpenAI, їхній головний публічний продукт ChatGPT святкує першу річницю. Використання штучного інтелекту, схоже, із хайпу перетворилось у повсякдення. Однак як навчити ChatGPT давати результати, які вас задовольняють, та змусити нейромережу працювати замість вас?

Розповідаємо, як використовувати ChatGPT для робочих завдань, які підказки надавати, а де краще обійтись іншими інструментами. 

Як правильно користуватися ChatGPT: інструкція Як правильно користуватися ChatGPT: інструкція

Як зареєструватись у ChatGPT в Україні 

На щастя, ChatGPT від лютого 2023 року доступний в Україні. Тепер не потрібні вигадливі способи обійти блокування, іноземні сімки та VPN

Щоб верифікувати обліковий запис, потрібно лише вказати свою електронну пошту.  OpenAI надішле електронного листа з підтвердженням. Після переходу за посиланням з листа OpenAI запитає ваше ім'я та прізвище, а потім номер мобільного телефону. Після цього ви можете користуватись ChatGPT.

Натепер застосунок ChatGPT також доступний для iOS та Android. 

Як користуватись ChatGPT: загальні рекомендації 

ChatGPT створили, щоб надавати детальні відповіді на будь-який запит — від запитань до тверджень. Докладність відповіді залежить від формулювання запиту. Наприклад, запит «Поясни, як працює двигун внутрішнього згоряння» буде докладнішим, ніж запит «Що таке двигун внутрішнього згоряння».

  • Почніть з мети. Сформулюйте, що ви хочете отримати за допомогою запиту. Це може бути інформація, ідеї для стартапу, зразок листа, пояснення відмінності між двома явищами тощо. 
  • Надавайте запит коротко та по суті. Уникайте використання непотрібних слів чи двозначностей.
  • Перефразуйте, якщо вам не подобається результат відповіді.  
  • Уникайте відкритих запитань та запитань, на які немає чіткої відповіді. Це може призвести до нерелевантних або заплутаних відповідей чатбота.
  • Використовуйте ітеративний підхід та додавайте інструкції. Наприклад, якщо вам потрібно написати статтю/пост, а ви не маєте конкретної теми, запропонуйте чату їх згенерувати, а далі обрати одну з них для написання. Після цього можна додавати йому зауваження щодо стилю, кількості фактів, попросити розширити або скоротити обсяг тощо. Врешті за кілька ітерацій він створить текст вищої якості.

Які завдання може виконувати ChatGPT

ChatGPT працює майже з усіма текстовими даними, кодом багатьох мов програмування, а віднедавна ще й непогано обчислює. Його застосування обмежується лише фантазією користувача. 

Але є кілька очевидних речей, які він точно зможе спростити у вашій роботі. Зазвичай його використовують для аналізу та написання текстів, контент-планів, постів для соцмереж, написання імейл-розсилок та супроводжувальних листів. 

Також для написання есе, кодування, форматування інформації у таблиці, складання резюме. А ще як майданчик для початкової ідеї, наприклад, якщо вам бракує натхнення для власного оповідання, нікнейму, жарту тощо.

Також по ідеї ви можете зазирнути у книгу Олександра Краковецького (CEO DevRain), який спільно із SPEKA та ChatGPT написали книгу про ChatGPT з типовими прикладами роботи з алгоритмом. 

Приклади із промптбуку про ChatGPT
Приклади із промптбуку про ChatGPT

ChatGPT буває ненадійним: якщо даних недостатньо, він може заповнити прогалини неправильною інформацією (зазвичай це стається стосовно досьє на людей). Інструмент також має «обмежені знання про події у світі після 2021 року», оскільки він був навчений на даних до цієї дати. 

З чим погано працює ChatGPT

Незадовільний результат генерації не завжди означає, що модель працює неправильно. Варто спробувати переформулювати або дати чіткіший чи, навпаки, вільний запит.

  • Фактологічна точність та особисті думки

Оскільки це велика мовна модель, натренована на мільярдах сторінок з інтернету, то чатбот має доволі широкий спектр загальних знань. Але разом із ними успадкував упередження користувачів мережі й досі помиляється у фактологічних питаннях. Тому інформацію, яка містить події, цифри, дати краще за ним перевіряти. Чат — це лише алгоритм, а тому не має власної думки чи не може висловити своє ставлення про предмет.  

  • Оцінювання фактів та авторитетність джерел 

На запитання, що корисніше на сніданок — бекон чи пластівці, СhatGPT обережно надає перевагу останньому. Все через те, що пластівці є одним із синонімів «здорового» сніданку і набагато частіше трапляються у навчальних даних та маркетингових статтях. Але останні дослідження свідчать, що це не так.

У чому відмінність ChatGPT від ChatGPT Plus 

ChatGPT — безкоштовний. Однак у OpenAI також є версія ChatGPT Plus. Це дозволяє мати необмежений доступ до чатбота, навіть у години перевантаження серверів, швидшу генерацію відповідей, а також швидший доступ до нових функцій. 

Наприклад, нещодавно, користувачі ChatGPT Plus матимуть доступ до функції вебперегляду, яка надає актуальну інформацію.

Це робило запити до нього щодо інформації про поточні події марними. Тепер, користувачі зможуть його використовувати ChatGPT як веббраузер з актуальною інформацією. 

Нові функції у ChatGPT Plus Нові функції у ChatGPT Plus

Окрім цього, користувачі ChatGPT-Plus мають доступ до понад 70 плагінів сторонніх розробників для таких вебсервісів, як OneTable, Expedia, Kayak і Instacart. За словами OpenAI, за допомогою плагінів користувачі зможуть планувати літні канікули, бронювати місце в ресторані, знаходити пропозиції онлайн-покупок тощо.

Окрім того, у безкоштовної версії знання про поточні події у світі обмежені січнем 2022 року. Одне з основних оновлень, доступне у версії GPT-4 Turbo, надаватиме відповіді з контекстом до квітня 2023 року. Оновлені дані також вже є у версії GPT-4. 

Також модель приймає набагато більше вхідних даних. Контекстне вікно GPT-4 Turbo матиме обмеження у 128 тис. токенів. У тексті один або кілька токенів відповідають одному слову. 

В результаті модель зможе аналізувати та тримати у пам’яті фрагменти тексту обсягом 100 тис. слів або 300 сторінок. Приблизно стільки слів у «Мандрах Гуллівера» або «Гаррі Поттері і в’язні Азкабану».

Окрім того, нова версія дає можливість усім створювати власних чатботів, генерування зображень через DALL-E, а ще перегляд, аналіз даних, завантаження документів і пошук у PDF.

Також доступна можливість генерувати мовлення з тексту за допомогою API синтезу мовлення. Модель пропонує шість попередньо встановлених голосів, які натуралістично відтворюють людську мову. 

Вартість ChatGPT Plus — $20/міс, однак компанія час від часу призупиняє реєстрацію нових платних підписок, щоб запобігти перевантаженню системи. 

Як писати запити для покращення роботи з ChatGPT

Напишіть свою проблему для ChatGPT, а в кінці додайте: «Let's work this out in a step by step way to be sure we have the right answer». Це допомагає чат-боту розділяти завдання на кілька операцій та дати кращу відповідь. 

  • ChatGPT дав вам відповідь, але не хочеться перевіряти їх правдивість?  

Для цього використовуйте цей запит: 

Замість % вкажіть, що саме ви отримали в минулому на етапі – список, формули, анекдоти тощо. Зазвичай цей запит надає кращі відповіді, ніж прохання перевірити на помилки попереднє повідомлення. 

Щоб попросити покращити попередню відповідь можна використовувати наступний запит: 

ChatGPT має певну цензуру, зокрема не відповідає на політичні питання, все що стосується NSWF-контенту, насильства тощо. А ще звісно, не лається. Щоб обійти обмеження за цензурою, можна використати наступний запит: 

Однак зауважте, що за питання, які порушують правила OpenAI, ваш акаунт можуть забанити.

Детальніший розбір того, як правильні запити допомагають отримати кращі результати з ChatGPT

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apple планує інтегрувати Google Gemini в свої пристрої

Вікторія Рудзінська 20 годин тому

Google допомагає постачальникам зменшити викиди завдяки новим енергетичним проєктам

Вікторія Рудзінська 21 годину тому

Apple готується додати функції штучного інтелекту до Vision Pro

Вікторія Рудзінська 23 години тому

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Youtube хоче отримати у лейблів ліцензії на використання музики для навчання свого ШІ

Вікторія Рудзінська 26 червня 2024 21:18