Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Open AI анонсувала GPT-4 Turbo. Які нові функції отримає чатбот

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
7 листопада 2023 6 хвилин читання

Шостого листопада OpenAI анонсувала нову, потужнішу модель штучного інтелекту GPT-4 Turbo на своїй першій розробницькій конференції OpenAI DevDay. Компанія показала нові інструменти для розробників, покращене генерування зображень та озвучування, а також оголосила нижчі ціни на свої послуги. SPEKA розібралась, як нова версія ChatGPT може спростити повсякденну роботу. 

GPT-4 Turbo — нові функції, ціна та дата виходу  GPT-4 Turbo — нові функції, ціна та дата виходу 

Що таке GPT-4 Turbo та коли він буде доступним 

GPT-4 Turbo доступний у двох версіях: одна аналізує текст, а друга розуміє контекст як тексту, так і зображень. Модель аналізу тексту доступна у попередній версії через API. OpenAI каже, що планує зробити обидві версії загальнодоступними «найближчими тижнями».

Одне з основних оновлень, GPT-4 Turbo, надаватиме відповіді з контекстом до квітня 2023 року. Оновлені дані також вже є у версії GPT-4. Ось порівняння відповідей GPT-3,5 та GPT-4.

Також модель приймає набагато більше вхідних даних. Контекстне вікно GPT-4 Turbo матиме обмеження у 128 тис. токенів. У тексті один або кілька токенів відповідають одному слову. 

В результаті модель зможе аналізувати та тримати у пам’яті фрагменти тексту обсягом 100 тис. слів або 300 сторінок. Приблизно стільки слів у «Мандрах Гуллівера» або «Гаррі Поттері і в’язні Азкабану». 

Наразі вікно GPT-4 Turbo найбільше серед будь-якої комерційно доступної моделі. OpenAI повідомила, що GPT-4 Turbo вже доступний у попередній версії для розробників.

Скільки коштуватиме GPT-4 Turbo 

Підписуйтеся на наші соцмережі

OpenAI заявив, що знижує ціни для розробників. Вхідні токени (текст запиту) GPT-4 Turbo будуть утричі дешевшими, ніж у GPT-4 — $0,01, а вихідні токени — удвічі дешевшими — по $0,03. 

Ціна оброблення зображень залежатиме від його розміру. Наприклад, передання зображення 1080×1080 пікселів у GPT-4 Turbo коштуватиме $0,007. Натомість синтез мовлення та озвучування введеного тексту коштуватиме від $0,015 за введені 1000 символів.

Такі ціни зазначені для розробників, які використовують API ChatGPT для створення сторонніх сервісів чи власних чатботів. Для введення запитів у межах ChatGPT, ймовірно, буде достатньо передплати на GPT Plus, ціна якого становить $20 на місяць.

Що нового в GPT-4 Turbo 

Персоналізовані чатботи

Раніше корпоративні підписки на ChatGPT були єдиним способом, за допомогою якого люди могли завантажувати власні дані для навчання та налаштовувати чатбота під свої завдання. Тепер у компанії обіцяють додати можливість усім створювати власних чатботів.

«Будь-хто може легко створити власний GPT — кодування не потрібне, — написала Open AI в релізі. — Ви можете зробити їх для себе, лише для внутрішнього використання вашої компанії або для всіх». Вже створено понад 2 млн персоналізованих чатботів на базі ChatGPT. 

Власний плеймаркет 

Open AI збирається створити власний магазин програм на кшталт Google Play та App Store. Магазин дозволить людям, які створюють плагіни, розширення чи чатботів (які матимуть назву GPTs), робити їх загальнодоступними та отримувати частку доходу від передплати. Деталей щодо фінансової частини поки що небагато. 

Вигляд магазину програм та GPTs Вигляд магазину програм та GPTs

«Потрапивши у магазин, GPTs стає доступним для пошуку та може піднятися в таблицю лідерів, — написала компанія у релізі. — Ми також виділимо найкорисніші та найприємніші GPT, які нам трапляються, у категоріях продуктивність, освіта та розваги».

DALL-E-3, читання PDF та покращений синтез мовлення   

Компанія оптимізувала свої ШІ-інструменти в одному місці: використання ChatGPT тепер пропонує створення зображень через DALL-E, а ще перегляд, аналіз даних, завантаження документів і пошук у PDF. 

Аналіз зображень та теплова карта у ChatGPT Фото: Telegram-канал "Нештучний інтелект" "

Також доступна можливість генерувати мовлення з тексту за допомогою API синтезу мовлення. Модель пропонує шість попередньо встановлених голосів, які натуралістично відтворюють людську мову. 

Що зміниться для розробників із впровадженням GPT-4 Turbo

Оновлення має зробити взаємодію зі сторонніми сервісами ще зручнішою. Зокрема серед нововведень: 

  • Можливість викликати кілька функцій в одному повідомленні. Виклик функцій дає змогу описувати функції вашої програми або зовнішніх API для GPT, а модель вибиратиме для виведення об’єкт JSON, що містить аргументи для виклику цих функцій.
  • Покращення роботи в задачах, що вимагають ретельного дотримання інструкцій, таких як створення певних форматів (наприклад, «завжди відповідати в XML»). 
  • Новий «режим JSON», який гарантує, що модель відповідає дійсним JSON — відкритим стандартним форматом файлів і форматом обміну даними. Це корисно у застосунках, які передають дані. Наприклад у тих, які надсилають дані із сервера клієнту, щоб їх можна було відобразити на вебсторінці.
  • Assistants API. Спеціально створений ШІ, який надає нові можливості — документування, інтерпретатор коду на Python та пошук, а також виклики функцій, щоб впоратися з багатьма завданнями, які раніше доводилося виконувати самостійно.
  • Експериментальна програма для тонкого налаштування — GPT-4 Custom Models. Це корпоративна послуга для організацій, які отримають можливість працювати з групою дослідників OpenAI для навчання моделі у конкретній галузі. Такі моделі не передаватимуться іншим клієнтам та не використовуватимуться для навчання.

Коли буде GPT-5 та що вона вмітиме

GPT-5 стане п’ятою ітерацією мовної моделі GPT (Generative Pre-training Transformer), розробленої OpenAI. 

Компанія стверджує, що ChatGPT 5 буде найсучаснішою мовною моделлю, яка створить відчуття, що ви спілкуєтеся з людиною, а не з машиною. Тобто не відрізнятиметься за рівнем спілкування та досягне AGI. 

Засновника компанії Сему Альтману запитали про дату виходу GPT-5, на що той відповів: «Ми хочемо це зробити, але у нас немає термінів». 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Poe представила Previews, щоб конкурувати з Artifacts від Claude AI.

Микита Терещенко 9 годин тому

Фестиваль ШІ-кіно відбувся у межах Одеського кінофестивалю: хто переміг

Владислав Паливода 22 липня 2024 12:40

ШІ Gemini від Google буде транслювати Олімпійські ігри в Парижі

Вікторія Рудзінська 19 липня 2024 07:51

OpenAI показав мініверсію ШІ-помічника — GPT-4o minі

Олеся Дерзська 18 липня 2024 21:02

Meta не випустить свою мультимодальну модель Llama AI в ЄС через регуляторні труднощі

Вікторія Рудзінська 18 липня 2024 17:42