Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

OpenAI видалятиме персональні дані користувачів за їхнім запитом. Як це працюватиме

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
9 травня 2023 4 хвилин читання

Майже всі, хто користувався ChatGPT, запитували у алгоритму відомості про себе. Хоча ChatGPT переважно вигадував біографію (особливо для непублічних осіб), у нього є чимало відомостей про цілком реальних людей. 

<span>Як видалити у ChatGPT інформацію про себе — інструкція</span> Як видалити у ChatGPT інформацію про себе — інструкція

OpenAI створив форму запиту для видалення персональних даних, яка дозволяє людям, переважно у країнах Європи та у Японії, просити про видалення інформації про них із систем OpenAI. 

Форма допоможе видалити інформацію з відповідей, які ChatGPT надає користувачам, а не з навчальних даних. У ній потрібно вказати своє ім'я, електронну пошту, країну перебування, а також уточнити, чи подаєте ви заяву від себе, чи представляєте чиїсь інтереси і чи є ви публічною особою.

Після цього OpenAI попросить докази того, що його система згадує про вас. Він просить вас надати приклади запитів від вашого імені. 

«Щоб належним чином розглянути ваші запити, нам потрібні чіткі докази того, що модель має інформацію про суб’єкта даних, залежно від підказок», — йдеться у формі. Водночас OpenAI попереджає, що не у всіх випадках зможе видалити дані і за розгляду запитів збалансує «конфіденційність і свободу виявлення поглядів».

В інтерфейсі ChatGPT не надає посилання на форму та каже, що не зберігає персональні дані В інтерфейсі ChatGPT не надає посилання на форму та каже, що не зберігає персональні дані

Як ChatGPT генерує свої відповіді та чи є у нього ваші персональні дані

ChatGPT  і GPT-4 генерують свої відповіді, передбачаючи, які слова ймовірно слідуватимуть за іншими після того, як переглянули мільярди прикладів речень. Фактично це Т9 з вашого телефону, але «на стероїдах». Вчені називають такі технології мовними моделями (Language Models), а як вони працюють, ми докладно розповідали у матеріалі «Як працює ChatGPT: історія у схемах і мемах».

Коли у ChatGPT немає відомостей, він вигадає відповідь на основі подібних текстів. Натомість OpenAI не розповідає, на яких даних навчав свої великі мовні моделі, тому ніхто за межами компанії точно не знає, скільки та яких даних (разом з особистою інформацією людей) він зібрав у процесі.

Кількість тренувальних даних та параметрів GPT-2 та GPT-3 Кількість тренувальних даних та параметрів GPT-2 та GPT-3

OpenAI каже, що його великі мовні моделі навчаються на трьох джерелах інформації: дані, отримані з інтернету, дані, які компанія ліцензує в інших, та інформація, яку люди передають їй через чати. «Велика кількість даних в інтернеті стосується людей, тому наша навчальна інформація випадково містить особисту інформацію», — пояснює OpenAI у дописі, додаючи, що намагається зменшити її кількість. 

Наклепи, брехня та фальшиві відомості — як відповіді ChatGPT призводили до скандалів

Схоже, форма, яку створив OpenAI є наслідком низки перевірок та низки скандалів із генератором тексту. Органи регулювання даних у всьому світі досліджують, як OpenAI збирав дані для навчання, точність відповідей, які він надає про людей, та інші юридичні проблеми щодо генеративного тексту. Європейські регулятори даних об’єднали зусилля, щоб розглянути OpenAI, після того як Італія тимчасово заборонила ChatGPT у країні. Потенційні ризики технології також досліджує Канада. 

У Європі закони GDPR вимагають від компаній мати законні підстави для оброблення особистої інформації і надавати людям доступ до інформації про них та про те, як використовують їхню інформацію. У деяких випадках вони можуть вимагати видалити певні типи даних. 

OpenAI попереджає, що ChatGPT може надавати неточну інформацію. Наприклад, він підготував фальшиву газетну статтю для The Gardian, а також завдав шкоди репутації реальних людей. Зокрема, звинуватив професора права Джонатана Терлі у сексуальному домаганні, а мер австралійського міста Браян Гуд, за версією чату, відсидів у в’язниці за хабарництво. Натомість останній, навпаки, повідомив про схему і збирається тепер подати до суду за наклеп.  

Водночас не лише люди стурбовані використанням даних. Samsung заборонив своїм співробітникам використовувати ChatGPT, частково через острах, що секрети компанії можуть бути розкриті іншим користувачам. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Уряди ЄС погодили правила регулювання систем ШІ

Юлія Мирська 9 грудня 2023 07:30

Google працює над проєктом Ellmann для розповіді історії життя користувачів

Артем Житкевич 9 грудня 2023 07:00

Регулятор Великобританії перевірить партнерство Microsoft та OpenAI

Артем Житкевич 8 грудня 2023 23:57

Як українці ставляться до штучного інтелекту — дослідження Kantar Україна

Богдан Камінський 8 грудня 2023 16:56

Google збрехав щодо продуктивності нової моделі ШІ Gemini, принаймні в одному відео

Олександр Тартачний 8 грудня 2023 13:35