Штучний інтелект увійде у життя кожного. Що означає розвиток систем на кшталт ChatGPT
Трохи очевидних і не дуже висновків на межі зі спробою пограти у Вангу щодо розвитку систем на кшталт ChatGPT.

1. Найбільша проблема в тому, як зробити так, щоб згенерований контент відповідав responsible-принципам. Найпростіше — це ідентифікація провокативних запитань чи запитів (читай — фільтр за ключовими словами і їхнім синонімічним рядом).
Оптимістична думка: оскільки рівень інтелекту ChatGPT ми очікували не раніше 2025-2030 року, а отримали вже зараз, то, можливо, будуть створені інші системи (про існування чи форму яких ми поки що навіть не здогадуємося), які зможуть протидіяти фейковому контенту.
2. Подібні системи можна використовувати насамперед для summary-контенту і для проведення швидких market research. Це прикольно, бо ця ніша зайнята платними репортами, крім того, на інтерпретацію цифр потрібно витрачати багато часу. Мінус: достовірність цифр буде під сумнівом.
3. Надто неочевидний висновок. Але після перегляду картинки, де ChatGPT спрогнозував, як триватиме війна в Україні (не знаючи про неї), мені здається, що завдяки подібним інструментам можна буде прогнозувати збройні конфлікти, як і моделювати їхні результати / способи вирішення або ескалації.
Чому я так думаю? Бо подібні системи є універсальними оптимізаторами, а отже, вони можуть уловити взаємозв'язки між подіями, які жодна людина не може самостійно відстежити.
4. Кількість спаму і фроду збільшиться у рази. Зараз шаблони пишуть зазвичай не професійні люди, які не надто розуміються на психології і регіональних особливостях. Можливість генерувати тексти з урахуванням локального контексту зможе обманути набагато більшу кількість людей, ніж зараз.
5. Написання контенту, копірайтинг та інші подібні професії під колосальним ударом. Я про це розповідав не один раз у своїх виступах ще не так давно. Навіть наводив таблицю ймовірностей зникнення тих чи інших професій.
І ось цей день настав. Звісно, це і відкриє нові професії, тому колапсу не буде.
6. Штучний інтелект з появою GPT-3 увійде в життя абсолютно усіх людей. При чому більшість навіть не буде про це знати.
Також є підозра, що після демонстрації справжніх можливостей ШІ багато бізнесів, урядів нарешті почнуть серйозніше ставитися до цього напряму.
7. Поширення фроду, дезінформації, фейків вийде на новий етап. Тепер стануть у пригоді сервіси перевірки автентичності контенту. Так-так, десь тут промайнуло слово «блокчейн», хоча це і не обов'язково буде саме він.
8. Хто не навчиться працювати з технологіями ШІ, той буде у набагато гіршому стані. Тепер ця теза не просто теза для конференцій про ШІ, а реальність.
9. Можливостей відкривається настільки багато, що навіть важко уявити, як ринок відреагує. Тому що генерувати ідеї, пітчі, писати імейли інвесторам і журналістам теж зможе сама нейронка. Знову повертаємося до фроду, спаму та інвесторів, які будуть кидати купу грошей новим тераносам.
10. Будь-яка просунута технологія виглядає як магія. Навіть ті люди, які були готові до чогось подібного, не приховують свого здивування і захоплення. А це вже рання ознака сингулярності (швидкого зростання ШІ до недосяжного для людини рівня).
Текст опубліковано з дозволу автора.