Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект увійде у життя кожного. Що означає розвиток систем на кшталт ChatGPT

Олександр Краковецький
Олександр Краковецький Ph.D., Software Engineer and Architect, AI/Data Science Expert
15 грудня 2022 4 хвилин читання

Трохи очевидних і не дуже висновків на межі зі спробою пограти у Вангу щодо розвитку систем на кшталт ChatGPT.

ChatGPT: штучний інтелект увійде в життя кожного. Більшість про це навіть не знатиме ChatGPT: штучний інтелект увійде в життя кожного. Більшість про це навіть не знатиме

1. Найбільша проблема в тому, як зробити так, щоб згенерований контент відповідав responsible-принципам. Найпростіше — це ідентифікація провокативних запитань чи запитів (читай — фільтр за ключовими словами і їхнім синонімічним рядом).

Моя думка: все це марно, оскільки жодна соціальна мережа не змогла побудувати нормальну систему модерації контенту. Коли контенту стане у мільйони чи мільярди разів більше, це зробити буде неможливо.

Оптимістична думка: оскільки рівень інтелекту ChatGPT ми очікували не раніше 2025-2030 року, а отримали вже зараз, то, можливо, будуть створені інші системи (про існування чи форму яких ми поки що навіть не здогадуємося), які зможуть протидіяти фейковому контенту.

2. Подібні системи можна використовувати насамперед для summary-контенту і для проведення швидких market research. Це прикольно, бо ця ніша зайнята платними репортами, крім того, на інтерпретацію цифр потрібно витрачати багато часу. Мінус: достовірність цифр буде під сумнівом.

Підписуйтеся на наші соцмережі

3. Надто неочевидний висновок. Але після перегляду картинки, де ChatGPT спрогнозував, як триватиме війна в Україні (не знаючи про неї), мені здається, що завдяки подібним інструментам можна буде прогнозувати збройні конфлікти, як і  моделювати їхні результати / способи вирішення або ескалації.

Чому я так думаю? Бо подібні системи є універсальними оптимізаторами, а отже, вони можуть уловити взаємозв'язки між подіями, які жодна людина не може самостійно відстежити.

Пам'ятаєте серіал Years and Years? Уявіть те саме, але більш точне.

4. Кількість спаму і фроду збільшиться у рази. Зараз шаблони пишуть зазвичай не професійні люди, які не надто розуміються на психології і регіональних особливостях. Можливість генерувати тексти з урахуванням локального контексту зможе обманути набагато більшу кількість людей, ніж зараз.

5. Написання контенту, копірайтинг та інші подібні професії під колосальним ударом. Я про це розповідав не один раз у своїх виступах ще не так давно. Навіть наводив таблицю ймовірностей зникнення тих чи інших професій.

І ось цей день настав. Звісно, це і відкриє нові професії, тому колапсу не буде.

6. Штучний інтелект з появою GPT-3 увійде в життя абсолютно усіх людей. При чому більшість навіть не буде про це знати.

Також є підозра, що після демонстрації справжніх можливостей ШІ багато бізнесів, урядів нарешті почнуть серйозніше ставитися до цього напряму.

7. Поширення фроду, дезінформації, фейків вийде на новий етап. Тепер стануть у пригоді сервіси перевірки автентичності контенту. Так-так, десь тут промайнуло слово «блокчейн», хоча це і не обов'язково буде саме він.

8. Хто не навчиться працювати з технологіями ШІ, той буде у набагато гіршому стані. Тепер ця теза не просто теза для конференцій про ШІ, а реальність.

9. Можливостей відкривається настільки багато, що навіть важко уявити, як ринок відреагує. Тому що генерувати ідеї, пітчі, писати імейли інвесторам і журналістам теж зможе сама нейронка. Знову повертаємося до фроду, спаму та інвесторів, які будуть кидати купу грошей новим тераносам.

10. Будь-яка просунута технологія виглядає як магія. Навіть ті люди, які були готові до чогось подібного, не приховують свого здивування і захоплення. А це вже рання ознака сингулярності (швидкого зростання ШІ до недосяжного для людини рівня).

Текст опубліковано з дозволу автора. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Китай ставить на паузу регулювання штучного інтелекту

Сергій Коноплицький 1 годину тому

Компанія LG представила пакет програм до програмнокерованих транспортних засобів

Владислав Паливода 17 годин тому

YouTube Music тестує новий інструмент створення списків відтворення за допомогою ШІ

Вікторія Рудзінська 16 липня 2024 07:09

ШІ-асистент для відеопрезентацій: Google запускає Vids у Workspace Labs

Вікторія Рудзінська 16 липня 2024 07:08

«До того як OpenAI зможе досягти того рівня, який ми вже маємо, ми будемо глибоко інтегровані в mining-індустрію»: інтерв’ю з COO Beholder Даніїлом Лубкіним

Анна Сергієнко 15 липня 2024 18:03