Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ChatGPT: як зареєструватись, що питати та як працювати з нейромережею

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
31 липня 2023 5 хвилин читання

ChatGPT нарешті отримав свій застосунок на Android. Спершу українці радше розважались у чаті, але згодом оцінили його функціонал, а Ощадбанк навіть взяв його на роботу.  Розповідаємо, як використовувати його для робочих завдань які підказки надавати, а де краще обійтись іншими інструментами. 

Як зареєструватись у ChatGPT в Україні 

Від 18 лютого ChatGPT став доступним в Україні. Тепер непотрібні вигадливі способи обійти блокування на території України (до речі, чат досі не працює на території самопроголошених Л/ДНР та росії). 

Щоб верифікувати обліковий запис, потрібно лише вказати свою електронну пошту.  OpenAI надішле електронного листа з підтвердженням. Після переходу за посиланням з листа OpenAI запитає ваше ім'я та прізвище, а потім номер мобільного телефону. Після цього ви можете користуватись ChatGPT.

Також звертаємо вашу увагу, що застосунку ChatGPT не існує для жодної операційної системи, він працює лише через браузер. 

Як користуватись ChatGPT: загальні рекомендації 

  • ChatGPT створили, щоб надавати детальні відповіді на будь-який запит — від запитань до тверджень. Докладність відповіді залежить від формулювання запиту. Наприклад, запит «Поясни, як працює двигун внутрішнього згоряння» буде докладнішим, ніж  запит «Що таке двигун внутрішнього згоряння».
Приклад, різниці у відповіді на запит "двигун внутрішнього згоряння"
  • ChatGPT буває ненадійним: якщо даних недостатньо, він може заповнити прогалини неправильною інформацією (особливо часто це стається стосовно досьє на людей). Інструмент також має «обмежені знання про події у світі після 2021 року», оскільки він був навчений на даних до цієї дати. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

  • Почніть з чіткої мети: визначте, чого ви хочете досягти за допомогою запиту. Це може бути інформація, ідеї для стартапу чи розв'язання проблеми. 
  • Надавайте запит коротко та по суті. Уникайте використання непотрібних слів чи двозначностей.
  • Перефразуйте, якщо вам не подобається результат відповіді.  
  • Уникайте відкритих запитань та запитань, на які немає чіткої відповіді. Це може призвести до нерелевантних або заплутаних відповідей чатбота.
  • Використовуйте ітеративний підхід та додавайте інструкції. Наприклад, якщо вам потрібно написати статтю/пост, а ви не маєте конкретної теми, запропонуйте чату їх згенерувати, а далі обрати одну з них для написання. Після цього можна додавати йому зауваження щодо стилю, кількості фактів, попросити розширити або скоротити обсяг тощо. В результаті за кілька ітерацій він створить текст вищої якості. 


Які робочі завдання може виконувати ChatGPT

Як велика мовна модель, що навчена на мільярдах зразків тексту, ChatGPT працює майже з усіма текстовими даними, його застосування обмежується лише фантазією користувача. 

Але є кілька очевидних речей, які він точно зможе спростити у вашій роботі. Зазвичай його використовують для аналізу та написання текстів, самаризації, написання імейл-розсилок та супроводжувальних листів. 

Також для написання есе, кодування, форматування інформації у таблиці, складання резюме тощо. А ще як майданчик для початкової ідеї, наприклад, якщо вам бракує натхнення для власного оповідання, нікнейму, жарту тощо.

Олександр Краковецький (CEO DevRain), SPEKA та ChatGPT написали книгу про ChatGPT, у якій є типові приклади роботи з алгоритмом. 

Приклад списку фільмів про ШІ від ChatGPT
Перетворення тексту в JSON

З чим погано працює ChatGPT

  • Математичні операції та фактологічна точність. 

Останні моделі мали б менше помилятись у математичних обрахунках, але це досі трапляється. Тому краще використовувати калькулятор, а фактологічні дані перевіряти.

  • З питаннями на кшталт «Чий Крим?», політичними подіями та прогнозом майбутніх подій. 

Він надасть вам відповідь, але вона буде або максимально розпливчастою, або набором фраз, які нічого не означають.

  • Оцінка фактів та авторитетність джерел. 

На запитання, що корисніше на сніданок — бекон чи пластівці, СhatGPT обережно надає перевагу останньому. Все через те, що пластівці є одним із синонімів «здорового» сніданку і набагато частіше трапляються у навчальних даних та маркетингових статтях. Натомість останні дослідження свідчать, що це не так.  

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Фонд “Повернись живим” отримав ШІ-помічника від IT-Enterprise

Вікторія Рудзінська 40 хвилин тому

LG придбала Athom, розробника платформ для розумних будинків

Вікторія Рудзінська 12 годин тому

Apple планує скоротити виробництво iPhone 16: причини

Владислав Паливода 17 годин тому

В Україні з’явився менеджер із впровадження ШІ: що відомо

Владислав Паливода 18 годин тому

Навіщо тіктокери закликають їхати до Північної Кореї — фото

Вікторія Рудзінська 2 жовтня 2024 20:52