Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ChatGPT: як зареєструватись, що питати та як працювати з нейромережею

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
21 лютого 2023 5 хвилин читання

Про те, що ChatGPT нарешті доступний в Україні, ви могли не знати, хіба коли були поза мережею цими вихідними. Поки що українці радше розважаються у чаті: запитують, що йому про них відомо, вимагають створити жарти про орків та цікавляться, чий Крим. Але ChatGPT може бути справді корисним. Розповідаємо, як використовувати його для робочих завдань які підказки надавати, а де краще обійтись іншими інструментами. 

Як зареєструватись у ChatGPT в Україні 

Від 18 лютого ChatGPT став доступним в Україні. Тепер непотрібні вигадливі способи обійти блокування на території України (до речі, чат досі не працює на території самопроголошених Л/ДНР та росії). 

Щоб верифікувати обліковий запис, потрібно лише вказати свою електронну пошту.  OpenAI надішле електронного листа з підтвердженням. Після переходу за посиланням з листа OpenAI запитає ваше ім'я та прізвище, а потім номер мобільного телефону. Після цього ви можете користуватись ChatGPT.

Також звертаємо вашу увагу, що застосунку ChatGPT не існує для жодної операційної системи, він працює лише через браузер. 

Як користуватись ChatGPT: загальні рекомендації 

  • ChatGPT створили, щоб надавати детальні відповіді на будь-який запит — від запитань до тверджень. Докладність відповіді залежить від формулювання запиту. Наприклад, запит «Поясни, як працює двигун внутрішнього згоряння» буде докладнішим, ніж  запит «Що таке двигун внутрішнього згоряння».
Приклад, різниці у відповіді на запит "двигун внутрішнього згоряння"
  • ChatGPT буває ненадійним: якщо даних недостатньо, він може заповнити прогалини неправильною інформацією (особливо часто це стається стосовно досьє на людей). Інструмент також має «обмежені знання про події у світі після 2021 року», оскільки він був навчений на даних до цієї дати. 
  • Почніть з чіткої мети: визначте, чого ви хочете досягти за допомогою запиту. Це може бути інформація, ідеї для стартапу чи розв'язання проблеми. 
  • Надавайте запит коротко та по суті. Уникайте використання непотрібних слів чи двозначностей.
  • Перефразуйте, якщо вам не подобається результат відповіді.  
  • Уникайте відкритих запитань та запитань, на які немає чіткої відповіді. Це може призвести до нерелевантних або заплутаних відповідей чатбота.
  • Використовуйте ітеративний підхід та додавайте інструкції. Наприклад, якщо вам потрібно написати статтю/пост, а ви не маєте конкретної теми, запропонуйте чату їх згенерувати, а далі обрати одну з них для написання. Після цього можна додавати йому зауваження щодо стилю, кількості фактів, попросити розширити або скоротити обсяг тощо. В результаті за кілька ітерацій він створить текст вищої якості. 


Які робочі завдання може виконувати ChatGPT

Як велика мовна модель, що навчена на мільярдах зразків тексту, ChatGPT працює майже з усіма текстовими даними, його застосування обмежується лише фантазією користувача. 

Але є кілька очевидних речей, які він точно зможе спростити у вашій роботі. Зазвичай його використовують для аналізу та написання текстів, самаризації, написання імейл-розсилок та супроводжувальних листів. 

Також для написання есе, кодування, форматування інформації у таблиці, складання резюме тощо. А ще як майданчик для початкової ідеї, наприклад, якщо вам бракує натхнення для власного оповідання, нікнейму, жарту тощо.

Олександр Краковецький (CEO DevRain), SPEKA та ChatGPT написали книгу про ChatGPT, у якій є типові приклади роботи з алгоритмом. 

Приклад списку фільмів про ШІ від ChatGPT
Перетворення тексту в JSON

З чим погано працює ChatGPT

  • Математичні операції та фактологічна точність. 

Останні моделі мали б менше помилятись у математичних обрахунках, але це досі трапляється. Тому краще використовувати калькулятор, а фактологічні дані перевіряти.

  • З питаннями на кшталт «Чий Крим?», політичними подіями та прогнозом майбутніх подій. 

Він надасть вам відповідь, але вона буде або максимально розпливчастою, або набором фраз, які нічого не означають.

  • Оцінка фактів та авторитетність джерел. 

На запитання, що корисніше на сніданок — бекон чи пластівці, СhatGPT обережно надає перевагу останньому. Все через те, що пластівці є одним із синонімів «здорового» сніданку і набагато частіше трапляються у навчальних даних та маркетингових статтях. Натомість останні дослідження свідчать, що це не так.  

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ШІ замість кіно- та телесценаристів

Ганна Гілова 11 годин тому

Computex 2023: Nvidia використала штучний інтелект, щоб навчити неігрових персонажів говорити (відео)

Олександр Тартачний 15 годин тому

ChatGPT згенерував недійсні судові справи для юриста з США

Кіра Іванова 28 травня 2023 13:42

Нескінченний стрим Спанч Боба

Ганна Гілова 28 травня 2023 11:32

The Washington Post сформувала команди, відповідальні за ШІ

Ольга Горбенко 28 травня 2023 09:38