Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Навіщо IT-підприємцю форум у Давосі

Олексій Вітченко
Олексій Вітченко фаундер та СЕО Digital Future
2 лютого 2023 5 хвилин читання

Як підприємець я ніколи не цікавився участю у Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Мені здавалося, що це захід для топових політиків і чиновників провідних економік світу. Однак складні часи вимагають нестандартних рішень, та й війна також вплинула на порядок денний ВЕФ. Попри заявлені у цьому році теми зміни клімату, глобальної нерівності, інфляції та охорони здоров'я, фокус уваги всіх учасників постійно повертався до України.

Як людині, яка звикла до інших форматів та культури заходів (Web Summit, Collision, акселератори та пітчинги стартапів тощо), мені хочеться поділитися своїми враженнями.

Консолідація зусиль під час війни

Вперше у Давосі я був торік, коли світ ще не відійшов від ковіду, а вже треба було включатися та оцінювати наслідки нової кризи для економіки, з якою ніхто із сучасників ще не стикався — повномасштабною агресією росії щодо незалежної держави у центрі Європи. Торік українці були згуртовані, але відчувалася загальна пригніченість та шок.

Цього року вперше українська делегація була такою чисельною та проактивною. Українці виступили єдиним фронтом, об'єднавши зусилля бізнесу, держави, політиків та навіть олігархів. У мене склалося таке враження, що у Давосі по-своєму фандрейзив кожен українець. Шок пройшов, ми дуже добре підготувалися та подорослішали, і всі мали один єдиний меседж: інвестуйте в Україну. Це звучало як у приватних розмовах, так і з основних майданчиків форуму.

Форум у Давосі «без них»

Другий рік поспіль на заході не було учасників з росії, не лише політичного бомонду, а й олігархів, та представників таких просунутих сфер, як стартапи та криптовалюта. Не було і «російського дому», торік його приміщення було обвішане десятками фотографій, що розривають серце, — доказів агресії та злочинів росії в Україні, а цього року його взагалі скасували.

Ukrainian House на форумі у Давосі

Український будинок цього року, навпаки, масштабувався, не лише у розмірах, а й за кількістю високих гостей. Основним завданням експертів павільйону було донести до світової спільноти, що підтримка України — це не просто благодійність. Українська економіка стабілізується, а інвестиції, зроблені сьогодні, дадуть дивіденди на довгі роки вперед.

Нова полеміка на Міжнародному економічному форумі

Усі ми пам'ятаємо, як обережно та політкоректно світові лідери та топові чиновники висловлювалися про агресію росії на всіх подібних заходах. Зараз полеміка кардинально змінилася: Україна має перемогти, Крим – частина України, режим путіна має впасти тощо.

Багато говорили про відновлення критичної соціальної інфраструктури та житлового фонду, про підтримку підприємців, стратегію повернення переселенців, питання ментального здоров'я нації. Але найголовніше, що звучало практично у всіх українських та проукраїнських виступах – arm Ukraine now (дайте Україні зброю негайно).

Навіщо форум у Давосі бізнесу

З погляду бізнесу, Давос цікавий нетворкінгом. Це концентрація світової бізнес-еліти, найбільших корпорацій, інвестиційних фондів, приватних інвесторів. Багато хто шукає для себе нові можливості та нові ринки, і завданням нашого фонду було максимально якісно охопити цю цінну для нас аудиторію. Звичайно, це не стартаперська тусовка, тому венчуру було небагато, навпаки було багато більш зрілих гравців — private equity фондів та інституційних інвесторів.

За підсумками заходу маю в активі багато цінної інформації та знайомств. Але найголовніше для мене – це досвід спілкування з інституційними інвесторами. Це зовсім інший рівень — комунікації, пітчингу, укладання угод. Відмітив собі, чому нам ще треба вчитися і куди рости.

Потрібно визнати, що, незважаючи на загальну підтримку, Україна в 2023 році конкуруватиме за увагу світової спільноти з черговим етапом Четвертої промислової революції, новими викликами штучного інтелекту, проблемою забруднення планети пластиком, загрозою світової рецесії тощо. Саме тому нам усім потрібно зібратися і працювати далі 24/7, кожен на своєму фронті. Давос 2023 року показав, що ми чудово справляємося, коли об'єднуємо свої зусилля.

Головна мета Digital Future на 2023 рік — демонструвати світовій інвестиційній спільноті можливості української технологічної екосистеми. Ми віримо у потенціал України та докладемо всіх зусиль, щоб поділитися своїм досвідом та залучити серйозних інвесторів.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00

Результати великого апдейту Google 2024 року: чому одні компанії не встояли, а інші наростили трафік на хвилі оновлення

Олексій Шаповал 23 травня 2024 18:20

Венчурні інвестиційні фонди: як це працює?

Олеся Дерзська 23 травня 2024 17:15