Великий масштаб, багато українців та безліч нових знайомств: як пройшов мій черговий Web Summit
Повертаюсь у Київ і поки маю час, заряджений гаджет та натхнення в дорозі, хочу розказати, що варто врахувати до та після конференції, щоб максимізувати успіх відрядження.
Цього року відбувся мій четвертий Web Summit. Один із них проходив онлайн (що зовсім не передає атмосферу та масштабність події) і тричі це була поїздка в Лісабон.
Для чого їздити на Web Summit
Web Summit — це шведський стіл, де можна знайти потенційного клієнта, бізнес-партнера, інвестора, назнімати контенту на декілька місяців уперед або просто потусити. Але, як на мене, варто їхати із метою та базовими KPI для себе та команди. Наприклад, мінімум 50 лідів із EdTech-напряму та 5-6 інтерв'ю з інноваційними компаніями-учасниками. Інакше є ризик, що і ви, і команда «загубитесь» посеред 70+ тисяч різних можливостей.
Тільки подивіться на статистику організаторів Web Summit, яка говорить сама за себе. Понад 71 тисяча учасників із 160 країн світу. Серед них 2 296 стартапів, більш ніж 2000 журналістів, 1081 інвестор, 342 партнери та 1050 спікерів.
Ми із командою маркетингу SendPulse з України, Мексики та Бразилії робили щонайменше три попередні внутрішні зустрічі, на яких обговорили всі наші активності та особисті KPI для кожного. Дуже нетипово було їхати такою інтернаціональною командою, але це дало результат. Колеги знайшли іспаномовних та португаломовних клієнтів, а також потенційних партнерів.
Як готуватися до саміту
Дуже скоро організатори почнуть відправляти листи із пропозиціями для «ранніх пташок» на саміт 2023. Моя особиста рекомендація розглядати стенд та квитки для дівчат — Women in Tech по $45 за квиток.
Цього року ми були зі стендом у форматі Beta, але учасники хвалили і Alpha-формат, й особливо Growth. Без уваги не залишився жоден український проєкт, представлений на саміті. Тому навіть якщо у вас маленький стартап, ви вже знаєте, що робити.
Зробіть класний мерч
Не дуже встигла походити та зібрати цікавий мерч на конференції, але отримала декілька футболок від українських стартапів, якими вже користуюсь. Бачила, що дехто вже на саміті ходив та «амбасадорив» у таких подарунках, а я це зробила вже на півдорозі додому, бо не буває забагато футболок із бавовни від чудових українських компаній.
Який мерч варто робити на стенд? Досить часте запитання і відповідей безліч, розкажу на прикладі. Наш мерч — «шторки на камеру ноутбука» був цього року популярним. А стікери з українською символікою люди одразу чіпляли на бейджі.
Екомерч також завжди цінується та привертає увагу. Чого в нас тільки не було за минулі роки: від екомила ручної роботи до олівців, із яких проростає квіточка, якщо слідувати інструкції та поставити його в горщик . Обирайте між креативністю та практичністю — і точно не прогадаєте.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Підготуйтеся до поїздки заздалегідь
Кожного року ми робимо акцент на нових продуктах. Цього року їхали із no-code конструктором онлайн-курсів та конструктором лендінгів, які вже здатні замінити Tilda та Getcourse у базовій комплектації. Це була та сама бавовна, якою так цікавились учасники.
Але велика частина роботи після саміту ніколи не зрівняється із тим, як моя команда digital-маркетингу з того боку екрану, у тилу, підготувала та спланувала все до дрібниць ще до поїздки! Починаючи із домовленості про стенд і закінчуючи мерчем та системою тригерних повідомлень на email та в чат-ботах для всіх, хто відвідав стенд.
My dream team, ви й так усе знаєте, але я нагадаю, щоб без вас не було б цього всього.
Придумайте, як виділитись із натовпу
А ще поряд весь час була моя HRD — Ольга Климанська. Ми були разом майже 24/7 і навіть досі не перестали розмовляти одна з одною. І коли хтось запитував, як знайти нас на саміті, у Олі була заготовлена відповідь: «Я із синім волоссям, а Аліна — із рожевим». І всі, кому треба, нас знаходили. Але наступного разу захопимо із собою яскраві худі, щоб «знаходитись» ще швидше.
Здається, Оля не пропустила жодної події для українців та нетворкала, як боженька. Це, до речі, ще одна порада: якщо є сили, не нудьгуйте вечорами в номері готелю, а ходіть на українські лампові й не дуже вечірки. Там і поспівати народних пісень можна, і цікаві для себе контакти знайти.
Як отримати від події максимум
Налагоджуйте контакт з учасниками конференції одразу і в мобільному застосунку, і у LinkedIn. Навчіться навіть із зав'язаними очима швидко знаходити свій особистий LinkedIn QR-код, це стане в пригоді не тільки на саміті.
Обов'язково робіть скріншоти та нотатки, про що ви домовились. Після події у вас буде щонайменше 50 нових контактів, навіть якщо ви максимальний інтроверт. А згадати потім, про що говорили, — може бути складним завданням. Помітила, що багато хто з учасників цього року одразу писав та відправляв голосові повідомлення із коротким резюме зустрічі. Якщо це зручно — чом би й ні.
Цього року зв'язок на місці події був стабільним, тому знайти один одного в соціальних мережах було легко. Але в минулі роки це було проблемою, тож паперові візитівки варто теж тримати при собі.
Зробили фото біля стенду або в українському павільйоні? Чудово! Додайте його до листа або повідомлення, коли робите фолоу-ап. Ми так робимо щороку й це значно підвищує шанси, що людина також згадає саме про вас і про що ви домовились, інакше — читайте минулий пункт.
Мобільний застосунок саміту буде неактуальним для багатьох учасників уже через 1,5 — 2 тижні. Потурбуйтесь та «дістаньте» контакти із застосунку, які зібрали вже сьогодні. Як це зробити — дивіться в скріншоті.
Будьте активні та вступіть у ком'юніті учасників саміту, якщо ви ще цього не зробили. Я знаю близько десяти українських груп у Telegram, де двіж буде продовжуватись аж до наступного року. Залишаю корисні лінки на улюблені спільноти у Telegram:
Також не забудьте написати в них після події, чим ви та ваша компанія можуть бути корисні іншим учасникам.
Відправили листа, а ніхто не відповів? Зробіть ще два та відправляйте поступово. Не кваптесь ставити хрест на цьому «ліді», цілком ймовірно, що людина серфить десь у Португалії до кінця тижня, а тоді вийде на зв'язок.
Отримали контакти загального профілю або просто не встигаєте обробити зібрані ліди як слід? Віддайте їх своєму sales-менеджеру. Але обов'язково додайте коментарі, про що домовились, і, якщо треба, додайте себе в копію, щоб направити діалог у потрібне русло.
Ще не зробили декілька постів про Web Summit у соціальних мережах? Саме час. Із хештегом та тегом Web Summit. У такий спосіб знову знайдуться цікаві потенційні контакти.
Найкраще після саміту — подорожувати. Таких low-cost квитків, як у Європі, ймовірніше за все, немає на інших континентах. Після події ми з'їздили в Назаре, а звідти — в Порто, а звідти — у Валенсію. І скрізь збирали лампову зустріч українських спеціалістів, із якими обмінювалися цінним досвідом і тепер продовжуємо спілкування. Достатньо просто написати у Telegram-чати, які я залишила вище: «А хто є в Порто?)».
Як особисто я провела Web Summit 2022
4 листопада, в останній офіційний день саміту, я виступила із темою: «Як максимізувати результати від Web Summit 2022». Зараз ми монтуємо цей та інші записи, і дуже скоро чекайте на Youtube-каналі SendPulse та сторінках у соцмережах дописи й корисні матеріали від українських компаній, які цього року брали участь у події та із якими вдалося поспілкуватись. Але вже зараз я можу поділитися невеличкою презентацією з виступу.
Рада була цьогоріч представляти в Лісабоні продукти SendPulse made in Ukraine та популяризувати українське для всього світу. Цей саміт дійсно був найкращим по концентрації українців. Багато хто був уперше. Дуже рада, що «зайшло» й ми, ймовірніше за все, побачимось наступного року.
Пишаюсь, адже незважаючи ні на що, ми вкотре доводимо світу, що в українські проєкти варто інвестувати час, гроші та увагу. Зі сльози щастя на очах від такої колосальної підтримки української спільноти в цивілізованому світі.
Йдемо на гейт із колегою, читаючи новини із Херсону, іспанці бачать наші тризуби на футболках і сумках та посміхаються, а ми плачемо від щастя й гордості.
Й ось так непомітно, поки писала ці нотатки, я вже вдома.
Чи поїдемо ми наступного року із командою? Обов'язково! І навіть двічі, бо у 2023 Web Summit відбудеться не лише в Лісабоні, але й у Бразилії, це буде перший саміт у Ріо. Далі буде.