Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як відбувалася сепарація глобальної криптовалютної біржі EXMO від рф

Сергій Жданов
Сергій Жданов СЕО криптовалютної біржі EXMO
5 січня 2023 6 хвилин читання

Привіт! Хочу розповісти історію, як була заснована криптовалютна біржа EXMO та як нам довелося піти з російського ринку після повномасштабного вторгнення. 

Запуск криптовалютної біржі EXMO

EXMO заснували румун Іван Петуховський та росіянин Едуард Барк у 2014 році, обидва на той час жили у Києві. Я приєднався до компанії наприкінці 2017-го. 

Я згадую ті часи з приємною ностальгією. Іван та Едуард змогли налаштувати робочі процеси так, аби кожен співробітник відчував себе важливою частиною команди. Субординації не було взагалі, у нас панувала типова атмосфера стартапу: усі енергійні, вмотивовані, у захваті від продукту і криптовалют

Поступово наша невелика команда почала зростати. Єдиний офіс біржі на той час був у Києві. Оскільки не було можливості віддаленої роботи, майже всі наші співробітники, окрім засновників, були українці. Щодня ми збиралися в офісі, аби обговорити ідеї та поставити амбітні цілі. Тоді ж до нас приєдналося декілька топменеджерів: CEO, COO, CFO, CBDO, HRD — одні з найкращих спеціалістів на українському ринку, частина з яких і досі працює в EXMO.com.

Поява нових локацій EXMO

У 2018 році ми зіткнулися з проблемою наймання Golang-розробників. GO lang — це мова програмування компанії Google, яку ми тоді використовували. Через брак спеціалістів у цій галузі до нас приєдналася частина російських розробників. 

У 2019 році ми почали формувати команду топменеджерів у Великій Британії та відкрили офіс у Лондоні. Для того аби особисто налаштувати робочі процеси у британському офісі, я згодом також переїхав до Лондона.

Фокус EXMO на глобальні ринки

Ми поставили собі за мету стати глобальною криптобіржею, адже вже закріпилися у статусі лідера ринку Східної Європи. У 2020 році ми найняли директора з комплаєнсу Річарда Кея. Згодом до нас приєднався Меттью Денджерфілд — техдиректор та керівник відділу IT-безпеки

Попри значне зростання працівників компанії, кількість українських співробітників завжди переважала. Саме українці обіймали більшість посад рівня С. Згодом я поповнив цю внутрішню статистику після мого призначення на позицію гендиректора. 

Відмова від роботи EXMO з рф після 24 лютого

Від перших днів війни я зрозумів, що ми більше не можемо надавати послуги клієнтам з рф. Оскільки я не мав частки у капіталі компанії, я мав спершу сповістити про ці плани акціонерів. У цій бесіді я висловив мою спільну позицію із засновниками EXMO, які з перших днів війни її чітко озвучили.

Пост в Інстаграмі Едуарда Барка, колишнього акціонера EXMO – https://www.instagram.com/p/Cam56d4PmuW Пост в Інстаграмі Едуарда Барка, колишнього акціонера EXMO – https://www.instagram.com/p/Cam56d4PmuW

 

Колишні акціонери перерахували кошти у новостворений благодійний фонд Save Ukraine, де власний внесок компанії становив $1 млн. Усі ці гроші пішли на надання гуманітарної допомоги українцям. У короткі терміни ми змогли закупити та привезти з Нідерландів до України шість автівок швидкої та одну машину пожежної допомоги, вивезти з місць окупації будинки для літніх людей та закупити обладнання та медикаменти для українських лікарень.

Поки частина нашої команди займалася волонтерством у фонді, я ініціював процес відокремлення російських та білоруських клієнтів. Через те що цими клієнтами тепер опікується компанія, яка розташована у Казахстані, ми також відмовилися від надання послуг казахстанським трейдерам. Загалом уся продана нами база користувачів з рф, Білорусі та Казахстану становила приблизно мільйон людей. 

Частина договору з купівлі-продажу клієнтської бази EXMO Частина договору з купівлі-продажу клієнтської бази EXMO

Важливо додати, що юридично ми не можемо розголошувати ім'я покупця. Це його рішення, на яке ми не маємо впливу. 

Крім клієнтської бази ми продали домен EXMO.me. А ми продовжили працювати під брендом EXMO.com у всіх регіонах, крім росії, Білорусі і Казахстану (РБК). У розділі публічного договору на сайті нашої біржі про це вказано. У квітні я також викупив частку компанії (37.51%), яка до цього належала Едуарду Барку. 

EXMO.com і EXMO.me: у чому різниця

Криптобіржа — це дуже складний механізм, тому її розділення триває багато часу. Ми почали цей процес з продажу бази, розділення криптовалютних і фіатних торгових пар, зробили ребрендинг. 

Щоб не допускати клієнтів з РБК до нашої біржі, ми додали на неї інструмент, який спрацьовує під час реєстрації нового юзера. Він визначає, звідки користувач, і якщо він з однієї з трьох заборонених на нашій біржі країн, інструмент блокує його і спрямовує на EXMO.me. Ми прибрали пари з російським рублем на EXMO.com у квітні. Наші трейдери можуть торгувати у парах з американським доларом, тоді як EXMO.me цю валюту не підтримує. До двох платформ підключені різні платіжні сервіси. Крім того, біржі мають окремі баланси, які не пов'язані між собою. 

Одним із важливих етапів сепарації став масштабний ребрендинг EXMO.com. Наша біржа отримала новий візуальний стиль, змінила форму комунікації, стала більш простою та зрозумілою для клієнтів. 

Над платформами працюють різні компанії. Наших клієнтів обслуговують команди з KYC, комплайєнсу та технічної підтримки. У нас різні канали зв'язку з користувачами. Наша біржа розвиває свою сторінку в Інстаграм, спілкується з ком'юніті у Телеграм, веде профіль у Твіттері і має українськомовний ТікТок. У EXMO.me свої канали комунікації. 

Оскільки раніше дві платформи були одним продуктом, то візуально вони можуть бути подібними. Втім наша мета зробити так, аби глобальна біржа EXMO.com була повністю індивідуальною. 

Як тепер працює EXMO.com

Натепер офіси EXMO.com розташовані у Великій Британії, Україні, Польщі, Литві та США. Рада наших директорів керує процесами з Лондону, тоді як команда працює з України та інших країн Європи. На сьогодні 160 працівників нашої компанії — українці.

Ми співпрацюємо з тими, хто поділяє наші цінності, та надаємо послуги усім криптоентузіастам з цивілізованих країн. Ми розширюємо ринки, реєструємо нових трейдерів та навчаємо криптовалютам тих, хто ще не увійшов у цей ринок. Ми віримо у те, що криптовалюти будуть у гаманцях у кожного зовсім скоро. 

Ми також продовжуємо опікуватися нашим фондом, адже наша перемога — це наша спільна мета.

 

 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Електронний військово-обліковий документ тепер можна отримати в ЦНАПах

Олеся Дерзська 5 годин тому

Морські дрони СБУ Sea Baby дистанційно заклали понад 15 мін

Олеся Дерзська 24 червня 2024 15:09

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Співзасновник Ethereum Віталик Бутерін приїздив до Києва

Вікторія Рудзінська 24 червня 2024 07:13

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00