Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Зелені» біткоїни: як майнери криптовалют намагаються менше шкодити довкіллю

SPEKA Media
25 жовтня 2021 4 хвилин читання

Тиск регуляторів та екологічно свідомих інвесторів примушує майнерів переходити на живлення серверів від джерел відновлюваної енергетики. Тож вони дедалі частіше партнеряться з дата-центрами, які працюють на енергії сонця та вітру.

Втім, більшість майнерів досі покладається на викопне паливо, зокрема вугілля – найдешевше, але й найшкідливіше джерело енергії. The Wall Street Journal присвятив проблемі статтю, а SPEKA переказує найголовніше.

«Криптобізнес має вуглецеву проблему», – каже Паоло Наталі, директор програми Climate Intelligence в Інституті Rocky Mountain.
Паоло Наталі, директор програми Climate Intelligence в Інституті Rocky Mountain

Проблема спонукала до створення у квітні 2021 року Crypto Climate Accord – організації, яка закликає криптокомпанії знизити викиди вуглецю до нуля до 2030 року. За словами Наталі, 180 компаній уже долучилися до ініціативи.

Майнери кажуть, що переймаються проблемами довкілля, але в них є й інші аргументи на користь зменшення викидів вуглецю: інвестори дедалі частіше зважають на те, наскільки екологічною є криптокомпанія, з якою вони працюють. 

Чим майнінг шкодить екології

Для майнінгу криптовалюти необхідна потужна комп'ютерна техніка, яка обчислює та перевіряє транзакції. Вона споживає величезну кількість електроенергії.

Нижча ціна електроенергії – вищі прибутки. Найдешевші джерела часто найбрудніші, деякі майнери навіть заохочують відкриття законсервованих вугільних шахт. Поєднання «зеленої» енергетики з вугіллям, природним газом та іншими ресурсами може надати майнерам перевагу.

«Тих, хто добуває криптовалюту, найбільше хвилює вартість електроенергії, а не кліматичні проблеми», – розповідає економіст Алекс де Фріс, який розробив індекс споживання енергії біткоїнами.
економіст Алекс де Фріс

За його розрахунками, криптомайнери споживають від 78 до 101 ТВт-год електроенергії на рік. Це дорівнює обсягу, який споживає Норвегія. На кожну кВт-год за майнінгу виробляється приблизно 480-500 г діоксиду вуглецю, а це 90,2 млн т вуглецевого сліду. Такий показник можна порівняти зі слідом, який залишає Лондон.

Як зменшити шкоду

У штаті Нью-Йорк розробили законопроєкт, який заборонить використання викопного палива для видобутку біткоїнів і змусить майнерів документувати свій вуглецевий слід. Комісія з цінних паперів та бірж США також розглядає заходи, які вимагають від публічних компаній розкриття кліматичних даних.

Майнінгова компанія Gryphon Digital Mining приєдналася до екологічної ініціативи Crypto Climate Accord у травні 2021 року. Представники компанії стверджують, що вже домоглися нульового вуглецевого сліду. Цього вдалося досягти завдяки запуску 21-мегаватної гідроелектроустановки, а також контракту з хостинг-провайдером, що отримує більш ніж половину своїх потужностей з відновлюваних ресурсів. Різницю компанія покриває за рахунок купівлі вуглецевих компенсаційних квот.

Натепер приблизно 76% усіх фірм-майнерів поєднують «зелені» джерела електроенергії з викопним паливом. Про це свідчить дослідження 280 криптокомпаній, яке провів Центр альтернативних фінансів Кембриджа. Втім, поки що менше 40% від усієї енергії, яку використовують для майнінгу біткоїнів та інших криптовалют, надходить з відновлюваних джерел.

Курс на зменшення викидів вуглецю вже проголосили деякі з найбільших криптокомпаній світу. Речник криптобіржі Coinbase нещодавно заявив, що компанія тепер фокусується на проблемах довкілля і протягом найближчих тижнів повідомить про заходи щодо протидії кліматичним змінам.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У США створили спецгрупу, щоб боротися з криптовалютними злочинами

Ірина Маринюк 17 вересня 2022 17:20

Українська мережа супермаркетів Varus стала першою в Європі, що приймає до оплати криптовалюту

Євген Муджирі 15 вересня 2022 16:02

Україна увійшла до топ-3 лідерів з використання криптовалюти у світі

Євген Муджирі 15 вересня 2022 15:17

Ethereum Merge: ефір відмовився від майнінгу заради економії ресурсів

Євген Муджирі 15 вересня 2022 14:34

Влада США прирівняла криптовалюту до цінних паперів: що буде з анонімністю

Євген Муджирі 9 вересня 2022 14:17