Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Зелені» біткоїни: як майнери криптовалют намагаються менше шкодити довкіллю

SPEKA Media
25 жовтня 2021 4 хвилин читання

Тиск регуляторів та екологічно свідомих інвесторів примушує майнерів переходити на живлення серверів від джерел відновлюваної енергетики. Тож вони дедалі частіше партнеряться з дата-центрами, які працюють на енергії сонця та вітру.

Втім, більшість майнерів досі покладається на викопне паливо, зокрема вугілля – найдешевше, але й найшкідливіше джерело енергії. The Wall Street Journal присвятив проблемі статтю, а SPEKA переказує найголовніше.

«Криптобізнес має вуглецеву проблему», – каже Паоло Наталі, директор програми Climate Intelligence в Інституті Rocky Mountain.
Паоло Наталі, директор програми Climate Intelligence в Інституті Rocky Mountain

Проблема спонукала до створення у квітні 2021 року Crypto Climate Accord – організації, яка закликає криптокомпанії знизити викиди вуглецю до нуля до 2030 року. За словами Наталі, 180 компаній уже долучилися до ініціативи.

Майнери кажуть, що переймаються проблемами довкілля, але в них є й інші аргументи на користь зменшення викидів вуглецю: інвестори дедалі частіше зважають на те, наскільки екологічною є криптокомпанія, з якою вони працюють. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Чим майнінг шкодить екології

Для майнінгу криптовалюти необхідна потужна комп'ютерна техніка, яка обчислює та перевіряє транзакції. Вона споживає величезну кількість електроенергії.

Нижча ціна електроенергії – вищі прибутки. Найдешевші джерела часто найбрудніші, деякі майнери навіть заохочують відкриття законсервованих вугільних шахт. Поєднання «зеленої» енергетики з вугіллям, природним газом та іншими ресурсами може надати майнерам перевагу.

«Тих, хто добуває криптовалюту, найбільше хвилює вартість електроенергії, а не кліматичні проблеми», – розповідає економіст Алекс де Фріс, який розробив індекс споживання енергії біткоїнами.
економіст Алекс де Фріс

За його розрахунками, криптомайнери споживають від 78 до 101 ТВт-год електроенергії на рік. Це дорівнює обсягу, який споживає Норвегія. На кожну кВт-год за майнінгу виробляється приблизно 480-500 г діоксиду вуглецю, а це 90,2 млн т вуглецевого сліду. Такий показник можна порівняти зі слідом, який залишає Лондон.

Як зменшити шкоду

У штаті Нью-Йорк розробили законопроєкт, який заборонить використання викопного палива для видобутку біткоїнів і змусить майнерів документувати свій вуглецевий слід. Комісія з цінних паперів та бірж США також розглядає заходи, які вимагають від публічних компаній розкриття кліматичних даних.

Майнінгова компанія Gryphon Digital Mining приєдналася до екологічної ініціативи Crypto Climate Accord у травні 2021 року. Представники компанії стверджують, що вже домоглися нульового вуглецевого сліду. Цього вдалося досягти завдяки запуску 21-мегаватної гідроелектроустановки, а також контракту з хостинг-провайдером, що отримує більш ніж половину своїх потужностей з відновлюваних ресурсів. Різницю компанія покриває за рахунок купівлі вуглецевих компенсаційних квот.

Натепер приблизно 76% усіх фірм-майнерів поєднують «зелені» джерела електроенергії з викопним паливом. Про це свідчить дослідження 280 криптокомпаній, яке провів Центр альтернативних фінансів Кембриджа. Втім, поки що менше 40% від усієї енергії, яку використовують для майнінгу біткоїнів та інших криптовалют, надходить з відновлюваних джерел.

Курс на зменшення викидів вуглецю вже проголосили деякі з найбільших криптокомпаній світу. Речник криптобіржі Coinbase нещодавно заявив, що компанія тепер фокусується на проблемах довкілля і протягом найближчих тижнів повідомить про заходи щодо протидії кліматичним змінам.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Громадяни рф на Балі викрали в українця крипти на $214,5 тис.: деталі

Владислав Паливода 1 лютого 2025 08:00

Секрети успіху криптоінвесторів: від $30 до мільйонів

Владислав Гринів 31 січня 2025 17:15

Параноя чи необхідність: як захистити свої активи — бліц з експертами

Макс Павлов 22 січня 2025 10:56

Дональд та Меланія Трамп запустили криптовалюту: як відреагував ринок

Владислав Паливода 20 січня 2025 13:53

Що таке гаманець із мультипідписом

Ксенія Житомирська 20 січня 2025 12:50