Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Попри війну 71% стартапів залишився в Україні

Наталія Миронова
Наталія Миронова
15 березня 2022 2 хвилин читання

71% стартапів залишився в Україні, 28% частково за кордоном і лише 1% повністю виїхав із країни. Про це йдеться у дослідженні екосистеми Українського фонду стартапів, у якому взяли участь приблизно 150 засновників українських стартапів.

 

«Не варто думати, що стартап-екосистема в Україні паралізована. Навпаки. Понад 70% стартапів залишилися в Україні. Вони максимально мотивовані і готові продовжити реалізовувати свої проєкти. Зараз їм вкрай необхідна підтримка та інвестиції. Тому ми закликаємо міжнародних партнерів підтримати українські стартапи, а отже, економіку нашої країни», — наголосив директор Українського фонду стартапів Павло Карташов.

Вітчизняні стартапи намагаються адаптуватися до нових умов роботи під час воєнного стану, аби зберегти працездатність бізнесу. 24,3% опитаних стартапів продовжують роботу, 46,7% частково працюють (переважно віддалено), 28% не працюють зовсім, 1% змінив сферу своєї діяльності.

Серед найближчих завдань стартапи називають збереження команди та її безпека, переформатування бізнес-моделі, мікропозики, пошук іноземних інвестицій, фандрайзинг тощо.

Чимало команд стартапів долучилися до ЗСУ, лав територіальної оборони чи ІТ-армії, допомагають фінансово чи медійно, волонтерять. Одні стартапи роблять всі свої сервіси безкоштовними для користувачів, інші активно створюють нові платформи, маркетплейси чи інші диджитал-проєкти, на яких об'єднуються ті, хто готовий надавати допомогу, і ті, хто її потребує. І таких прикладів безліч!

«Ми намагаємося допомагати у будь-який спосіб. ІТ-фахівці подалися до кібервійська. Графічні дизайнери безкоштовно створюють макети для білбордів, анімації для блогерів, які підтримують нашу армію. Маркетологи крутять рекламу для боротьби з російською пропагандою. С-левел збирає кошти та закуповує бронежилети і каски», — розповідає команда стартапу AdMarket.

 

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 24 травня 2022 15:52

Чи можна посадити Путіна. Російське вторгнення з точки зору міжнародного права

Юлія Даниленко за 2 години

Надіслати донейти через UNITED24 на допомогу армії тепер можна у застосунку «Дія»

Наталія Миронова 2 години тому

Батько «Байрактара», зять Ердогана, турецький Ілон Маск. Історія творця знаменитого БПЛА

Юлія Даниленко 4 години тому

Депутінізація світової економіки: як Велика Британія пропонує покласти край залежності від російських ресурсів

Наталія Миронова 5 годин тому