Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Попри війну 71% стартапів залишився в Україні

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
15 березня 2022 2 хвилин читання

71% стартапів залишився в Україні, 28% частково за кордоном і лише 1% повністю виїхав із країни. Про це йдеться у дослідженні екосистеми Українського фонду стартапів, у якому взяли участь приблизно 150 засновників українських стартапів.

 

«Не варто думати, що стартап-екосистема в Україні паралізована. Навпаки. Понад 70% стартапів залишилися в Україні. Вони максимально мотивовані і готові продовжити реалізовувати свої проєкти. Зараз їм вкрай необхідна підтримка та інвестиції. Тому ми закликаємо міжнародних партнерів підтримати українські стартапи, а отже, економіку нашої країни», — наголосив директор Українського фонду стартапів Павло Карташов.

Вітчизняні стартапи намагаються адаптуватися до нових умов роботи під час воєнного стану, аби зберегти працездатність бізнесу. 24,3% опитаних стартапів продовжують роботу, 46,7% частково працюють (переважно віддалено), 28% не працюють зовсім, 1% змінив сферу своєї діяльності.

Серед найближчих завдань стартапи називають збереження команди та її безпека, переформатування бізнес-моделі, мікропозики, пошук іноземних інвестицій, фандрайзинг тощо.

Чимало команд стартапів долучилися до ЗСУ, лав територіальної оборони чи ІТ-армії, допомагають фінансово чи медійно, волонтерять. Одні стартапи роблять всі свої сервіси безкоштовними для користувачів, інші активно створюють нові платформи, маркетплейси чи інші диджитал-проєкти, на яких об'єднуються ті, хто готовий надавати допомогу, і ті, хто її потребує. І таких прикладів безліч!

«Ми намагаємося допомагати у будь-який спосіб. ІТ-фахівці подалися до кібервійська. Графічні дизайнери безкоштовно створюють макети для білбордів, анімації для блогерів, які підтримують нашу армію. Маркетологи крутять рекламу для боротьби з російською пропагандою. С-левел збирає кошти та закуповує бронежилети і каски», — розповідає команда стартапу AdMarket.

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити в кризу

Максим Грант за 5 годин

Український стартап Zeely App за два місяці збільшив свій дохід на 300%

Вадим Добровольський 13 годин тому

У світі дикого венчура. Штучний інтелект, контент-мейкери, та до чого тут інвестиції

Наталія Миронова 30 вересня 2022 16:48

У Львові стартувала ІТ Arena 2022. Сьогодні пітчать стартапи та чекають Халука Байрактара і Сергія Притулу

Юлія Даниленко 30 вересня 2022 10:29

У «Дія.Бізнес» відновили інвестменю приватизації та оренди держмайна

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 15:38