Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вплив штучного інтелекту на майбутнє роботи: можливість чи загроза

Андрій Атрощенко
Андрій Атрощенко координатор проєкту Future of Work в ГО Центр "Розвиток КСВ"
30 січня 2023 4 хвилин читання

Зараз багато хто занепокоєний впливом ШІ на ринок праці та економіку. Чи не залишить штучний інтелект без заробітку цілі професії? Чи, можливо, навпаки, штучний інтелект приведе до появи нових професій та спеціальностей, про які ми зараз навіть не уявляємо? Тому ми у ГО «Центр „Розвиток КСВ“ та її платформі Career Hub, у межах програми „Мріємо та діємо“ (USAID) провели онлайн-дискусію про штучний інтелект та його вплив та роботу майбутнього, щоб дізнатися думку провідних експертів з цього приводу.

Хто взяв участь у дискусії щодо впливу ШІ на ринок праці

Представники бізнесу та експерти з інноваційних стартапів та сфери неформальної освіти обговорили, як скористатися перевагами та протистояти можливим ризикам, які можуть виникнути через зростання доступності технологій на основі ШІ, спрогнозують майбутнє співжиття українців з передовими технологіями та вплив на ринок праці. 

У дискусії взяли участь:

  • 1
    Марія Шарлай, художниця, створює ілюстрації за допомогою ШІ.
  • 2
    Олександр Трегуб, CEO Projector.
  • 3
    Антон Бочаров, співзасновником стартапу IntelSoft Technologies, фахівець зі штучного інтелекту.
  • 4
    Олександр Краковецький, CEO DevRain, CTO ДонорUA, Ph.D, Microsoft Regional Director, Microsoft AI MVP.
  • 5
    Володимир Гетьманський, Head of Data Science Office в ELEKS.

Ключові висновки з онлайн-дискусії про вплив ШІ на майбутнє роботи

Обговорення цього тривало приблизно 1,5 години. Пропонуємо вашій увазі ключові тези, які озвучили експерти.

  • Штучний інтелект не замінить людину, але важливо розуміти, що нова технологія з часом повністю змінить наші підходи до роботи і поява цієї технології стимулюватиме заміну однієї людини на робочому місці на іншу, яка володітиме навичками роботи з цією технологією. Ці зміни відіб'ються як на ринку праці, так і в системі освіти, яка буде нас вчити ставати «режисером» цієї технології.
  • На Всесвітньому економічному форумі озвучили прогноз, що 85 млн робочих місць будуть втрачені через автоматизацію процесів, але водночас з'явиться 97 млн нових робочих місць. Ми вже спостерігали схожий процес під час науково-технічної революції. Важливо прийняти, що професії не зникають, вони замінюються на інші.
  • Ми не зможемо зупинити процес розвитку ШІ, але ми можемо стати першими і очолити цей процес. Тобто стати першопрохідцями з опанування роботи із ШІ.
  • На перший план зараз виходять Soft Skills. Людині, яка знає англійську мову, вміє вчитися, достатньо гнучка до змін, користується інформаційною гігієною та вміє працювати з критикою, не потрібно опановувати якусь одну професію на все життя, адже ця людина зможе опановувати нові скіли та змінювати свої професії. Такі люди завжди будуть потрібні на ринку праці.
  • Якщо раніше ми казали, що було б добре розвивати критичне мислення, то зараз це такий самий обов'язковий скіл, як писати або читати. Оскільки один інструмент у руках різних людей може нести як покращення, так і загрозу. Ми вже зараз не можемо довіряти на 100% технологіям і маємо все проводити через фактчекінг та перевіряти
  • Світ вже побачив першу книжку, згенеровану завдяки ChatGPT — «Alice and Sparkle». Це засвідчує, що у майбутньому маркетингову перевагу матимуть компанії, які можуть дозволити формувати креативні команди, що генеруватимуть ідеї, як привернути увагу користувача, оскільки обсяг контенту збільшується, а от кількість уваги клієнтів — ні.

Дискусія щодо впливу ШІ на роботу (відео): 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

США — це традиційний спорт, а кіберспорт — це Північна Корея. Що пішло не так?

Андрій Яценко 3 години тому

Bing буде створювати зображення з тексту, штучний інтелект від Adobe, українська PR Army отримала дві нагороди у США. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 5 годин тому

Adobe розробили ШІ-інструмент, який може перевершити їхній Photoshop

Руслан Сорока 19 годин тому

Ubisoft створила штучний інтелект, який пише діалоги для ігор

Руслан Сорока 22 години тому

Від початку року в Україні зріс попит на IT-фрилансерів

Руслан Сорока 22 години тому