Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як ментальний стан блокує пошук класної роботи на IT-ринку і як це подолати

Анна Щербій-Шендоган
Анна Щербій-Шендоган Бізнес-психолог і коуч з фінансового росту
5 червня 2024 6 хвилин читання

Привіт! Мене звати Анна Щербій-Шендоган, я не IT-спеціаліст, я бізнес-психолог і коуч з фінансового зростання і допомагаю експертам, підприємцям і найманим працівникам рости в доході, працюючи з їхніми внутрішніми блоками, страхами і бар’єрами. Але сьогодні хочу поговорити трохи про IT-галузь і мої спостереження як коуча та психолога. 

За останні два роки я чула багато про те, що IT-ринок просів і роботи немає. Мої колеги HR-спеціалісти спостерігають, що на одну вакансію більш ніж сотня відгуків, а раніше було по-іншому. 

Але я спостерігаю паралельно тенденцію своїх клієнтів, коли класні фахівці можуть і знаходять роботу своєї мрії з моєю допомогою. У цьому сила коучингу і психотерапії. 

Одні шукають виправдання, інші шукають варіанти й можливості

Круті результати у моїх клієнтів — це наша спільна заслуга, це робота з клієнтом, коли обидві сторони розподіляють відповідальність, будують чіткий план дій або стратегію і мають чітку репортинг-систему (що треба зробити, до якого часу, щоб уникнути прокрастинації та саботажу). 

Коучинг підсвічує силу маленьких і великих кроків, і у цьому сила союзу класного IT-спеціаліста та гарного коуча та психолога з досвідом.  

У мене декілька класних кейсів, коли мої клієнти почали співпрацю з великими гравцями ринку, а також є кейс, коли ми працювали над тим, щоб сформувати подушку безпеки, яка дозволила клієнту піти із насидженого класного місця і почати розвивати власний сатартап. 

У чому фішка, запитаєте ви? Свого часу я вивела формулу фінансового потоку і протестувала її на 100 експертах та підприємцях. І сьогодні ви зможете з нею познайомитися. 

Але перед цим я хочу, щоб ви замислилися. Які перші асоціації у вас виникають, коли ми говоримо про можливості фінансового зростання IT-спеціалістів? Хтось думає про додаткові курси, перекваліфікацію, хтось дістає всі свої сертифікати і додає їх у список компетенцій на LinkedIn. Більшість думає про список своїх хард та софт скілів, згадує кількість проєктів та досвід. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Але тут пропущений один важливий момент — ми часто забуваємо, що наше мислення і наш емоційний стан, самооцінка, віра у себе і свої сили теж важливі і безпосередньо вливають на дохід.

Хочете, щоб я вам продемонструвала, як це працює? 

Фінансовий потік = (хард скіли + софт скіли) * психологічний/ментальний стан.

Згадуємо математику і тестуємо формулу: які б не були у вас гарні хард і софт скіли, але це все ми множимо на ментальний стан. І що краще ми себе почуваємо, то більший показник буде в результаті.

Як формула може працювати у реальному житті

Два проджект-менеджери, які закінчили курси декілька років тому. Обидві багато працювали і зараз вирішили знайти нову роботу і подаються на нову вакансію. 

Марія має класний бекграудн, крутий досвід в IT-проєктах більш як 5 років і хард скіли у неї на 8. Вона комунікабельна і може знайти спільну мову з кожним членом команди, вона дуже гнучка й адаптивна. І софт скіли у неї на 8. Але останні 3 місяці були складними, Марія почала сумніватися в собі, їй складно зрозуміти, що вона хоче. І вона постійно перебуває в емоційних гойдалках. Тому ментальний стан Марії 3. 

Фінансовий потік Марії = (8+8)*3=32 

Тетяна працює проджектом 2 роки, змінила сферу діяльності після повномасштабного вторгнення. Досвід є, не настільки потужний, як у Марії. Хард скіли Тетяни на 5. 

Вона дуже комунікабельна, багато читає, активна у всіх мітінгах і брейнштормінгах. Софт скіли на 7. Вона радіє змінам у своєму житті, нова професія дала поштовх до розвитку, Тетяна допомагає батькам, її хвалять і нею пишаються. Вона відчуває свою цінність. Ментальний стан на 8. 

Фінансовий потік Тетяни = (5+7)*8=96

Чи можна перевірити цифри? Кожен з вас їх буде ставити інтуїтивно і розуміти, де саме є прогалина і на чому треба зробити акцент. Бо, для того щоб отримати посаду в класній компанії, недостатньо лише везіння. Це як в анекдоті про єврейського чоловіка, який просив у Бога виграти в лотерею, а Бог його просив хоч раз купити лотерейний білет. 

Але статистика моїх клієнтів показує, що формула 100-10-1 працює. 

Треба надіслати щонайменше 100 резюме і не здатися, отримати 10 потенційних зустрічей з роботодавцями і щонайменше 1 офер. 

Інколи ці цифри збільшуються: одна з клієнток надіслала 746 відгуків на вакансії у LinkedIn, щоб отримати омріяну роботу. Моїм завданням як коуча і психолога було допомогти їй не здатися, не погоджуватися на менше і шукати внутрішній ресурс і мотивацію йти далі. 

Інший кейс був із клієнткою, яка мала пройти низку есесментів і курсів, щоб отримати омріяне підвищення і стати lead of department. Конкуренція всередині компанії була шалена, і це було величезне напруження. Нам треба було вибудувати чіткий план розвитку і фокусуватися на кожному кроці, бо були короткі строки і велика ціль, яку ми розбили на підцілі. 

Замість висновку

Якщо ви розумієте, що хочете рости далі, заробляти більше, у вас все гаразд із софт та хард скілами і лише останній пазл формули не ок, це час задуматися і звернутися по допомогу. 

І пам’ятайте: всі обмеження лише у нашій голові!

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
1
Прокоментувати
Anna Shcherbiy-Sendogan 06.06.2024, 04:24
Буду рада почути ваші коментарі, а також відповісти на ваші питання. Більш детальну інформацію про мене можна знайти в соц мережах @psycholog_anna_sendogan або на сайті www.sendogan.com
Інші матеріали

Дизайн дитячого простору: середовище, яке виховує та надихає

Алеся Карнаухова 18 липня 2024 12:28

Інклюзивність в iOS: як забезпечити доступність для користувачів з обмеженими можливостями

Vladyslav Khambir 17 липня 2024 16:40

Як підвищити лояльність клієнтів та залучити нових за допомогою SERM? Кейс Netpeak у ніші біодобавок

Андрій Тарасенко 15 липня 2024 21:23

Як не відволікатись під час роботи за комп’ютером

Олександр Тартачний 11 липня 2024 11:04

Як творчість впливає на ментальне здоров’я

Сергій Коноплицький 10 липня 2024 14:12