Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як залучати крутих фахівців на перенасиченому джунами ринку

Наталя Голда
Наталя Голда Head of HR в GoITeens
29 травня 2024 9 хвилин читання

На ринку кадрів в ІТ вистачає джунів, готових братися за будь-яку роботу. Набагато важче привабити на посаду експертних фахівців. Через це мені як HR-менеджерці, яка хоче вполювати для компанії дійсно хорошого спеціаліста, довелося вкладатися не лише у рекрутинг, а й у розбудову корпоративної культури, гнучкі та автоматизовані процеси, комфортний мікроклімат у колективі.

Про власний рецепт побудови ефективної екосистеми у компанії, яка привабить у команду експертів, розповідаю сьогодні у блозі.

Філософія компанії вабить сильніше за гроші

Багаторічний досвід роботи у рекрутингу довів мені, що люди, які мають досвід та експертні знання у галузі, не хапаються за хоч якусь роботу, а ретельно ставляться до вибору потенційного місця працевлаштування й обирають компанію за цінностями та позиціюванням. Тому місія та візія компанії — це магніти, що притягують справжніх ентузіастів своєї справи. 

Гідна оплата праці, беззаперечно, важлива, але ідеологія дорожча за гроші. Тому рекрутерам важливо презентувати як цінність для працівника можливість гуртуватися з колегами довкола спільної мети та долучатися до крутого проєкту, що змінює життя тисяч людей на краще. Зрештою більшість людей мотивує можливість працювати у компанії, де один з твоїх посадових обов’язків — приносити користь суспільству своєї країни.

Наприклад, у моїй команді дітей навчають чинні мідли й сіньйори з ІТ-компаній. Потужні спеціалісти приходять працювати у компанію на таких самих умовах, що й інші викладачі. Тож особливих фінансових вигод вони не отримують, але, як вони самі зазначають, їх мотивує можливість зробити свій внесок у якісний розвиток індустрії.

Навчання дітей Навчання дітей

Один з наших викладачів геймдеву, сіньйор в Strikerz, каже, що насправді працює не за гроші, а для того, щоб вирощувати спеціалістів собі в команду. Щоб приводити так людей у команду, декларуйте цінності своєї компанії в описі до вакансій, на інтерв’ю у профілях бізнесу. Бо коли люди єднаються довкола ідеї, усі робочі процеси вдаються у рази потужніше.

Можливість дистанційної роботи

Гідні та комфортні умови праці — те, перед чим не встоїть жоден працівник. Зараз більшість людей визначає дистанційний формат роботи найзручнішим для себе. І це не дивно, адже робота в онлайні економить купу часу й не обмежує можливості співпраці географією. Ніхто не мусить нікуди переїжджати або витрачати кілька годин на день, аби дістатися офісу — і це однозначно перевага. 

Тож якщо є змога не заганяти працівників в офіси — не робіть цього. Дистанційний формат асоціюється у більшості з можливістю дійсно ефективної комунікації у команді. Бо час на спілкування з колегами у такому форматі чітко спланований. Наприклад, завчасно заплановані та регламентовані онлайн-дзвінки у гугл-календарі допомагають працівникам краще тримати фокус на темі розмови й розв'язувати окремі завдання структуровано у відведений на них час.

В онлайні простіше уникати хаосу в плануванні операційної роботи. Бо цифрові таск-трекери впорядковують завдання за пріоритетами та термінами виконання, системи управління групують завдання за проєктами та автоматично відстежують прогрес, комунікаційні інструменти, як-от електронна пошта, месенджери та платформи для спільної роботи, полегшують спілкування та співпрацю.

Дистанційний формат дозволить працівнику бути більш гнучким, уникати перевантаження та балансувати між роботою та особистим життям. Самостійно розподіляючи свій робочий час, людина опиратиметься на індивідуальні години продуктивності і буде більш ефективним на робочому місці. Так він точно знатиме, що може собі запланувати час на відпочинок, аби отримати нові емоції та з новими силами повернутися до роботи.

Дистанційна робота Дистанційна робота

Культура співпраці та відкрита комунікація

Запитайте будь-якого HR-спеціаліста, і він скаже вам, що кадри вирішують. Люди — основний актив кожної компанії, і саме з їх взаємодії народжуються сильні рішення та виростають круті проєкти.

Я переконана, що людям найкраще працюється в атмосфері довіри. Тому безмежно важливо, аби кожному члену команди були морально комфортно працювати у колективі. Запорука цього — корпоративна культура відкритості та співпраці, де ідеї та думки кожного працівника цінні й вагомі. І основне тут — аби це втілювалося не лише на папері, а й у щоденній рутині колективу.

Наприклад, у себе в компанії я намагаюся будувати структуру компанії так, щоб горизонтальні та взаємовигідні відносини складалися між усіма працівниками. Так кожен може запланувати one-2-one-розмову з топменеджером будь-якого напрямку, сконтактувати з працівником іншого відділу, попросити у нього допомоги чи покликати на консультацію, а інший залюбки допоможе, бо ми працюємо на спільний результат.

При цьому про жодні каральні заходи не має йтися, бо ніхто не має боятися висловити свою думку, вступити в дискусію, висунути пропозицію, аби прийти до правильного рішення спільно. Керуючись цим, ввели в компанії щомісячну сесію з СЕО, на якій кожен працівник може поставити йому питання, порадитися, подати ідею або й скаргу і розраховувати на конструктивний діалог.

Також раз на місяць зустрічаємося усією командою і ділимося тим, які результати приніс цей місяць кожному відділу. Так ми заохочуємо колег до внутрішнього обміну досвідом та успіхами й сподіваємося поглибити взаємовідносини між членами команди.

Персональна свобода на робочому місці 

Автономія рішень — класний стимул обрати саме вашу компанію. Бо мало кому подобається бути маленьким гвинтиком, набагато приємніше усвідомлювати цінність дій та рішень, які ти впроваджуєш на робочому місці.

Наприклад, я люблю повторювати, що кожен співробітник — лідер у своїй зоні відповідальності: він має свободу самостійно ухвалювати рішення і не затверджувати кожен свій крок із керівництвом. Це водночас і мотивує, і лякає великим рівнем відповідальності. Проте саме так ви відсієте кандидатів без хорошого досвіду й впевненості у своїх діях.

Утримати фахівців, які мають високий рівень автономії, але водночас такий же високий рівень відповідальності теж складне завдання. Тут треба комплексно працювати над тим, аби дні на роботі минали для них без надмірної напруги, і вони не боялися тестувати щось нове й експериментувати зі стратегіями та форматами роботи. Тому компаніям, які хочуть бачити свій кадровий склад вмотивованим та натхненним, варто чимшвидше позбуватися традиційних каральних систем штрафів або пониження на посаді за недоліки чи прорахунки. Бо помилки — це теж частина креативного процесу.

Можливості для професійного розвитку

Створюйте шляхи кар'єрного зростання всередині компанії, пропонуйте своїм працівникам можливості для навчання і матимете крутих спеціалістів, замотивованих розвиватися і приносити компанії користь. Можливість для працівників відвідувати конференції, форуми, тренінги — класика, але усе ж така необхідна.

З небанального — у своїй команді я зробила гнучким процес внутрішнього переміщення в компанії. Бо навіть горизонтальне кар'єрне зростання дає співробітникам можливість перезавантажитися та розвинути більший спектр професійних навичок. Такий підхід до управління кар'єрою співробітників не тільки розширює їхні професійні перспективи, але й є цінною інвестицією у їхній розвиток. 

Визнання та нагороди

Про зарплату сьогодні не говоримо, але про конкурентну систему бонусів — можемо. Бо це чудовий стимул для висококваліфікованих фахівців долучатися до команди. Тут на них діє не лише зацікавленість у фінансових вигодах, а й азарт і бажання підтвердити свій професіоналізм і відсвяткувати досягнення. 

Бонуси сплачуються за високоякісну роботу й хороші результати роботи у встановлений період: місяць, квартал чи рік. Вони залежать від індивідуальних досягнень співробітника — це насправді впливає і на загальне робоче середовище, де кожен відчуває власну значущість і внесок у загальний успіх компанії.

Крім того, фултайм-працівникам часто надаються різні бенефіти, такі як безкоштовне навчання в компанії, доступ до корпоративної бібліотеки, привітання подарунком до дня народження, сесії з корпоративним психологом та тімбілдінги. Це формує лояльність до компанії.

Інвестуйте у здорове робоче середовище, яке привабить крутих спеціалістів, і вони інвестують у рази більше в успіх вашої компанії. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00