Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

HR у 2024 році: огляд глобальних трендів

Anzhelika Todorashko
Anzhelika Todorashko HR in Tech
16 січня 2024 3 хвилин читання

Щороку галузь HR переживає інновації та зміни, віддзеркалюючи поточні тенденції та адаптуючись до вимог сучасного ринку праці. У 2024 році ми спостерігатимемо за розвитком нових трендів у галузі управління персоналом. Тож розгляньмо ключові аспекти, які визначатимуть ландшафт HR цього року та впливатимуть на взаємовідносини між працівниками та компаніями.

1. Навчання і розвиток

За дослідженням Udemy, відбувається перехід до нової економіки, заснованої на навичках або skills-based economy. Про що це? Для організації це означає зміну структури посад з ієрархічної на проєктну (teams) або засновану на групах навичок (squads). Для працівників — хоча формальна кваліфікація і ступінь залишаються важливими для певних посад, для інших більш вагомим стають навички і досвід. Роль сертифікацій зростатиме.

2. Менеджери та лідери

Gartner у своєму репорті про пріоритети HR у 2024 році одним із пунктів визначає розвиток менеджерів і лідерів. Але розвиток через інтервенцію вже не працює, і це взаємне відчуття між менеджерами та HR. 🥰 Про що це? Нові навчальні програми не допомагають впоратися з надмірним навантаженням, збільшенням обов’язків і бути більш ефективним менеджером. Тож сподіваємося на нові підходи у навчанні.

3. Етика скорочень

Досвід співробітників у компанії дедалі частіше стає публічним. Звільнення у Cloudfare, викладене в Тіk-Tоk, отримало чималий відгук і стало справжнім піар-кошмаром компанії. Запис скорочення у Discordi також можна знайти в інстаграмі. Що це означає? Для працівників це приклад активної позиції, а також ознака того, що достукатися всередині організації неможливо. Для організацій це нові ризики з погляду конфіденційності та репутації.

4. ШІ не замінить HR (але це не точно)

HR не квапляться використовувати штучний інтелект у роботі, за результатами дослідження від McLean & Company. Можливо тому, що ШІ не може зрозуміти емоційний контекст чи не має емпатії? І хоча вже є інструменти, які генерують онбординг-відео, я сподіваюсь що на практиці цього не станеться з людством.

5. Гібридна робота

Гібридний формат міцно закріпився за результатами EY Future Workplace Index, компанії очікують принаймні 2-3 дні роботи в офісі. Це вже не новина, але що це означає? Що компанії вкладатимуть сили і час у розвиток офісного життя і комфорту, бо треба ж не тільки міленіалів повернути в офіс, а й заманити нові покоління Gen Z і Gen Alfa.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 5 годин тому

Як малому бізнесу ефективно реагувати на нестабільність економіки України

Даніелла Шихабутдінова 26 лютого 2024 17:00

Як діти працюють в ІТ, стендап-комік вчить протидіяти шахраям, а бізнес змінив ставлення до криптовалюти: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 26 лютого 2024 16:00

Гранти: безкоштовні гроші чи ще одна форма садомазохізму?

Роман Абрашин 26 лютого 2024 13:00

Фінансові установи (нарешті) інтегрують крипту. Яке у цього майбутнє?

Павло Осадчук 23 лютого 2024 18:00