HR у 2024 році: огляд глобальних трендів
Щороку галузь HR переживає інновації та зміни, віддзеркалюючи поточні тенденції та адаптуючись до вимог сучасного ринку праці. У 2024 році ми спостерігатимемо за розвитком нових трендів у галузі управління персоналом. Тож розгляньмо ключові аспекти, які визначатимуть ландшафт HR цього року та впливатимуть на взаємовідносини між працівниками та компаніями.
1. Навчання і розвиток
За дослідженням Udemy, відбувається перехід до нової економіки, заснованої на навичках або skills-based economy. Про що це? Для організації це означає зміну структури посад з ієрархічної на проєктну (teams) або засновану на групах навичок (squads). Для працівників — хоча формальна кваліфікація і ступінь залишаються важливими для певних посад, для інших більш вагомим стають навички і досвід. Роль сертифікацій зростатиме.
2. Менеджери та лідери
Підписуйтеся на наші соцмережі
Gartner у своєму репорті про пріоритети HR у 2024 році одним із пунктів визначає розвиток менеджерів і лідерів. Але розвиток через інтервенцію вже не працює, і це взаємне відчуття між менеджерами та HR. 🥰 Про що це? Нові навчальні програми не допомагають впоратися з надмірним навантаженням, збільшенням обов’язків і бути більш ефективним менеджером. Тож сподіваємося на нові підходи у навчанні.
3. Етика скорочень
Досвід співробітників у компанії дедалі частіше стає публічним. Звільнення у Cloudfare, викладене в Тіk-Tоk, отримало чималий відгук і стало справжнім піар-кошмаром компанії. Запис скорочення у Discordi також можна знайти в інстаграмі. Що це означає? Для працівників це приклад активної позиції, а також ознака того, що достукатися всередині організації неможливо. Для організацій це нові ризики з погляду конфіденційності та репутації.
4. ШІ не замінить HR (але це не точно)
HR не квапляться використовувати штучний інтелект у роботі, за результатами дослідження від McLean & Company. Можливо тому, що ШІ не може зрозуміти емоційний контекст чи не має емпатії? І хоча вже є інструменти, які генерують онбординг-відео, я сподіваюсь що на практиці цього не станеться з людством.
5. Гібридна робота
Гібридний формат міцно закріпився за результатами EY Future Workplace Index, компанії очікують принаймні 2-3 дні роботи в офісі. Це вже не новина, але що це означає? Що компанії вкладатимуть сили і час у розвиток офісного життя і комфорту, бо треба ж не тільки міленіалів повернути в офіс, а й заманити нові покоління Gen Z і Gen Alfa.