Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як отримати роботу в телекомі: поради рекрутера

Олександр Гальченко
Олександр Гальченко Провідний рекрутер в компанії lifecell
22 квітня 2024 5 хвилин читання

Як отримати роботу в телекомунікаційній галузі та яких помилок не варто припускатися? Які навички необхідні для працевлаштування та як виділитися серед інших претендентів? На які посади найскладніше знайти спеціалістів? Про це та багато іншого я розповім вам у своїй колонці.

Кар’єра в телекомі: які навички варто розвивати 

Для успішної кар'єри у телекомунікаціях потрібна унікальна комбінація технічних (hard skills) та соціально-комунікативних навичок (soft skills). Наприклад, щоб працювати у дирекції мобільної мережі, необхідно розуміти роботу оператора, володіти спеціалізованим програмним забезпеченням та англійською мовою на рівні розуміння технічної документації.

Також важливо бути готовим до постійного самовдосконалення, адаптації до нових технологій, вміти працювати в команді. Враховуючи динаміку сфери телекомунікацій, ці якості стають ключовими для успішної кар'єри.

Як виділитися серед кандидатів під час пошуку роботи

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ми шукаємо кандидатів на work.ua, robota.ua, djinni.co, dou.ua, grc.ua, а також у соціальних мережах, насамперед Facebook, LinkedIn і Telegram-групах. Щоб виділитися серед конкурентів, претендентам на посаду варто продемонструвати свою унікальність та привабливість для потенційного роботодавця.

Перше, на що звертає увагу рекрутер, — це резюме. Його потрібно заповнити професійно, вказати ключові навички, досвід роботи, освіту та інші важливі дані. Варто додати фото, ідеально — діловий портрет, та коротко описати свій професійний досвід і досягнення. Резюме також варто адаптувати для кожної позиції, на яку кандидат подається.

Створення та детальне заповнення профілю у LinkedIn також є великим плюсом, оскільки це допомагає рекрутерам знайти кандидата за потрібними критеріями. Перевагою буде розвиток особистого бренду — ведення професійного блогу або активність у соціальних мережах. Це допоможе продемонструвати експертність та підвищити професійний авторитет.

Крім того, складаючи резюме, можна проявити індивідуальність та креативність. Наприклад, один кандидат на позицію Front-end developer зробив своє резюме у форматі посилання, за яким відкривалася 3D-модель самого кандидата у вигляді ігрового персонажа з креативно описаними навичками та проєктами. Такі підходи можуть значно вирізнити серед інших претендентів під час пошуку роботи.

Найпоширеніші помилки та як їх уникнути

Багато кандидатів припускаються типових помилок. Ось декілька основних моментів та рекомендацій, на які треба звертати увагу під час пошуку роботи.

  • Фото. Не рекомендую використовувати фото з відпочинку в купальнику чи плавках, з алкоголем в руках, з іншою людиною, з твариною або фото, де видно лише пів обличчя. Краще використовувати діловий портрет.
  • Обсяг резюме. Надмірна деталізація досвіду — імовірніше, мінус, ніж плюс. Ліпше подати всю інформацію на 1-2 сторінках.
  • Читабельність. Розбивайте текст на абзаци, використовуйте відступи, списки та максимально систематизуйте інформацію.
  • Послідовність. Важливо, щоб інформація в резюме, профілях у соцмережах та під час співбесід була викладена послідовно та логічно. Уникайте невідповідностей, що можуть викликати недовіру у потенційного роботодавця.
  • Знання іноземних мов. Вказуйте рівень володіння іноземними мовами, що дозволить рекрутерам оцінити вашу готовність для роботи в міжнародних компаніях.
  • Підготовка до співбесіди. Ознайомтеся детально з вакансією, покажіть, що ви зацікавлені та підготовлені, це підвищить шанси на успішний результат співбесіди.
  • Співбесіда. Уникайте негативних відгуків про попередню роботу, створюйте просту та комфортну атмосферу. Підтримуйте позитивне спілкування та демонструйте свій професіоналізм.

Дефіцит інженерів у телекомунікаційній галузі: як знайти роботу без досвіду?

У сфері телекому підвищений попит на молодих спеціалістів. Особливо тих, які зацікавлені та мають потенціал, навіть якщо їм бракує досвіду. Цей попит також зумовлений постійними змінами в галузі, зокрема через повномасштабну військову агресію, міграцію і нестачу кваліфікованих кадрів.

Найбільший дефіцит — інженерів з телеком-сфери, особливо досвідчених. Це створює виклик для компаній, які активно шукають нові рішення, щоб залучати та навчати молоді таланти.

Ми в lifecell запровадили програму «Hire talents, train skills», яка допомагає молодими фахівцями отримати перший досвід роботи та необхідні навички у сфері ІТ та інших галузях. Так компанія готує фахівців під свої потреби і тренує їх, щоб зробити конкурентними на ринку праці. Також у нас діє програма «Телеком GO» — це освітня ініціатива для студентів інженерних спеціальностей. Вона дозволяє отримати знання та досвід від професіоналів компанії. Так компанія готує фахівців під свої потреби і тренує їх, щоб зробити конкурентними на ринку праці.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 6 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 10 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 20 годин тому

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35