Коучинг. Бути чи не бути?Це суто гамлетівське питання зараз хвилює багатьох керівників, тому що те, що працювало раніше, вже не працює. І в такі часи величезних випробувань і ключових рішень вибір на користь коучингу може дійсно стати визначальним. Причому сьогодні зростає як всебічна популярність застосування коучингу в організаціях, так і скепсис тих, хто спробував його запровадити, але отримав відверто невдалий результат
Тож як вдало посадити насіння коучингової культури управління, щоб потім збирати плоди у вигляді підвищення ефективності співробітників, зміцнення організації та збільшення її прибутку?
Чому зростає популярність коучингу?
Сьогодні коучинг у тренді. Кількість запитів на коучинг у бізнесі зростає, як снігова куля. Його замовляють індивідуально для топів, навчають керівників, використовують командний коучинг для побудови стратегії та вирішення завдань у бізнесі, впроваджують в управлінську культуру своїх організацій тощо.
Так, застосування коучингу у бізнесі справді дає результати – підвищує продуктивність праці, ефективність співробітників, їх мотивацію та відповідальність, позитивно впливає на якість продуктів та послуг, зміцнює організацію та збільшує її прибуток.
Але рідко хтось із замовників замислюється, навіщо коучинг бізнесу. Вони не знають, що хочуть отримати на рівні організації, замовляють як «чарівну пігулку», точкові тренінги для лінійних керівників, а потім нарікають, мовляв, не працює.
Крім того, коучинг у бізнесі дійсно має свої ризики. Це і втрата співробітників, що швидко ростуть, і короткострокове зниження ефективності керівника, і ризик демотивації співробітників, і можливість втрати інвестицій. Але все це — при умові не професійного впровадження.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Тому, перш ніж застосовувати коучинг, потрібно ретельно зважити всі «за» і «проти» і відноситись до цього як до системного проекту.
Чому потрібно щось змінювати?
Пітер Друкер свого часу влучно зазначив: «Немає нічого марнішого, ніж ефективно робити те, чого можна не робити взагалі». Багато керівників сьогодні супер ефективно роблять роботу своїх підлеглих, витрачаючи свій дорогий час, а отже й гроші компанії. Як ніколи раніше, сьогодні актуальний заклик: «Міняйся чи помри!». Настав час підвищувати ефективність кожного співробітника, залучаючи його у досягнення цілей компанії.
Скажіть, хто сьогодні з керівників не мріє про наймотивованішого супер ефективного, продуктивного та відповідального співробітника? Чи є такі взагалі? Адже надто очевидним є факт, що доля організації перебуває в руках її співробітників.
Тому необхідно знаходити і підбирати ключі до співробітників в організації, щоб включалася мотивація, продуктивність та відповідальність.
Сучасні умови, зі своїми скаженим ритмом і надшвидкостями, вимагають від бізнесу здатність швидко змінюватися, що диктує керівникам необхідність опанувати нові підходи, як альтернативу класичному менеджменту. Це і трансформаційне лідерство, і стратегічне мислення, і емоційна компетентність і коучинг-підхід в управлінні.
Сьогодні вкрай важливо залучити кожного співробітника до вирішення бізнес-завдань поряд із керівником. Таким чином, співробітники починають думати, шукати рішення, розширювати свої «рамки» та задіювати свій прихований потенціал на благо собі та компанії.
Абсолютно згодна з успішним британським коучем, Майлзом Дауні, який наголошує: «Найшвидший та найефективніший спосіб знищити відповідальність та мотивацію – ставити цілі за своїх підлеглих!».
Саме тому багато успішних компаній світу для «квантових стрибків» у розвитку бізнесу все частіше обирають сучасну технологію управління — коучинг.
Дослідження американської консалтингової компанії Manchester Inc доводять, що при вмілому впровадженні, застосування коучингу в менеджменті позитивно впливає на продуктивність праці, ефективність співробітників, їх мотивацію та відповідальність, підвищення якості продуктів чи послуг, зміцнює організацію, а отже позитивно впливає і на її прибуток.
Навіщо коучинг бізнесу?
Кожен раз виступаючи на черговій конференції, я запитую керівників: «Який співробітник потрібен вашій організації сьогодні?». Практично завжди у відповідь чую: «Компетентний, ініціативний, мотивований, винахідливий, самостійний, професійний, енергійний, лояльний, відповідальний».
Організації стає вигідно, щоб співробітники були задоволені, розвивалися, самі знаходили найкращі рішення для досягнення цілей та брали на себе відповідальність за їх втілення.
Перечитую — звучить як примарна мрія… А це можливо? Щоб і були задоволені мотиви співробітника, і визнавались його досягнення, і він мав підтримку, і працював на своєму місці, і досягав своїх цілей? Можливо.
Звичайно, за відповідних умов, коли створене відповідне середовище, яке все вище перераховане і забезпечує. Створення відповідного середовища і є ключовим завданням керівника. А вирішує це досить непросте завдання впровадження коучинг-підходу в управлінську культуру організації. Про це розповім у наступній статті, стежте за блогом! 😉
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.