Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Загальні збори Kharkiv IT Cluster 2023: візія щодо людського капіталу та співдія ІТ-бізнесу в умовах падіння галузі

Olga Sukhorukova
Olga Sukhorukova Content Coordinator Kharkiv IT Cluster
20 вересня 2023 6 хвилин читання

8 вересня команда та учасники Харківського ІТ Кластера зустрілися на загальних зборах 2023 року водночас у Харкові, Києві, Львові та в онлайні. На зустрічі підбили підсумки першого півріччя року та обговорили найближчі плани.

Попри те що 2022 рік випробував на міцність спільноту Kharkiv IT Cluster, уже сьогодні ми спостерігаємо позитивний тренд — ІТ-бізнес повертається до України. 

Та чи є сценарій розвитку ІТ в Україні таким обнадійливим?

За І півріччя 2023 року експорт ІТ-послуг з України упав до $3,9 млрд. За останніми статистичними дослідженнями, від 24 лютого 2022 року 2,4 млн українців виїхали й не повернулися до України, більшість з яких — це працездатне населення, спроможне брати активну участь в економічному відновленні країни. На сьогодні кожен айтівець створює п’ять робочих місць. Проте за середнім показником у галузі на одну вакансію припадає 30 резюме.

Отже, контури майбутнього ІТ в Україні без злагодженості дій держави та технологічного бізнесу у невідкладному вирішенні ключових для ІТ питань вимальовуються у кращому разі за інертним сценарієм. ІТ-бізнес не зникне, але надовго втратить можливість вивести Україну на лідерські позиції серед виробників інноваційних рішень. 

Саме цей контекст І півріччя обумовив новий погляд та масштабування діяльності Харківського ІТ Кластеру у 2023 році.

Візія на збереження талантів

ІТ-галузь визнана однією з тих, яка буде основою оновленої мирної України, а візія майбутнього по людському капіталу є питанням для вирішення вже сьогодні. Цьогоріч Kharkiv IT Cluster долучився до створення Національної стратегії освіти і науки України 2030 року разом із ключовими стейкхолдерами освіти.

Понад 50% ресурсів Kharkiv IT Cluster були спрямовані на 40 освітніх проєктів та ініціатив, які охоплювали всю воронку підготовки ІТ-фахівця, від школи до університету та освіти дорослих, а також з фокусом на перепідготовку, розширення можливостей ветеранів та підтримку їхнього шляху в ІТ.

За 2023 рік за освітнім напрямом було проведено понад 283 безкоштовні заходи для понад 12 200 учасників.

Промокампанія «Порталу ІТ-абітурієнта» за підтримки ІТ-бізнесу охопила понад 17,3 млн та понад 130 тис. відвідувачів за квітень-липень. Завдяки цьому Харків посів 3-тє місце за кількістю поданих заяв на 12 галузей до університетів.

Цього навчального року 4 млн школярів України навчатимуться за відео про ІТ-професії у межах проєкту «Оновлена інформатика — ІТ-студії», 10 із 16 відео спродюсовані та відзняті компаніями Kharkiv IT Cluster.

Спільнота, що об’єднана цінностями, а не географією

Спільнота Kharkiv IT Cluster — це понад 270 учасників та партнерів поза географічною прив’язкою, що мають потребу у кластерних сервісах.

Це надихнуло на запуск нового проєкту IT Cluster in the Cloud за сприяння програми «Конкурентоспроможна економіка України» від USAID, що спрямований на підтримку малих і середніх компаній, які так чи інакше релокували своїх людей.

Кожен з учасників проєкту доєднується до воркшопів зі збереження робочих місць, по веденню та відновленню ІТ-бізнесу в Україні, бере участь в експертних case-studies з відновлення та посилення експортної спроможності. 

Натепер до IT Cluster in the Cloud долучилося 39 релокованих ІТ-компаній, а 254 релоковані ІТ-компанії отримали доступ до унікальних можливостей проєкту. У 9 унікальних івентах та заходах, що провели у межах проєкту, взяли участь 1180 представників ІТ-компаній.

Відновлюємо Харків та проактивно впливаємо на важливі для ІТ процеси у державі

Цьогоріч Kharkiv IT Cluster бере участь у формуванні стратегії відновлення Харкова та побудові Smart City, що стане новим переосмисленням Харкова як інноваційного, сучасного міста із героїчним характером вже зараз, а не після війни. 

Юридична підтримка та лобіювання інтересів ІТ-бізнесу є важливим фокусом діяльності, за яким Kharkiv IT Cluster зараз працює з владою на регіональному та національному рівні. 

Головними викликами є прозорий виїзд за кордон у відрядження задля укладання нових контрактів, а також бронювання фахівців, яке зможе забезпечити збереження інтелектуального потенціалу та водночас позитивно вплине на галузь.

Сервіси, що масштабуються попри географію

За 2023 рік кластерні сервіси отримали новий вектор розвитку без чіткої географічної приналежності ІТ-компанії. Так, за І півріччя 2023 року було опубліковано понад 900 статей і постів про стійкість, кейси ІТ-компаній та спільні проєкти ініціативи з Kharkiv IT Cluster.

Нас підтримують регіональні, національні та міжнародні медіа. За І півріччя 2023 року діяльність Kharkiv IT Cluster висвітлена у понад 80 матеріалах у медіа із понад 1 млн охоплень, експертні коментарі та розгорнуті інтерв’ю за ключовими питаннями для ІТ-бізнесу Харкова у понад 30 національних медіа.

Більш ніж 3000 учасників доєдналися до нетворкінгових заходів для керівників ІТ-бізнесу та фахівців з напрямів HR, PR, marketing, sales, legal з усіх куточків України та континентів світу.   

2023 рік — не варто відкладати на «після Перемоги» 

Сучасна парадигма у державі диктує концепт «після війни». Спільнота ж Kharkiv IT Cluster рухає зміни вже сьогодні, не відкладаючи життя та не очікуючи на те, коли закінчиться війна. 

Проте побудова майбутнього України та об’єднання навколо цієї цілі потрібні вже сьогодні. Важливо створювати нове завтра в об’єднанні ІТ-бізнесу та держави зі  стратегічних питань, щоб розвивати ІТ-бізнес як ключову галузь, що економічно відновлюватиме Україну.

Харківський ІТ Кластер є потужним об’єднанням, що навіть попри часи бурі продовжує зростати та завжди відкрите до нових учасників. Долучитися до Kharkiv IT Cluster — це стати частиною великих змін у всесвіті непереможних новаторів та героїв.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Федеральний суд обіцяє розслідувати Google за навмисне знищення чатів

Анастасія Ковальова 12 годин тому

Що робити, якщо дитина цілодобово сидить у смартфоні? Перетворіть манію у прибуткову спеціальність

Владислав Миронович 1 грудня 2023 14:15

Кінець ери CZ: зустрічайте нового СЕО Binance

Kateryna Romanenko 30 листопада 2023 18:00

Synergy.IT Business & IT Education від Асоціації IT Ukraine відбудеться 11-12 грудня 2023 року

Артем Житкевич 30 листопада 2023 17:39

Кому і навіщо варто їхати на Web Summit 2024: інсайти команди TRMNL4 від Genesis

Oleksii Nischyk 30 листопада 2023 13:00