Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Харків vs Закарпаття: інцидент вичерпано, червоні лінії окреслено, зрада скасовується

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
28 квітня 2022 3 хвилин читання

27 квітня Харківський IT Кластер поширив заяву про те, що інцидент із Закарпатською ОВА вичерпано. Організація домовилася з новоствореним Закарпатським IT Кластером про те, що на Закарпатті створять «простір максимального сприяння» для харківських айтівців, але їх не будуть схиляти до перереєстрації бізнесу.

Крім того, Харківський IT Кластер анонсував підписання меморандуму про співпрацю між українськими IT-спільнотами та оголосив про те, що під час війни до організації вже приєдналися 25 компаній.

Чому виник інцидент

Після початку війни на Закарпаття переїхали понад 20 тис. IT-фахівців з інших регіонів України. Наприкінці березня Закарпатська ОВА заявила про створення регіонального IT Кластера. Чиновники закликали IT-компанії з інших регіонів перереєстровувати бізнес і сплачувати податки до бюджету Закарпаття. Також представник ОВА анонсував гарантоване бронювання персоналу учасників кластера від мобілізації.

Заяви Закарпатської ОВА обурили багатьох учасників ринку. Засновник компанії Promodo і учасник Харківського IT Кластера Олександр Колб назвав цю ініціативу мародерством. CEO Львівського IT Кластера Степан Веселовський в інтерв'ю SPEKA зазначав, що комунікація закарпатських чиновників була невдалою. 

«Ми підтримуємо ініціативи спільнот до об'єднання, але „обмінювати“ бронювання на податки з фронтових регіонів вважаємо некоректним, — йдеться у вчорашній заяві Харківського IT-кластера. — Натепер це непорозуміння ми вважаємо вичерпаним.  Сподіваємося, що таких ініціатив з „перерозподілом“ податків між регіонами більше не буде».

Закарпатський IT Кластер запустили на початку квітня, його очолила Жанна Капіца. Харківський IT Кластер долучився до координаційної ради цієї спільноти. Засновники кластера не вимагають від людей чи компаній, які переїхали, перереєстрації за новим місцем розташування. Саме це є червоною лінією, яку не мають переходити регіональні спільноти, вважають у Харківському IT Кластері.

Що буде у меморандумі про співпрацю між ІТ-спільнотами

Голова наглядової ради Харківського IT Кластера Олександр Медовой розповідає, що з початку повномасштабної війни до організації вже приєдналися понад 25 нових ІТ-компаній. «Прямо зараз ми розглядаємо ще декілька запитів від потенційних компаній-учасників», – говорить він. Зараз спільнота налічує понад 180 учасників та партнерів. Частина персоналу цих компаній тимчасово розмістились на Закарпатті, Івано-Франківську, Чернівцях, Львівщині, Рівненщині та в інших регіонах.

Харківський та Закарпатський IT Кластери домовилися, що на Закарпатті створять «простір максимального сприяння» для харківських IT-компаній. «Компанії-мембери Kharkiv IT Cluster потребують допомоги не тільки щодо бронювання, а й щодо комфортних умов — проживання, коворкінгів, стабільного зв'язку, а також інфраструктури для дітей», — йдеться у заяві кластера. Ці пункти разом із іншими важливими питаннями планують внести у меморандум про співпрацю між ІТ-спільнотами.

Коментарі
Інші матеріали

Три погляди — одна правда. Як українські, російські та світові ЗМІ висвітлювали трагедію у Бучі

Наталія Миронова 26 травня 2022 15:52

Програти на інформаційному фронті – програти на полі бою. Як Путін втратив Захід, а Зеленський завоював

Юлія Даниленко 1 годину тому

M777, Switchblade, Mi-17. Скільки і яку зброю отримала Україна від союзників за три місяці повномасштабної війни

Юлія Даниленко 5 годин тому

Документування воєнних злочинів та Хbox в Україні. Про що Михайло Федоров домовився із президентом Microsoft у Давосі

Роман Судольський 12 годин тому

У Казахстані через санкції заблокували майже $22 млн активів російських банків

Марія Макуха 23 травня 2022 18:20