Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Хмарні сервіси: які тренди впливатимуть на розвиток ринку у 2023 році

Данило Белов
Данило Белов Директор з розвитку бізнесу UCloud
25 січня 2023 6 хвилин читання

Технологія, подібна до сучасних хмарних сервісів, з'явилася ще в 50-х роках у форматі мейнфреймів компанії IBM, проте справжній бум у глобальному розвитку хмар спричинила пандемія Covid-19.

Поточний стан справ на ринку хмарних технологій

Коли весь світ завмер і сховався вдома, бізнесам потрібно було шукати шляхи не просто продовжувати існувати, а й розвиватися в нових реаліях. Зокрема, пандемія внесла зміни до робочих відносин — тепер багато співробітників працюють з дому, що, своєю чергою, дало поштовх до розвитку інтернету та хмарних технологій. 

Згідно з підрахунками Gartner, глобальні витрати на хмарні послуги сягнуть понад $482 млрд у 2022 році порівняно з $313 млрд у 2020 році. Інфраструктура хмарних обчислень стає основою для доставки майже всіх цифрових послуг, від соціальних мереж і потокових розваг до автономних систем інфраструктури Інтернету речей (IoT).

Використання хмар для бізнесу — це давно вже не лише можливість віддаленої роботи чи зручний цілодобовий доступ до даних з будь-якої точки світу. Нові потреби у бізнесів з'являються з шаленою швидкістю, тому і хмарні сервіси еволюціонують разом із запитами.

Безпека у хмарі понад усе

Збереження та безпека даних — одна з ключових глобальних проблем сьогодні, тому ця тема точно залишиться в трендах найближчим часом. Її важливість зростає через збільшення кіберзлочинів. Згідно з дослідженням, щороку збитки від кіберзлочинності у світі становлять $6 трлн.

Говорячи про Україну, питання збереження даних стало надзвичайно актуальним після початку повномасштабного вторгнення, адже з проблемою втрати даних бізнеси стикнулися по всій Україні.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Хмарні оператори рекомендують робити постійні бекапи даних, адже прикрощі з втратою інформації через необачність досі стаються навіть з досвідченими користувачами. Для бекапування варто застосовувати правило «3-2-2-1-0» — 3 копії зберігаються на 2 різних носіях, де 1 копія знаходиться поза основною фізичною локацією збереження даних, а інша в автономному режимі. Як результат, повинно бути 0 помилок після перевірки резервних даних. Не варто забувати і про використання DRaaS (Disaster Recovery as a Service), яке необхідне для відновлення даних компанії після системних збоїв і створення відмовостійкості ІТ-системи. 

Cloud-провайдери використовують найкращі практики для захисту фізичної хмарної інфраструктури, оскільки від цього залежить їхня репутація. Та компаніям не варто забувати про самостійний захист даних, програм чи операцій, які виконуються у хмарі. 

Хмарні технології: гібридні та мультихмарні рішення набирають популярності

Гібридна хмара дозволяє поєднувати переваги класичних (наземних інфраструктур), приватних і загальнодоступних хмар. А мультихмара використовує можливості від декількох постачальників хмарних послуг. Наприклад, дослідження каже, що зараз близько 56% бізнесів в різних частинах світу вже використовують мультихмари, і прогнозується, що за наступні три роки таких клієнтів буде 80%.

Оскільки компанії все частіше розробляють додатки та програми, які повністю функціонуватимуть у хмарах, використання такого типу інфраструктури дозволяє їм не залежати від конкретного хмарного постачальника. 

Використання ж гібридних хмар дозволяє забезпечити потрібну гнучкість процесів всередині компанії. Наприклад, дані, до яких потрібно отримувати швидкий доступ, можна розмістити у загальнодоступній хмару. А от критичну інформацію — у приватній. 

Як у першому, так і у другому варіанті це дозволить послідовно управляти розвитком бізнесу. Оскільки це стимулюватиме компанії чітко визначати власні потреби, а також привабливою є можливість масштабуватися підвищуючи швидкість реагування на нові виклики.

Проте, перед тим як приймати рішення про використання гібридних чи мультихмар, важливо детально прорахувати можливості свого бізнесу та спланувати процес переходу компанії у хмару, адже він не такий простий. Ми рекомендуємо звернутися за допомогою до зовнішніх підрядників (системних інтеграторів чи провайдерів), оскільки команди можуть допомогти структурувати процес переходу та підказати неочевидні рішення, маючи потрібну експертизу.

Екологічність компанії гратиме помітну роль

Тренд на екологічність — sustainability — не можна назвати новим, проте він точно тривалий. 

Світ серйозно занепокоєний екологією. В травневому дослідженні Gartner СЕО  поділились, що на 8 місці серед бізнес пріоритетів у них стоїть екологічна стійкість. Адже цього потребують від них стейкхолдери. Тому це буде впливати як на майбутні технологічні зміни всередині компанії, так і на вибір партнерів для роботи. 

Більшість технологічних гігантів у 2022 році активно впроваджують заходи та інновації, спрямовані на досягнення нульових викидів вуглецю. Amazon є найбільшим у світі покупцем відновлюваної енергії, до того ж компанія має 206 власних проєктів сталої енергетики, що працюють у всьому світі, генеруючи близько 8,5 ГВт на рік. 

Для світових лідерів сталий розвиток це не лише про альтруїзм — за прогнозами, наслідки зміни клімату обійдуться компаніям до $1,6 трлн на рік до 2025 року. Тож інвестиції в sustainability та нові технології, які з цим допомагатимуть, можуть забезпечити нові шляхи для зростання організацій.

Коротка післямова

Хмарні сервіси сьогодні формують модель ведення бізнесу в більшості сучасних компаній. Я особисто, як і мої колеги, все рідше стикаємося з потребою переконувати підприємців в перевагах використання хмар. Проте, все ще існує одна, іноді надумана, проблема, яка зупиняє власників бізнесу — процес «переїзду» бізнесу в хмару об'єктивно комплексний та доволі затратний.

В UCloud ми переконані, що впровадження будь-яких змін з партнером, який має потрібний досвід та кому ви довіряєте, дозволяє компаніям швидше масштабуватися та бути більш гнучкими і готовими до викликів сучасності.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стандарти якості у сервісному бізнесі: Погляд Che IT Group

Yulia Manjos 8 листопада 2024 16:00

Microsoft додає можливості редагування за допомогою ШІ до Notepad у Windows 11

Павло Бартос 7 листопада 2024 19:35

Диджитал-кампанія луцького кафе суспільного впливу отримала Red Dot Award 2024

Ірина Остапчук 4 листопада 2024 14:36

Як стрімке зростання попиту стає проблемою і що з цим робити?

Сергій Коноплицький 4 листопада 2024 11:27

Лідерство в сфері штучного інтелекту

Денис Бельський 1 листопада 2024 11:00