Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Стиснення інформації у хмарі. Як бізнесу платити утричі менше

Данило Белов
Данило Белов Директор з розвитку бізнесу UCloud
28 червня 2022 6 хвилин читання

Кількість інформації у світі збільшується зі швидкістю лавини. За даними міжнародної компанії IDC, лише у 2020 році людство створило та відтворило 64,2 зетабайта даних (зетабайт = мільярд терабайтів). А обсяг цифрової інформації, яку створять у найближчі п'ять років, удвічі перевищить загальний розмір усіх наявних на сьогодні цифрових даних. Причому обсяг інформації, згенерованої у корпоративному сегменті, зростатиме удвічі швидше, ніж у споживчому.

Інформації лише більшатиме

Більшість роботодавців вже зіткнулася з проблемою інформаційного вибуху. На кожного співробітника, який працює з текстовими файлами, презентаціями та PDF, у середньому потрібно майже 10-15 Гбайт пам'яті. Тим, хто опрацьовує значні обсяги високоякісних зображень і фотографій, необхідно щонайменше 50-100 Гбайт.

Для бізнесів, діяльність яких пов'язана з обробленням відео, ця цифра може сягати кількох терабайтів на людину.

А за використанні великих корпоративних програмних пакетів обсяг інформації може перевищувати 10 Тбайт на співробітника. Якщо ж у компанії працюють десятки дизайнерів або фахівців, які обробляють великі масиви даних, нестача дискової пам'яті стає хронічною хворобою. 

Глобальним розв'язання проблеми для бізнесу стали хмарні сервіси. За прогнозами аналітиків, до кінця 2022 року 70% підприємств світу інтегрують свої процеси, технології та інструменти у публічні чи приватні хмари. На відміну від дискового простору та локального сервера, які мають обмежений обсяг пам'яті, хмарне сховище — це потенційно безмежний простір. Його місткість не залежить від фізичних чинників і значно полегшує процес масштабування бізнесу.

Компресія даних як заощадження

Водночас хмарні сервіси дозволяють компаніям суттєво заощадити. Адже для захисту даних не потрібно залучати окремий персонал чи додатково інвестувати у придбання та постійну модернізацію «заліза». Поряд із тим, хмарні сервіси мають ще одну суттєву перевагу, про яку говорять не всі провайдери – вони здатні в рази стиснути інформацію у хмарі, що дозволяє бізнесу додатково економити власні кошти.

Так, у Центрах обробки даних наші інженери використовують спеціальні сервіси для резервного копіювання Veeam Backup&Replication. Вони дозволяють під час архівування документів або баз даних стискати інформацію у 2-3 рази. У випадку фото та відео ця цифра буде меншою, оскільки ці дані вже скомпресовані.

У підсумку середній коефіцієнт стиснення становить приблизно 1:3. Завдяки цьому, в наших дата-центрах у Києві та Варшаві, розмір яких наразі становить близько 5 Петабайт, зберігається 15 Петабайт продуктивних даних клієнтів. 

Тобто фактично, щоб зберегти 3ТБ інформації, компанії достатньо орендувати близько 1ТБ у хмарі. При цьому бізнес сплачує лише використані ресурси, тобто об'єм холодного бекапу в стисненому вигляді, а отже – економить у три рази.

Якщо йдеться про великі корпорації, які в середньому витрачають на зберігання великих баз даних до $30 тис. на місяць, компресія у хмарі дозволить зменшити цю цифру до $5-10 тис. 

Щоб підрахувати, скільки терабайт у хмарі потребує бізнес для збереження бекапу власної інфраструктури, використовуються спеціальні калькулятори. Одним з таких є Veeam One, який включає в себе планування необхідних ресурсів для найпоширеніших платформ віртуалізації Hyper-V та Vmware, аналіз використання ресурсів, звіти про резервування та використані ресурси, білінг тощо. При цьому клієнт отримує зрозумілу схему розрахунку вартості послуг за підпискою на місяць, а збільшення чи зменшення ресурсів віртуального ЦОД відбувається майже миттєво.

Бонус до бонуса — підприємцю радість

Додаткова перевага стискання в хмарі – зниження завантаження мережі клієнта та витрат на передачу даних. Компресія при резервному копіюванні файлів зменшує кількість інформації, що передається при бекапі даних через мережу.

У випадках, коли з технічних чи фінансових міркувань бажано зменшити мережевий трафік при бекапі, стиснення копій приходить на допомогу.

Компресія даних у хмарі буде корисною і в боротьбі з хакерами. У своєму новому звіті глобальна компанія Accenture прогнозує подальше посилення атак проросійських груп кіберзлочинців. За даними аналітиків, зловмисники можуть поєднувати хактивізм (використання кібертехнологій у соціальних чи політичних цілях) із монетизацією атак. Хакери намагатимуться проаналізувати викрадені дані на наявність конфіденційної інформації, та опублікувати їх в першу чергу, щоб збільшити фінансові та репутаційні збитки організацій.

Так, в результаті нещодавньої кібератаки на ресурси Львівської міської ради росіяни викрали й опублікували на ворожих телеграм-каналах частину робочих файлів мерії. Водночас дані, які копіюються зі стиском, мають додатковий захист від несанкціонованого доступу. Крім того, компресія унеможливлює випадкові зміни архівної інформації, і гарантує її цілісність при відновленні; інакше програма повідомить про помилку.

Перейшовши у хмару, бізнес забезпечує надійність та ефективність зберігання власних даних. Підприємці заощаджують на утриманні ІТ-відділу, витратах на купівлю та обслуговування власних серверів. А хмарні алгоритми стиснення дозволяють в рази зменшити обсяг інформації, що додатково економить гроші компанії та захищає ваші дані. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

На перетині медіа та технологій: як працюють цифрові голограми

Western Digital 5 серпня 2022 19:09

Міграція та мобілізація в IT-індустрії. Дослідження IT Research Resilience

Олександр Тартачний 2 серпня 2022 09:00

Економічні прогнози щодо українського IT у час війни. Дослідження IT Research Resilience

Олександр Тартачний 1 серпня 2022 18:30

Як збільшення частки жінок в ІТ впливає на успіх бізнесу

Аліна Щербина 1 серпня 2022 18:24

Як змінились доходи та витрати айтівців під час війни. Дослідження IT Research Resilience

Олександр Тартачний 1 серпня 2022 16:30