Стиснення інформації у хмарі. Як бізнесу платити утричі менше
Кількість інформації у світі збільшується зі швидкістю лавини. За даними міжнародної компанії IDC, лише у 2020 році людство створило та відтворило 64,2 зетабайта даних (зетабайт = мільярд терабайтів). А обсяг цифрової інформації, яку створять у найближчі п'ять років, удвічі перевищить загальний розмір усіх наявних на сьогодні цифрових даних. Причому обсяг інформації, згенерованої у корпоративному сегменті, зростатиме удвічі швидше, ніж у споживчому.
Інформації лише більшатиме
Більшість роботодавців вже зіткнулася з проблемою інформаційного вибуху. На кожного співробітника, який працює з текстовими файлами, презентаціями та PDF, у середньому потрібно майже 10-15 Гбайт пам'яті. Тим, хто опрацьовує значні обсяги високоякісних зображень і фотографій, необхідно щонайменше 50-100 Гбайт.
Для бізнесів, діяльність яких пов'язана з обробленням відео, ця цифра може сягати кількох терабайтів на людину.
Глобальним розв'язання проблеми для бізнесу стали хмарні сервіси. За прогнозами аналітиків, до кінця 2022 року 70% підприємств світу інтегрують свої процеси, технології та інструменти у публічні чи приватні хмари. На відміну від дискового простору та локального сервера, які мають обмежений обсяг пам'яті, хмарне сховище — це потенційно безмежний простір. Його місткість не залежить від фізичних чинників і значно полегшує процес масштабування бізнесу.
Компресія даних як заощадження
Водночас хмарні сервіси дозволяють компаніям суттєво заощадити. Адже для захисту даних не потрібно залучати окремий персонал чи додатково інвестувати у придбання та постійну модернізацію «заліза». Поряд із тим, хмарні сервіси мають ще одну суттєву перевагу, про яку говорять не всі провайдери – вони здатні в рази стиснути інформацію у хмарі, що дозволяє бізнесу додатково економити власні кошти.
Так, у Центрах обробки даних наші інженери використовують спеціальні сервіси для резервного копіювання Veeam Backup&Replication. Вони дозволяють під час архівування документів або баз даних стискати інформацію у 2-3 рази. У випадку фото та відео ця цифра буде меншою, оскільки ці дані вже скомпресовані.
У підсумку середній коефіцієнт стиснення становить приблизно 1:3. Завдяки цьому, в наших дата-центрах у Києві та Варшаві, розмір яких наразі становить близько 5 Петабайт, зберігається 15 Петабайт продуктивних даних клієнтів.
Якщо йдеться про великі корпорації, які в середньому витрачають на зберігання великих баз даних до $30 тис. на місяць, компресія у хмарі дозволить зменшити цю цифру до $5-10 тис.
Щоб підрахувати, скільки терабайт у хмарі потребує бізнес для збереження бекапу власної інфраструктури, використовуються спеціальні калькулятори. Одним з таких є Veeam One, який включає в себе планування необхідних ресурсів для найпоширеніших платформ віртуалізації Hyper-V та Vmware, аналіз використання ресурсів, звіти про резервування та використані ресурси, білінг тощо. При цьому клієнт отримує зрозумілу схему розрахунку вартості послуг за підпискою на місяць, а збільшення чи зменшення ресурсів віртуального ЦОД відбувається майже миттєво.
Бонус до бонуса — підприємцю радість
Додаткова перевага стискання в хмарі – зниження завантаження мережі клієнта та витрат на передачу даних. Компресія при резервному копіюванні файлів зменшує кількість інформації, що передається при бекапі даних через мережу.
Компресія даних у хмарі буде корисною і в боротьбі з хакерами. У своєму новому звіті глобальна компанія Accenture прогнозує подальше посилення атак проросійських груп кіберзлочинців. За даними аналітиків, зловмисники можуть поєднувати хактивізм (використання кібертехнологій у соціальних чи політичних цілях) із монетизацією атак. Хакери намагатимуться проаналізувати викрадені дані на наявність конфіденційної інформації, та опублікувати їх в першу чергу, щоб збільшити фінансові та репутаційні збитки організацій.
Так, в результаті нещодавньої кібератаки на ресурси Львівської міської ради росіяни викрали й опублікували на ворожих телеграм-каналах частину робочих файлів мерії. Водночас дані, які копіюються зі стиском, мають додатковий захист від несанкціонованого доступу. Крім того, компресія унеможливлює випадкові зміни архівної інформації, і гарантує її цілісність при відновленні; інакше програма повідомить про помилку.
Перейшовши у хмару, бізнес забезпечує надійність та ефективність зберігання власних даних. Підприємці заощаджують на утриманні ІТ-відділу, витратах на купівлю та обслуговування власних серверів. А хмарні алгоритми стиснення дозволяють в рази зменшити обсяг інформації, що додатково економить гроші компанії та захищає ваші дані.