Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Малий бізнес переходить у хмару через ракетні обстріли

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
13 грудня 2022 2 хвилин читання

Відключення світла через російські обстріли української інфраструктури підштовхнули бізнес до переходу в хмару. За листопад у хмару мігрувало на 25% більше українських компаній, ніж у вересні. Що вдвічі більше, ніж після 24 лютого. 

Дані хмарного оператора GigaCloud фіксують три сплески міграції у хмару одразу після масованих обстрілів та наступних відключень електроенергії. У жовтні та листопаді на хмарні технології переходили саме представники малого бізнесу. Це докорінно відрізняється від ситуації, яка склалася на початку війни — тоді у хмару мігрували переважно великі та середні компанії. 

«Зараз ми спостерігаємо ситуацію, коли навіть найбільші скептики серед малого бізнесу переймають досвід великих компаній та переходять у хмару, щоб продовжувати бізнес-процеси та не втрачати прибуток»
Любомир Дорошенко, керівник департаменту SMB продажів GigaCloud

Також у GigaCloud зафіксували збільшення попиту на перенесення в хмару маршрутизаторів — VPN-серверів. У першу чергу мова йде про компанії, які перенесли свою IT-інфраструктуру в закордонну хмару. VPN-сервер дозволяє фахівцям, які знаходяться в Україні, безпечно підключатися до робочих програм та сервісів з будь-якого пристрою, що має підключення до інтернету. 

Найбільше заявок на розміщення даних у хмарі залишають представники дрібного ритейлу, освітніх та медичних закладів, фінансових організацій, юридичних та консалтингових фірм. 

Нагадаємо, що Amazon Web Services виділив $75 млн підтримки Україні для надання послуг з перенесення держреєстрів у хмари. Також з компанією підписали меморандум про співпрацю на 2023 рік.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як малому бізнесу ефективно реагувати на нестабільність економіки України

Даніелла Шихабутдінова 26 лютого 2024 17:00

Українці витратили на 23% більше на замовлення з маркетплейсів у 2023 році

Артем Житкевич 22 лютого 2024 22:40

Microsoft інвестує $2,1 млрд в Іспанію, щоб розширити інфраструктуру ШІ

Юлія Мирська 20 лютого 2024 12:53

Google запустив другий етап фінансування фонду підтримки стартапів в Україні

Артем Житкевич 19 лютого 2024 18:23

Нестача кадрів — головна проблема сфери кібербезпеки регіонів

Артем Житкевич 8 лютого 2024 14:58