Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як IBM та штучний інтелект допомагають хімікам винаходити нові речовини

SPEKA Media
8 грудня 2021 4 хвилин читання

Компанія IBM оголосила про оновлення лабораторії RoboRXN, яка допомагає хімікам оперативно виявляти та створювати нові молекули й речовини. SPEKA розповідає, як працює лабораторія, чому це важливо і які нові можливості з'явилися у RoboRXN. 

Що таке RoboRXN

RoboRXN — віддалена хмарна лабораторія компанії IBM. Її запустили у 2018 році, щоб спростити процес відкриття та створення нових матеріалів. Лабораторія працює на базі системи штучного інтелекту RXN for Chemistry, яка використовує нейронне машинне навчання для передбачення найбільш імовірного результату хімічної реакції. 

В IBM розповідають, що від запуску лабораторія RoboRXN перевершила всі очікування у прогнозі і хімічних реакцій, показавши точність 90% і вище. Нині платформа налічує понад 29 тис. користувачів і накопичила більш ніж 5 млн прогнозів реакцій. RoboRXN тестують декілька провідних фармацевтичних, біотехнологічних та сільськогосподарських компаній. Лабораторія допомагає їм пришвидшити прогнозування хімічних реакцій, шляхів ретросинтезу, експериментальних процедур, а також автоматизувати компіляцію та виконання процедур хімічного синтезу.

Що нового у RoboRXN

IBM повідомляє, що розширення можливостей лабораторії відбулося у двох напрямах: 

  • Безпека й кастомізація. Користувачі зможуть навчати RXN на основі власних наборів даних. Це зробить експерименти безпечнішими і дозволить кастомізувати моделі прогнозування з використанням пропрієтарних знань.
  • Більш екологічні хімічні процеси. Нові ШІ-моделі допоможуть хімікам швидко прогнозувати та виявляти більш екологічні ферменти (складні біомолекули, необхідні для одержання з матеріалів такої продукції, як папір, косметика, фармацевтичні препарати та ароматизатори)

Чому це важливо

Сьогодні пошук та запуск у виробництво одного нового матеріалу потребує  майже 10 років роботи і від $10 млн до $100 млн. Усе через те, що у хімічному синтезі досі застосовують метод спроб і помилок, а процеси не модернізовані.

«Для створення нового матеріалу хімікам доводиться діяти у нескінченному просторі, у якому потенційних хімічних сполук більше, ніж атомів у Всесвіті. Щоб допомогти у подоланні таких проблем, як голод, зміна клімату чи інфекції, що потребують появи нових матеріалів, дослідникам необхідно вміти ефективно генерувати ідеї створення потенційних матеріалів, синтезувати їх і тестувати», — розповів почесний співробітник IBM та директор IBM Research Europe Алессандро Куріоні.

За його словами, застосування ШІ може підвищити ефективність, сталість та значущість новостворених матеріалів для будь-якої індустрії.

RoboRXN пропонує хімічні рішення, які за допомогою машинного навчання виявляють і ранжують ефективні та стійкі ферментативні реакції. Це забезпечує більш екологічний хімічний синтез. Наприклад, хіміки можуть використовувати цю ШІ-систему для оброблення величезних обсягів даних про потенційно відомі ферменти, щоб замінити традиційні хімічні каталізатори й токсичні розчинники на природні речовини, отриані з рослин.

Також IBM оголосила про нові галузеві партнерства RoboRXN з компаніями Atinary, Arctoris, Chemspeed Technologies AG, Syngenta та Thieme Chemistry.

0
Прокоментувати