Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що варто розвивати українському IT-аутсорсингу в 2023 році

Андрій Самбір
Андрій Самбір CEO ІТ-компанії LinkUp Studio
7 березня 2023 6 хвилин читання

Вітаю, друзі! Вирішив поділитися, як наша Linkup Studio коригує стратегію в 2023 році, зважаючи на ситуацію в Україні. Упевнений, деякі думки стануть в нагоді C-level менеджерам, власникам та маркетологам середніх аутсорсингових IT-компаній

Продовжувати робити свою справу в умовах війни

Наша команда, як і вся країна, відстежуємо воєнну ситуацію та слідкує за заявами офіційних осіб. Начальник Головного управління розвідки Міноборони України, генерал-майор Кирило Буданов, нещодавно дав інтервʼю у Forbes, де сказав, що війна ще триватиме. Точних прогнозів щодо термінів, як швидко Україна переможе, на жаль, зараз немає.

Тому ми робимо все від нас залежне і зосереджуємося на речах, на які можемо вплинути: забезпечуємо членів команди, як в офісі, так і віддалено, необхідними додатковими джерелами доступу до стабільного інтернету та електроенергії на випадок повторних атак та перебоїв з мережею. У Linkup Studio ми готові до всього, за винятком хіба ядерної катастрофи.

Всупереч обставинам на початку повномасштабної війни, ми створили застосунок для криптовалют, який отримав нагороду Red Dot Design Award. Схожих результатів також досягли наші колеги по цеху. Це свідчить про те, що український аутсорс продовжує розробляти продукти світового рівня, незважаючи ні на що.

Якісно посилити роботу і «не аутстафити»

Всупереч труднощам, які супроводжували український IT ринок, включно з Linkup Studio у 2022 році, наша компанія все ж змогла зрости, як і деякі наші колеги. Очікуємо схожих тенденцій в поточному році, оскільки з'являються сприятливі умови. 

Успішні компанії вирізняє вміння бачити можливості та використовувати їх.

Клієнти шукатимуть надійних партнерів. В тому числі в Україні. Їм будуть потрібні IT-команди, які зможуть гарантувати якісні результати за відносно короткий проміжок часу та зможуть забезпечити ефективний результат від вкладених інвестицій. В Linkup Studio ми готувалися до цього періоду: активно навчали кожного члена команди, налаштовували і відточували процеси, ще більш чітко обмежували сферу наших ключових компетенцій. Тож у 2023 плануємо не тільки зберегти нинішню чисельність штату, але й розширити її, запрошуючи до роботи кращих професіоналів. 

З-поміж цього, виокремили для себе мету повністю відійти від аутстафінгу. Замість того, щоб «віддавати в оренду» спеціалістів, ми можемо пропонувати повноцінно створені нами рішення. Це дозволить збільшити якість продажів та гнучкість партнерських відносин із клієнтами. Однак, це бачення нашої бізнес-моделі, і кожен виставляє пріоритети для себе індивідуально. 

Надати працівникам якісну освіту та можливості

У Linkup Studio ми дотримуємося філософії, що кожен співробітник, який працює з клієнтами — амбасадор. Тобто, кожна людина з нашої команди справляє на клієнта враження про роботу всієї компанії. Вважаємо, що одних керівників та менеджерів недостатньо для побудови успішних відносин з клієнтами, навіть якщо вони дуже досвідчені професіонали. Це про командну роботу.

У Linkup Studio ми памʼятаємо про це і продовжуємо проводити регулярні тренінги та навчальні програми: для лідерів команд, бізнес-аналітиків та вузьких спеціалістів від провідних професіоналів галузі.

Результатом цього підходу буде підвищення рівня експертності. Відповідно, люди знають і вміють більше, тому в нас регулярно проводиться перегляд ефективності співробітників (performance review) з подальшим підвищенням зарплатні. Вважаємо, що кожен член команди повинен мати можливість отримувати гідну оплату за свої знання, навички та досвід.

Оновити методи взаємодії з клієнтами

Минулого року ми вже почали рухатися в цьому напрямку. Але у 2023 плануємо вививодити взаємодію на якісно вищий рівень та відправляти команди, які працюють над проєктами до країн і офісів клієнтів. Мета — покращити співпрацю, особистий контакт та комунікації, оскільки ми усвідомлюємо, наскільки важливо це для досягнення взаєморозуміння та злагодженості у співпраці. Цей аспект поки що, звісно, лишається на папері і залежатиме від ситуації в Україні та чинного законодавства.

Також, ми змінюємо підхід до продажів. Додатково до основних так званих «прямих методів», ми ділимося здобутим досвідом з клієнтами через якісний контент. Це робиться з метою, щоб клієнти більше знали про сутність послуг, які ми надаємо, і розуміли, як саме вони допоможуть їм вирішити питання щодо створення діджитал продуктів. 

Підтримувати Збройні сили України

Червоною ниткою наших згаданих кроків та змін – продовжувати підтримувати ЗСУ, переказувати кошти у фонди допомоги українським військовим, допомагати державі. Знаю, що різні компанії віддають різний відсоток від зароблених коштів для донатів, але вкрай важливо не забувати про це. 

Адже завдяки кожному захиснику та захисниці ми можемо працювати, і навіть зараз писати і читати про бізнес-плани на поточний рік.

Рішуче давати бій у 2023 році

У позаробочому житті я захоплююся боксом і хочу поділитися натхненням, який дає цей спорт. Він навчає викладатися на повну. 12 місяців можна порівняти з 12 раундами, з яких 2 вже пройшли. Бажаю кожному виграти в наступних десяти і мати стрегію, що приводить до перемог! 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Від інформаційної гігієни до квантових атак: що вивчає кібербезпека

Команда НАУ 12 квітня 2024 16:00

Як просувати відео на YouTube через рекламу: повний практичний посібник

Ігор Івіцький 12 квітня 2024 15:00

Вісім кроків до автоматизації відправлень з «Новою поштою»: як заощадити час та гроші

Vitaliy Gordeev 12 квітня 2024 13:30

Чому Ethereum Foundation під слідством: деталі розслідування

Павло Осадчук 11 квітня 2024 15:30

Чому алгоритм Google бореться з ШІ-контентом та як йому сподобатись

Ігор Воловий 11 квітня 2024 13:30