Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Sales Ops та інші продажні ролі: хто потрібен вашій компанії

Valentyn Yaromenko
Valentyn Yaromenko CEO в White Sales та Big Sister AI
8 лютого 2023 3 хвилин читання

Хто у вашій компанії відповідає за процеси та аналітику в продажах? Директор з продажів? Фінансовий директор? Директор? Власник? Давайте розберемося, хто має цим займатися.

Підхід до продажів

Існують компанії, в яких, як вони вважають, не має продажів. Тобто є клієнти, є обмін послуг/товарів на гроші, але немає окремих продавців, процесів, CRM тощо. Така ситуація найчастіше проявляється у корупційних бізнесах чи у компаніях з надання високоінтелектуальних послуг (маркетинг, юристи, фінансисти). Тут просто знімають вершки, кому «пощастить» — той купить послуги.

Є компанії, які наймають продавців, але контролює їх директор чи комерційний директор. Завдання продавців просте — продавати. Тобто робити все, від початку до кінця. Тут можна згадати кейс «ти ж айтівець», де під роллю продавця розуміється вміння робити все, що асоціюється з продажами.

Як тільки у компанії втомлюються від керування продажами, тоді шукають професійного хеда, який прийде та побудує системні продажі й забезпечить результати.

У резюме більшість українського бізнесу має дві ролі: продавець та директор з продажів (туди ж супервайзер, юніт-менеджер).

Хто найкраще впорається з продажами

Проблема в тому, що універсальний продавець з великою ймовірністю не може досягти очікуваних показників, а крутий директор з продажів з ймовірністю 90% не побудує систему продажів. Це як побудувати будинок, найнявши «будівельника та виконроба», або створювати IT-продукт із залученням «програміста та проджекта».

У продажах є багато унікальних нішевих спеціальностей та ролей, тому потрібно вибрати, які з них потрібні у компанії постійно, а які достатньо отримати у форматі консультацій чи аутсорсу.

Одна з цікавенних ролей у продажах — sales operations manager.

Фактично це відповідальний за процес продажу компанії. Якщо дуже просто — ви створюєте детальну модель продажу, запускаєте її, збираєте дані результатів, аналізуєте помилки, вносите зміни та розробляєте прогнози. Жоден директор з продажів не зможе самостійно виконувати цю роль без ризику втратити контроль над своїми безпосередніми завданнями. Але за традицією ці функції передають йому.

Sales operations — фактично одна з ключових функцій, які робимо ми на аутсорсі та які розвиваємо у наших клієнтів.

Ми плануємо створити разом із партнерами для початку івент на цю тему, у подальшому, можливо, окрему навчальну програму SalesOps. У США така роль оплачується в середньому $80-120K на рік.

Напишіть у коментарях до посту на Facebook, чи зацікавив би вас такий івент і яких успішних представників цієї ролі в Україні ви знаєте. Якщо наберемо більше 100 коментарів — зробимо захід.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що робити, якщо дитина цілодобово сидить у смартфоні? Перетворіть манію у прибуткову спеціальність

Владислав Миронович 1 грудня 2023 14:15

Кінець ери CZ: зустрічайте нового СЕО Binance

Kateryna Romanenko 30 листопада 2023 18:00

Кому і навіщо варто їхати на Web Summit 2024: інсайти команди TRMNL4 від Genesis

Oleksii Nischyk 30 листопада 2023 13:00

Вплив голосових помічників на рекламні стратегії: як використовувати Siri, Alexa та інших голосових помічників для досягнення рекламних цілей

Максим Купченко 30 листопада 2023 10:00

Можливості дропшипінгу на міжнародний ринок: з чого почати

Влад Мальчевський 29 листопада 2023 18:00