Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Valencia Digital Summit: яке враження на українські стартапи справила конференція

Арам Атанесян
Арам Атанесян Маркетинг-менеджер Spendbase
20 листопада 2023 7 хвилин читання

Це сталося! Відбувся один із найбільших технологічних заходів Valencia Digital Summit, на якому збираються підприємці, стартапи, інвестори та представники корпорацій. Конференція відбулась уже шостий рік поспіль. Організатори повідомляли, що очікують понад 10 тис. учасників з більш ніж 80 країн, серед яких понад 400 міжнародних інвесторів з інвестиційним портфелем у понад 8 млрд євро. Однак уже другий раз поспіль конференція побила власний рекорд: цьогоріч саміт відвідали 12 тис. людей з 91 країни.

Що відбувалося на Valencia Digital Summit

Головна тема заходу — «Побудова доброго майбутнього». Під цим гаслом на саміті йшлося про те, як технології, інновації та оцифрування змінюють, впливають і трансформують кожен аспект нашого життя. Розглядали також роль технологій у вирішенні основних соціальних та економічних проблем, що постануть перед суспільством у найближчому майбутньому.

Вже не вперше на саміті була представлена й Україна. Більше того, українська компанія Spendbase серед 600 заявок потрапила у топ-10 та вийшла у фінал Міжнародного конкурсу стартапів. Це дало можливість виступити на головній сцені заходу, отримати чотири безкоштовні бізнес-перепустки з доступом до ексклюзивного B2B-форуму для професіоналів галузі з унікальним контентом, виділений виставковий простір в Експоцентрі під час заходу, доступ до VIP-зали, співпрацю з медіапартнерами саміту, нетворкінг через мобільний застосунок VDS та багато іншого.

Компанія Spendbase спеціалізується на менеджменті та скороченні витрат на програмне забезпечення і надає послуги бізнесам по всьому світу. Зокрема, на платформі Spendbase можна об’єднати всі підписки на цифрові сервіси в одному місці, і таким чином полегшити їхнє відстеження. Також компанія надає своїм клієнтам ексклюзивні знижки на програмне забезпечення та кешбек на рекламні витрати.

Співзасновник та CEO стартапу Андрій Алексєєнко брав участь у панельній дискусії «Платіжні виклики для глобальних компаній та як зарплатні платформи можуть стати секретною зброєю». Для українського підприємця було важливо відвідати цей захід, аби налагоджувати зв’язки й комунікацію з колегами та потенційними партнерами, представити свій продукт перед лідерами світового бізнесу та бути серед найкращих гравців на ринку.

«Це був один із найпродуктивніших івентів, на яких я мав можливість побувати. Кілька днів підряд безперервної роботи, комунікацій, представлень, знайомств надихнули нашу команду на нові досягнення. Дуже сподобалась робота організаторів заходу. Всі відвідувачі мали достатньо часу для участі в дискусіях, налагодження зв’язків, і при такому шаленому темпі була можливість перевести подих. Жодної хвилини не втрачено дарма. Це надихає», — поділився CEO Spendbase Андрій Алексєєнко.

Один з найголовніших висновків по цьому заходу полягає в тому, що неможливо розвивати бізнес виключно на спілкуванні в онлайні. Нетворкінг через соцмережі та пошту необхідно комбінувати із живим спілкуванням, аби здобувати нових клієнтів, знайомства та потенційні партнерства. Адже так набагато ефективнішим є зв’язок з людьми, з якими працюєш.

«На Valencia Digital Summit щороку збираються тисячі інвесторів, представників великого бізнесу, потенційних клієнтів та партнерів. За ці кілька днів ми познайомились із десятками підприємців та майбутніх клієнтів, представниками українських та іноземних компаній. Тож наша ціль на цей саміт виконана на 100%. Ми задоволені. Витрачені сили на Valencia Digital Summit — це інвестиція у майбутній розвиток».

Компаніям, які вперше братимуть участь у подібних заходах, Андрій Алексєєнко радить заздалегідь підготуватись до події, аби не втрачати час та концентрацію. А саме:

  • зібрати інформацію про учасників, які максимально релевантні для вашого бізнесу і з ким потрібно провести нетворкінг — потрібно розуміти свою мету кожної бесіди на заході та як вона може вплинути на ваш бізнес;
  • якщо у вас онлайн сервіс/продукт, будь-що цифрове, перевірте декілька разів перед заходом справність — варто навіть пересвідчитись у правильності підготовлених презентацій, аби не було незручних ситуацій;
  • розподілити завдання серед членів команди, аби не виконувати однакову роботу: зазвичай такі заходи тривають кілька годин або днів, тож витрачати час потрібно якнайефективніше;
  • за можливості відкласти інші справи поза межами заходу, які відвертатимуть увагу: зрозуміло, що є багато поточних завдань, однак якщо вони можуть почекати, краще їх відтермінувати.

Разом зі Spendbase Україну представляла компанія Lemmi, яка допомагає клієнтам у пошуку роботи. Стартап навчає користувачів найефективніших способів пошуку праці, забираючи на себе найбільш рутинні задачі. Тим самим дає можливість утримувати баланс між працею, пошуком нового місця зайнятості, особистим життям, і при цьому виділятися на фоні інших кандидатів. 

Co-Founder та CEO Владислав Білоцерківський вперше брав участь в івенті подібного формату. Основною метою була підготовка до Web Summit у Лісабоні. Valencia Digital Summit став прекрасною можливістю попрактикуватися у нетворкінгу і пітчингу.

«Сподобалось те, що було багато учасників з інших країн, цікаві доповіді та круті пітчи. Не сподобалось те, що на нетворкінг після івенту могли прийти усі охочі. Через велику кількість людей нетворкатись було дуже важко. Попри це, налагодження нових зв’язків пройшло доволі успішно. Зараз продовжую спілкуватися з деякими фаундерами, з якими тоді познайомився. Ділимось корисними контактами та матеріалами. Але з інвесторами відчутних результатів поки що немає, адже наша компанія поки на дуже ранній стадії», — прокоментував CEO Lemmi Владислав Білоцерківський.

Один із найважливіших висновків, які зробив співзасновник компанії щодо представлення продукту, є те, що «навіть у найкоротшу презентацію свого стартапу треба включати короткий опис проблематики», аби аудиторії було зрозуміло, з чим певний продукт може допомогти.

Також Владислав вважає, що Valencia Digital Summit здебільшого орієнтований на іспанський ринок, тож варто не зупинятись на ньому й звертати увагу також на інші інтернаціональні конференції, аби охопити більшу географію можливостей.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що робити, якщо дитина цілодобово сидить у смартфоні? Перетворіть манію у прибуткову спеціальність

Владислав Миронович 1 грудня 2023 14:15

Кінець ери CZ: зустрічайте нового СЕО Binance

Kateryna Romanenko 30 листопада 2023 18:00

Кому і навіщо варто їхати на Web Summit 2024: інсайти команди TRMNL4 від Genesis

Oleksii Nischyk 30 листопада 2023 13:00

Вплив голосових помічників на рекламні стратегії: як використовувати Siri, Alexa та інших голосових помічників для досягнення рекламних цілей

Максим Купченко 30 листопада 2023 10:00

Можливості дропшипінгу на міжнародний ринок: з чого почати

Влад Мальчевський 29 листопада 2023 18:00