Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як сподобатися інвестору: поради зі створення вдалого пітчдеку

Юлія Дирявко
Юлія Дирявко Фінансовий експерт, co-founder ІТ-бізнесу «Bimp» та консалтингової компанії «Бюро»
27 жовтня 2023 3 хвилин читання

Ми живемо в епоху стартапів. Сьогодні їх вдосталь у будь-якій бізнесовій сфері, але найбільше — в IT-індустрії. Як співвласниця IT-бізнесу Bimp я знаю це не з чуток. Для того щоб стартап знайшов свого інвестора, потрібно підготувати якісну презентацію, або пітчдек.

Цей документ — обличчя проєкту, від його якості напряму залежать перспективи стартапу. Погано оформлений пітчдек може зіпсувати навіть геніальний задум, тому його підготовці треба приділити чимало часу та зусиль. Маючи значний досвід у створенні пітчдеків, хочу поділитися деякими рекомендаціями з тими, хто їх шукає.

Створюємо вдалий пітчдек: основні поради

Обмежте презентацію 10-12 слайдами, на яких у простій та зрозумілій формі викладіть ключову інформацію. Зокрема, варто показати:

 • резюме проєкту (назва, опис продукту, його складові тощо); 
 • проблему, яку стартап покликаний розв’язати; 
 • рішення; 
 • цільову аудиторію; 
 • бізнес-модель; 
 • трекшн; 
 • конкурентний аналіз; 
 • ринок (який його об’єм і частку плануєте зайняти); 
 • дорожню карту на 1-2 роки; 
 • команду; 
 • суму інвестицій (як будуть витрачені кошти та за який термін).

Не переобтяжуйте пітчдек текстом. Люди бізнесу цінують свій час, тож спробуйте вкластися у три хвилини. Також бажано не перемудрити з дизайном, шрифт має бути читабельним (не менше 30 кегля), кольори сумісні та не надто кричущі.

Не варто заглиблюватися в історію появи стартапу, називати необґрунтовані суми, сперечатися з тими, для кого презентуєте проєкт.

Розповідайте, а не читайте зі слайдів, ви ж у цій темі як риба у воді, то покажіть це. Крім того, будьте готовими до додаткових запитань. 

Пам’ятайте, що пітчдек матиме різне наповнення залежно від того, кого стартап хоче бачити у ролі інвестора (венчурний фонд чи приватного інвестора). Перший дивиться на динаміку зростання компанії, другий — на її актуальну прибутковість, а отже, кожному з них потрібно переконливо показати те, що він хоче бачити.

Ваш пітчдек має не лише зацікавити потенційного інвестора, але й замотивувати до співпраці. Для цього завершіть презентацію динамічним закликом до дії.

Не буде зайвим вказати контакти, зокрема посилання на LinkedIn, щоб інвестор міг подивитися на скіли та досвід команди, яка працює над проєктом.  

Я переконана у тому, що успіх презентації стартапу напряму залежить від якості пітчдеку. Зробіть його на совість, адже ваш інтерес у цьому найвищий. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Гроші на вітер: неприємна правда про просування вашої компанії в соцмережах

Владислав Миронович 23 години тому

Аналіз ринку та планування маркетингової стратегії: як досягти оптимального результату

Viktor Gozhyi 8 грудня 2023 16:00

Кросплатформені рекламні стратегії: інтеграція контенту між різними платформами для збільшення охоплення

Максим Купченко 8 грудня 2023 10:00

Технічний рекрутинг 2.0: оновлена версія воєнного часу

Telesens IT-компанія 7 грудня 2023 17:30

«Цифровізація — це національна ідея України»: найважливіше з форуму StrategEast Digital for Freedom

Владислав Миронович 7 грудня 2023 14:30