Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як сподобатися інвестору: поради зі створення вдалого пітчдеку

Юлія Дирявко
Юлія Дирявко Фінансовий експерт, co-founder ІТ-бізнесу «Bimp» та консалтингової компанії «Бюро»
27 жовтня 2023 3 хвилин читання

Ми живемо в епоху стартапів. Сьогодні їх вдосталь у будь-якій бізнесовій сфері, але найбільше — в IT-індустрії. Як співвласниця IT-бізнесу Bimp я знаю це не з чуток. Для того щоб стартап знайшов свого інвестора, потрібно підготувати якісну презентацію, або пітчдек.

Цей документ — обличчя проєкту, від його якості напряму залежать перспективи стартапу. Погано оформлений пітчдек може зіпсувати навіть геніальний задум, тому його підготовці треба приділити чимало часу та зусиль. Маючи значний досвід у створенні пітчдеків, хочу поділитися деякими рекомендаціями з тими, хто їх шукає.

Створюємо вдалий пітчдек: основні поради

Обмежте презентацію 10-12 слайдами, на яких у простій та зрозумілій формі викладіть ключову інформацію. Зокрема, варто показати:

Підписуйтеся на наші соцмережі

  • резюме проєкту (назва, опис продукту, його складові тощо); 
  • проблему, яку стартап покликаний розв’язати; 
  • рішення; 
  • цільову аудиторію; 
  • бізнес-модель; 
  • трекшн; 
  • конкурентний аналіз; 
  • ринок (який його об’єм і частку плануєте зайняти); 
  • дорожню карту на 1-2 роки; 
  • команду; 
  • суму інвестицій (як будуть витрачені кошти та за який термін).

Не переобтяжуйте пітчдек текстом. Люди бізнесу цінують свій час, тож спробуйте вкластися у три хвилини. Також бажано не перемудрити з дизайном, шрифт має бути читабельним (не менше 30 кегля), кольори сумісні та не надто кричущі.

Не варто заглиблюватися в історію появи стартапу, називати необґрунтовані суми, сперечатися з тими, для кого презентуєте проєкт.

Розповідайте, а не читайте зі слайдів, ви ж у цій темі як риба у воді, то покажіть це. Крім того, будьте готовими до додаткових запитань. 

Пам’ятайте, що пітчдек матиме різне наповнення залежно від того, кого стартап хоче бачити у ролі інвестора (венчурний фонд чи приватного інвестора). Перший дивиться на динаміку зростання компанії, другий — на її актуальну прибутковість, а отже, кожному з них потрібно переконливо показати те, що він хоче бачити.

Ваш пітчдек має не лише зацікавити потенційного інвестора, але й замотивувати до співпраці. Для цього завершіть презентацію динамічним закликом до дії.

Не буде зайвим вказати контакти, зокрема посилання на LinkedIn, щоб інвестор міг подивитися на скіли та досвід команди, яка працює над проєктом.  

Я переконана у тому, що успіх презентації стартапу напряму залежить від якості пітчдеку. Зробіть його на совість, адже ваш інтерес у цьому найвищий. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Олександр Яценко: Час будувати великі компанії з красивим українським прапором та написом Made in Ukraine

Сергій Коноплицький 37 хвилин тому

Як запустити новий бізнес в умовах обмежених ресурсів: від створення команди до стрімкого зростання

Віталія Гребнєва 54 хвилини тому

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00