Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Соціальні івенти: як та для чого їх використовувати у бізнес-стратегії

Євген Шапошніков
Євген Шапошніков CEO та co-founder FILOSOFIA event group
14 травня 2024 11 хвилин читання

Часто маркетинг – це чудовий спосіб донести цільовій аудиторії цінності вашого бізнесу. Одним з найефективніших інструментів сьогодення є івенти на кшталт різноманітних конференцій, а також заходи іншого формату. Це інструмент прямої взаємодії з цільовою аудиторією, який дає можливість закрити бізнес-цілі тут і зараз, а також вирізняє думки головних клієнтів бізнесу серед зовнішнього шуму. 

За даними gitnux, 61% маркетологів визначають івенти як найбільш дієвий маркетинговий інструмент. Для того щоб бути на слуху у свого споживача, варто розуміти зовнішні тренди, які є частиною життя кожної людини, та імплементувати їх у ваші заходи.

На чому бізнесам фокусуватися у 2024-му?

Бізнес давно відійшов від першочергового формату: продати продукт або послугу клієнту. Зараз важливі місія, цінності, соціальна відповідальність, яку транслює бренд, та цілі, до яких він прагне.

Івент-маркетинг – це ефективний місток «бізнес – людина», який дає якісну взаємодію і можливість донести людям, «про що ви». За дослідженням Edelman Trust Barometer, люди прагнуть до концепції: менше слів – більше дій.

У такому разі на допомогу приходять івенти. Вони дають можливість людям (і клієнтам компанії, і її працівникам) самостійно прийти, переконатися та долучитися до розв’язання суспільних проблем.

Чому для бізнесу важлива соціальна відповідальність

Соціальна відповідальність – це обличчя вашого бізнесу. Окрім базової мети заробити гроші, людям важливо розуміти, який позитивний вплив має ваша діяльність на їхнє власне життя. 

Соціальна відповідальність також впливає на бренд роботодавця. Зі звіту Edelman Trust Barometer за 2023 рік: працівники більш схильні працювати на компанію, яка публічно порушує такі питання, як права людини, доступ до медичних послуг, зміна клімату, расова справедливість та формування профспілок. 

Соціальну відповідальність можна транслювати по-різному: від дописів у соцмережах компанії до виступів СЕО із релевантними темами. Суспільство дратується та обережно ставиться до частих виступів CEO компаній у громадських обговореннях спірних питань. Натомість люди хочуть бачити вищу мету і конкретні дії, які підтверджують слова генеральних директорів про цінності організації.

З клієнтами ще цікавіше: 79% заявляють, що безпосередньо взаємодіють із брендами у різні способи: участь у заходах бренда, споживання контенту у соціальних мережах та поширення інформації. 70% з них робить висновок про те, чи довіряти бізнесу та продовжувати з ним взаємодію, саме на основі цього досвіду.

Тренди на практиці: де їх шукати

Завдання бізнесів, маркетологів, івент-менеджерів та PR-команди – уміти аналізувати навколишні події та зчитувати настрої і запити людей з них. Цьогорічний «Оскар» це яскраво показав. Фільми-переможці: “Оппенгеймер”, “20 днів у Маріуполі”, анімаційний короткометражний фільм «Війна закінчилася” – всі вони про війну, соціальні питання та проблеми людства. Важливо фіксувати, що світ реагує та потребує таких тем. Тож один з ключових фокусів уваги для бізнесу на 2024 – соціальні івенти.

Ще один приклад на підтвердження цієї думки – результати церемонії Best Event Award у грудні 2023 (Оскар в івент-індустрії). Команда агенції «FischerAppelt» з Німеччини поєднали нові технології та тему людей, позбавлених дому. У проєкті взяли участь 30 людей — 30 історій, і після інтерв'ю за допомогою AI зробили картини, які відображали їхнє життя. Цей соціальний проєкт взяв гран-прі конкурсу. Ми також були там представлені і зайняли 1 місце у своїй категорії з соціальним тімбілдинговим проєктом “Тиждень добрих справ” для Robota.ua. 

Соціальні івенти як інструмент антикризу та підвищення лояльності до бізнесу

Як ми вже говорили, головна місія заходів – реалізація бізнес-задач. Вам може здаватися, що соціальні івенти – це тільки про допомогу постраждалим, проте це не так. Будь-який захід можна адаптувати під ваші потреби. До прикладу:

  • Підвищення employer-brand або розвиток тімбілдингу всередині команди: для цього чудово підійдуть заходи, на якому СЕО компанії разом з працівниками різних рівнів проводять соціальні активності, відвідують дитячий будинок або притулок для тварин. Double the Donation стверджує, що 96% помічають покращення корпоративної культури завдяки волонтерству.
  • Елемент антикризу: від початку повномасштабного вторгнення, соціальна відповідальність бізнесу – це фундамент для розвитку компанії. Регулярна, але щира і дозована комунікація щодо підтримки ЗСУ або постраждалих вже транслює вас як бізнес з сильною репутацією, який заслуговує на повагу. Це може бути як мікропрояв соціальної відповідальності на івенті (стенд зі збором розіграш на панельній дискусії тощо) так і комплексні івенти, спрямовані саме на це
  • Підвищення іміджу бренду: 77% клієнтів схильні довіряти бізнесам, які дотримуються соціальної відповідальності

Як провести соціальний івент та інтегрувати його у свою бізнес-стратегію?

Соціальні івенти можуть бути ситуативними (і відбуватися через певні події/ пам’ятну дату тощо), або ж довгостроковими та інтегрованими в загальну стратегію бізнесу. Другий варіант – це “гра в довгу” та побудова позиціювання на базі соціальної відповідальності.

До прикладу – бренд Dove, який вже понад 10 років транслює свою боротьбу за “право бути собою”, “красу без обмежень” та прийняття себе. Усі медіапрояви, комунікація та івенти прямо або дотично присвячені цим темам. Проте, щоб “робити так само”, варто зрозуміти ДНК вашого бренду. Чи є соціальна місія, яку ви досягаєте за допомогою свого бізнесу? 

А якщо ви поставите за мету свого бізнесу розв’язання соціальної проблеми, впровадите це у свою постійну комунікацію та проведете серію івентів, присвяченуі цій темі, то зможете збудувати асоціативний ряд серед своїх клієнтів. При згадці про соціальну проблему ваша компанія буде поставати в образі “героя-рятівника”, який спрямовує всі сили на її вирішення.

До прикладу, згадуючи про те, що не всі люди мають доступ до питної води, ми згадуємо бренд “Coca-Cola”, який багато років має програми, спрямовані на підтримку утримання водних ресурсів у світі. Або ж, при думці про боротьбу з раковими хворобами чи СНІДом, одразу з’являється асоціація з американською фармацевтичною компанією Pfizer.

Як це використовувати маленькому або середньому бізнесу, який немає extra-costs на масштабні рекламні кампанії?

Розберемо це питання на конкретному кейсі.

Ви – онлайн-бізнес у сфері навчання. Ваш продукт – платформа для шкіл, яка полегшує процес навчання, формує індивідуальний план дитини, дає доступ до аналізу результатів учнями, вчителями та батьками. Свою місію ви визначаєте так: “доступна і комфортна освіта для дітей”. 

В умовах повномасштабного вторгнення ви побачили, що багато дітей виїхали за кордон, неможливість очного навчання є джерелом додаткового стресу та психологічної напруги, а хтось, через втрату всього, не має можливості купувати посібники та сплачувати за навчання. Ваш продукт може допомогти у вирішенні цих проблем.

Це і є вашою соціальною відповідальністю. Включіть цю ціль у постійну комунікацію та проведіть серію івентів будь-якого формату: від колаборації з книжковими видавництвами до івенту для сімей ВПО, де батьки і діти зможуть поспілкуватися зі спікерами та пройти психологічні практики, які допомагають адаптуватися в суспільстві. 

При виборі формату заходу ми радимо в першу чергу відштовхуватися від загальних цілей, які ви ставите. Хочете нетворкінг та нові партнерства – офлайн формат, який згуртує, покаже переваги вашого бізнесу та вразить технологічними рішеннями чудово для цього підійде. Якщо ви бажаєте налагодити комунікацію всередині команди, яка працює віддалено і знаходиться в різних країнах – більш оптимальним варіантом буде онлайн-активність. Також ми радимо міксувати офлайн та онлайн – це забезпечує більшу залученість та спрощує організацію активностей.

Механіка проведення соціальних івентів

Давайте покроково розберемо, що необхідно зробити для організації івенту, спрямованого на соціальну відповідальність. Окрім загальновідомих пунктів, як реєстрація гостей та визначення бюджету є ті, які через чутливість теми, вимагають особливої уваги.

  • Ідея та концепція: вона має бути релевантна вашому бізнесу. Дайте відповіді на питання “про що ми? Для кого ми? Що хорошого ми можемо та прагнемо робити?”. Не варто спекулювати на темі війни, якщо ви не надаєте допомогу систематично. Впевнені, ви робите щось корисне для інших груп (від безкоштовних освітніх лекцій для junior-спеціалістів до спрощення життя матерів-одиначок за допомогою свого продукту. Зробіть акцент саме на цьому!)
  • Репутація вас та ваших партнерів: детально аналізуйте інфополе навколо ваших спікерів та партнерів. Якщо це соціальний івент, важливо, щоб всі його учасники відстоювали однакові цінності та не мали репутаційних скандалів. Адже тоді це накладе відбиток на кожного з вас
  • Взаємодія з гостями: якщо ви запрошуєте вразливі групи населення або під час івенту взаємодієте з ними, пам’ятайте про правила комунікації та людський фактор. Івенти – це про людей та для людей.
  • Звітність. Важливо надати його як для інвесторів і партнерів, так і для суспільства. Особливо, якщо під час івенту ви проводили збір або обіцяли зробити донат на потреби фонду/ окремої людини.

Сталий розвиток в івентах як частина глобальних трендів

Звісно, наразі в Україні ключовими темами для соціальних івентів є підтримка ЗСУ, постраждалих і гуманітарна допомога через наслідки війни. Проте, якщо ви плануєте вихід на іноземний ринок, важливо розуміти, потреби людей там відрізняються від наших. 

Західний світ підтримує ідеї сталого розвитку. Тож для визначення концепції вашого заходу можуть допомогти цілі сталого розвитку ООН – орієнтири, які мають суспільно-важливе значення для аудиторії з Європи чи США. Показати на заході, як ваш бізнес бореться з нерівністю чи забезпечує гідні умови праці, або транслювати відповідальне споживання ресурсів, зробивши захід на дії сонячних батарей – те, що вразить нову аудиторію та покаже вас як гідного гравця на ринку.

Що ще варто тримати у фокусі та вже залучати у свою стратегію, якщо ви досі цього не зробили:

  • Персоналізація

Опитування, індивідуальний підхід та тісна взаємодія з кожним гостем дає позитивні відгуки як на індивідуальному, так і на колективному рівні

  • AI

Світовий тренд останніх років, який тільки нарощує потужність! Від базового використання чату GPT при плануванні івенту, до складних конструкцій та віртуальної реальності на самому заході – варіацій безліч, при чому кожна значно спрощує і допомагає в організації!

  • Різноманіття

Важливо сприймати офлайн та онлайн-івенти не як конкурентні формати, а як ті, що підсилюють дію один одного. За даними Bizzabo, 86,4% організаторів івентів планують залишити на тому ж рівні, або збільшити частку in-person заходів у 2024. Тому, інтерес до реальної взаємодії серед людей тільки зростає, тож варто користуватися цим!

Сподіваємося, ці поради допоможуть вам поглянути на соціально-відповідальні івенти під новим кутом, а також піднімуть розвиток вашого бізнесу на новий рівень! 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00