Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

7 порад для PR-спеціалістів та комунікаційників на конференціях типу WebSummit

Катя Бохинська
Катя Бохинська Кураторка в Projector курсу Global Marketing Communications
17 листопада 2023 4 хвилин читання

У розпал бізнес-сезону та сотень заходів варто розуміти, що недостатньо просто приїхати на конференцію, походити павільйонами і послухати десятки спікерів за день. Зазвичай до найбільших конференцій варто готуватися за кілька місяців. Зокрема, на найбільшу європейську техконференцію Web Summit я пітчила спікера за сім місяців і після п’яти місяців листування з шістьома стейкхолдерами нам все ж вдалось отримати спікерське місце, а за два місяці до події ми почали готувати й усю команду. 

Що робити на конференції

Якщо ви їдете як відвідувач і не маєте свого booth чи попередньо узгоджених зустрічей з медіа та стейкхолдерами, то що робити?

Якщо коротко — нетворкайте.

Основна сцена WebSummit Основна сцена WebSummit

Якщо детальніше, то:

Виберіть 1-5 виступів спікерів на день

  • Не проводьте весь день біля сцени. Відвідайте ті виступи, які ви не можете знайти онлайн, адже більшість спікерів не везуть ексклюзив на конференції, тому не варто витрачати свій час на те, що знайдеться на першій сторінці в YouTube
  • Ставте запитання, переконайтеся, що воно відповідає вашим конкретним потребам і привертає увагу доповідача та аудиторії. Тут ціль не лише отримати відповідь, а й представити себе і запамʼятатись. 
  • Якщо ваша ЦА — маректингові медіа, то йдіть туди, де розказують про маркетинг. Ви і дізнаєтесь щось корисне, і познайомитесь зі своєю ЦА.  

Решту часу зустрічайтеся з людьми.

Робіть перерви протягом дня, щоб заощадити енергію для вечірніх нетворкінгових заходів

Як нам мене, це надважлива частина конференції, оскільки люди більш розслаблені та доступні. Саме на таких івентах, з мого досвіду, ми отримали більшість корисних контактів як лідів, так і медіа.

Відвідуйте side-events, оскільки вони пропонують якісніший нетворкінг з окремими нішевими аудиторіями, ніж переповнений основний івент

Є велика різниця між навігацією на 200 людей і на 70 000. Тут відіграє значення фокус і чітка ЦА. Якщо ви у пошуку інвестицій, то підіть на зустріч українських стартаперів з міжнародними інвесторами. Памʼятайте, що десятки тисяч людей приїхали в одне місто зі своїми цілями і треба віднайти “своїх”. 

Якщо у вас немає заздалегідь домовленої розмови з журналістом, представтеся та обміняйтеся контактною інформацією

Після конференції виконайте домашнє завдання щодо роботи журналіста та запітчте відповідну інформацію щодо вашої теми окремим повідомленням. Не варто навантажувати медіа своїми пітчами, коли вони біжать на свої заплановані десятки інтервʼю, пресмітинги та зустрічі. Вони будуть за це вдячні. 

Не соромтеся запитувати своїх друзів чи колег познайомити вас з іншими людьми на конференції

Часто це win-win ситуація для всіх, адже всі ж приїхали на конференцію з бізнес-цілями.

Залишайтеся активними онлайн

Запостіть у соцмережах, що ви теж на події і раді зустрітись. Якщо ви піарник з розвиненими соцмережами, вам точно напишуть. І не тільки сейлз, а й люди, які потім стануть партнерами чи допоможуть знайти потрібний контакт.

Однак не забувайте, що івент офлайн, тому підніміть очі з екрана, усміхайтесь людям і будьте готові знайомитись або випадково зустріти давніх друзів.

Попрощайтесь із колегами

Завжди є спокуса залишатися з колегами під час івенту — така собі зона комфорту. Але ухваліть сміливе рішення і відійдіть від них, це значно збільшить ваші шанси на знайомство з новими людьми.

Ну і ще додайтесь у всі можливі активні групи у телеграмі чи фейсбуці, візьміть зручний одяг і взуття, перекус (бо черги можуть бути жахливими), пляшку для води та витримку. Зазвичай після таких подій хочеться просто побути на самоті і виспатись, це у багатьох так, це ок, не хвилюйтеся.

Сподіваюся, поради були корисними, і бажаю вам продуктивно провести час на заходах!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Федеральний суд обіцяє розслідувати Google за навмисне знищення чатів

Анастасія Ковальова 11 годин тому

Synergy.IT Business & IT Education від Асоціації IT Ukraine відбудеться 11-12 грудня 2023 року

Артем Житкевич 30 листопада 2023 17:39

Кому і навіщо варто їхати на Web Summit 2024: інсайти команди TRMNL4 від Genesis

Oleksii Nischyk 30 листопада 2023 13:00

Три тренди, які визначатимуть майбутнє менеджменту в ІТ

Віталій Новак 28 листопада 2023 14:07

Розмова з Наталією Волох, керівницею відділу автоматизації GigaCloud, про шлях в ІТ, небажання змін і чому жінки в царині технологій стають сильнішими

Єлизавета Гогілашвілі 28 листопада 2023 09:30