Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Я не айтівчиня, але їду на Web Summit: чому варто долучитися до найбільшої tech-конференції

Єлізавета Коренко
Єлізавета Коренко Голова освітнього проєкту STEM is FEM
13 листопада 2023 6 хвилин читання

Усім привіт! Я голова освітнього проєкту, який заохочує українських дівчат обирати STEM-професії. Ми проводимо навчальні курси та організовуємо окремі модулі, знайомимо дівчат з жінками, які реалізували себе в науці та технологіях, і створюємо круту професійну спільноту. Мої робочі дні складають не з кодування, а зі спілкування з українською молоддю, вченими та представниками/-цями інших освітніх проєктів. Тож чому я їду на Web Summit?

Головні причини поїздки на Web Summit

Нещодавно я давала інтерв’ю одному українському медіа і журналістка попросила розказати, що таке STEM. Адже ми говоримо про те, що наш проєкт мотивує людей долучатися до STEM-індустрії, але що це за індустрія? Які конкретні спеціальності стоять за розшифровкою Science, Technologies, Engineering та Mathematics?

Річ у тім, що не існує затвердженого чіткого переліку дисциплін, що стосуються STEM. Наприклад, у нашого проєкту є освітній серіал, присвячений урбаністиці. Це наука, яка поєднує багато історії та соціології, але водночас чимало інженерії та технологій. Останні сьогодні присутні у багатьох галузях. Саме через процеси диджиталізації раніше “м’які” дисципліни потребують дедалі більше STEM-інструментів. Тож ми з журналісткою навіть пожартували, що колись все буде STEM та диджитал.

І саме Web Summit вже багато років поспіль є подією, на якій збираються передові представники диджитал-індустрії. На перший погляд, може здаватися, що там чекають винятково айтівців, та це помилкове враження. Програма заходу охоплює широкий спектр тем: від використання психоделіків для покращення ментального здоров’я до диджитальних механізмів, які ейчари можуть використовувати у роботі з колективом. На майданчиках представлені найрізноманітніші галузі та найрізноманітніші люди, які у них працюють.

Перша причина їхати на Web Summit — це бажання to stay updated

Так, STEM is FEM не стосується безпосередньо IT-сфери, але ми працюємо зі STEM-індустрією і хочемо бути в курсі всього, що у ній відбувається. Як розвиваються технології? Що змінюється у передових компаніях світу? Яких людей шукає STEM-індустрія та як змінюється ця потреба? Які інновації можна застосувати в освітній сфері? Аби ефективно відповідати на виклики сьогодення, вам необхідні найпрогресивніші засоби, а де шукати прогрес, як не на Web Summit?

Друга важлива складова заходу — це особисте спілкування 

Минулого року я була лише на двох лекціях в межах саміту, весь інший час у мене був заповнений зустрічами — з ранку до вечора. Я отримала змогу поспілкуватися з людьми з різних куточків світу, від Азії до Південної Америки. Звісно, не всі, з ким ви проведе зустрічі, стануть партнерами вашого проєкту чи компанії — але це неймовірна можливість побачити перспективу, яку складно отримати в буденному житті.

Чи часто ви маєте змогу поспілкуватися з представниками Пакистану про гендерну рівність чи вплив воєнних дій на життя людей? Минулого року мені випала така можливість і я хочу сказати, що це частково змінило мій погляд на війну в Україні.

Багато учасників Web Summit 2022 розпитували мене про війну в Україні і, звісно ж, жахалися того, що відбувається у нас. Але коли я розмовляла з правозахисниками з Пакистану, які також працюють і в Афганістані, вони ставили мені дуже конкретні питання: “А що ви робите з відключеннями світла? У вас вже були відключення води? Чи зупинили ви навчання у школах?”.

Вони бачили усі ці процеси під час війни в Афганістані — і очікували такої ж ситуації в Україні. Те, що здавалось мені жахливо-унікальним в Україні, насправді виявилось універсальним досвідом людей, які переживають велику війну. Тоді я усвідомила: ми зараз проходимо через те, через що проходять мільйони людей у різних країнах світу.

Звісно, нам потрібно перемогти росію у цій війні — але разом з тим це проблема, яка існує на системному рівні. Виклики, з якими ми стикаємось щодня, зрозумілі людям в інших країнах. І для мене це стало зовсім іншою перспективою, ніж та, до якої я звикла.

Третій пункт — це бізнес-можливості

Будь-яка компанія, що працює в IT, замовляє комусь дизайн, шукає фінансистів та проводить корпоративи. Жодна індустрія не працює сама по собі, вона залежить від інших галузей.

Мені дуже подобається те, що усі учасники Web Summit активно налаштовані на кооперацію. Вони хочуть повернутися з конференції з певними результатами: угодами, перспективами партнерства — принаймні з контактами людей, з якими зможуть співпрацювати. Домовленості, які за інших умов потребують дуже багато часу, досягаються дуже швидко під час саміту.

Усі учасники розуміють: ти приїхав сюди шукати партнерів. Адже вони теж приїхали сюди шукати партнерів. Тому спілкування в межах події відбувається поза звичним етикетом бізнес-переговорів: ви доволі швидко починаєте обмінюватися ідеями та домовлятися про подальшу співпрацю. Тому ця подія — прекрасна можливість поповнити власну базу контактів.

Короткий висновок

Це і є три основні причини, чому я їду на Web Summit, хоча й не працюю в IT. І це те, що я раджу усім, хто не пов’язаний з tech-сектором, але хоче розвивати власні проєкти та пропонувати актуальні рішення. Долучайтесь до технологічних подій, спілкуйтеся з новими людьми та поповнюйте список співпраць.

Усім вдалого Web Summit 2023!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Технічний рекрутинг 2.0: оновлена версія воєнного часу

Telesens IT-компанія 14 годин тому

«Цифровізація — це національна ідея України»: найважливіше з форуму StrategEast Digital for Freedom

Владислав Миронович 17 годин тому

Як створити дорожню мапу для продукту

Владислав Миронович 6 грудня 2023 17:40

Трейдинг криптовалют: з чого почати?

Павло Осадчук 6 грудня 2023 16:10

Не треба пливти за течією, її варто створювати самостійно: кому варто йти в ІТ

Владислав Миронович 6 грудня 2023 10:30