Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як прокачати блокчейн-скіли: добірка курсів та освітніх ресурсів про блокчейн-розробку

Kateryna Romanenko
Kateryna Romanenko Digital-журналіст
1 листопада 2023 13 хвилин читання

Блокчейн є відносно новою технологією, але його використання вийшло за межі криптовалютних проєктів. Відповідно до даних багатьох досліджень, попит на спеціалістів у галузі блокчейну зростає щороку. Лише за 2022-й кількість розробників збільшилася на 552%. А, згідно з дослідженням DevSkiller, найбільш популярною серед навичок блокчейн-розробника є знання мови програмування Solidity. Тож у цій статті ми розберемо найбільш популярні курси блокчейн-розробки за різними рівнями спеціалістів.

Рівень Junior

Solidity Smart Contracts 

Solidity Smart Contracts  Solidity Smart Contracts 

Solidity Smart Contracts — курс на українській платформі онлайн-освіти Prometheus, який розробляли експерти Distributed Lab за підтримки Ecosystem Support Program. Курс складається з 14 відеолекцій та восьми комплексних практичних завдань. Завдяки ESP автори курсу розробили якісний відеоконтент, що дозволить кожному слухачеві отримати максимальну користь.

Основні теми курсу:

Blockchain-розробник

Blockchain-розробник Blockchain-розробник

Курс «Blockchain-розробник» — програма, тривалістю чотири місяці, розроблена онлайн-школою RobotDreams, що складається з 36 онлайн-занять. Курс розширює знання у галузі блокчейну, Web3, основ криптографії, надає навички з розроблення власних смартконтрактів, створення власного токена та вебгаманця.  

Основні теми курсу:

Рівень Middle

Certified Blockchain Developer Hyperledger (CBDH)

Certified Blockchain Developer Hyperledger (CBDH) Certified Blockchain Developer Hyperledger (CBDH)

Certified Blockchain Developer Hyperledger (CBDH) — англомовний курс, що розроблений на платформі udemy та розрахований на три години із доступом на різних пристроях. Навчання охоплює основи Hyperledger Fabric, як-от ланцюговий код, канали, мережева архітектура та консенсус. Програма підходить для технічних та soft-інженерів, розробників застосунків, програмістів. Після закінчення курсу кожен отримує сертифікат Blockchain Training Alliance Certified Blockchain Developer — Hyperledger.

Основні теми курсу: 

Certified Blockchain Architect 

Certified Blockchain Architect  Certified Blockchain Architect 

Certified Blockchain Architect — англомовний курс, створений на основі досвіду фахівців, які спеціалізуються на розробленні та впроваджені масштабованих та надійних рішень у галузі блокчейну. Тривалість курсу становить 12 годин. Після успішного завершення навчання кожен учасник отримає сертифікат, що підтверджує їхні знання в галузі архітектури блокчейну, проєктування систем, гарантування безпеки мережі та розроблення децентралізованих застосунків.

Основні теми курсу: 

Рівень Senior

Ethereum Developer Bootcamp

Workshop від команди Ethereum Developer Bootcamp. Джерело: Youtube Workshop від команди Ethereum Developer Bootcamp. Джерело: Youtube

Ethereum Developer Bootcamp — навчальний курс англійською мовою, розроблений командою експертів Alchemy University, що надає знання різного рівня професіоналізму. Курс містить 91 урок та охоплює всі аспекти: від криптографії до розроблення повноцінних смартконтрактів та створення децентралізованих застосунків (dApp). Учасники програми — висококваліфіковані фахівці, за їхніми відгуками можна простежити результативність розвитку навичок учасників та здатність обіймати провідні позиції в інноваційних компаніях по всьому світу.

Основні теми курсу:

Chainlink Oracles 

Chainlink Oracles  Chainlink Oracles 

Chainlink Oracles — це англомовний навчальний курс від Chain Shot, який надає необхідну інформацію про криптовалюту та блокчейн, зокрема аспекти інвестування, майнінгу та інші матеріали з цієї галузі. Програма призначена для тих, хто вже має глибокі знання у Solidity. Учасники вивчають основи криптовалют, блокчейну та отримують розуміння всіх аспектів криптографії, необхідних для розроблення блокчейну з Proof of Work (PoW).

Основні теми курсу:

Трейдинг

Один із найпопулярніших способів заробітку на криптовалютах — трейдинг. Щоб торгувати цифровими монетами, потрібно розуміти, як працює ринок. Ба більше, курси є найбільш популярним способом вивчення основ торгових стратегій. Деякі з них дійсно варті уваги:

Cryptology x WhiteBIT Cryptology x WhiteBIT

Курс Cryptology x WhiteBIT

Безкоштовний курс у сфері криптовалют та трейдингу створили українська команда з 26 трейдерів-Cryptology та одна з найбільших європейських криптобірж родом з України WhiteBIT. Навчальний курс розрахований на 12 тижнів, має 12 модулів навчання.

Команда курсу регулярно проводить воркшопи для роз'яснення незрозумілих моментів. Цей курс допоможе трейдерам-початківцям здобути актуальні навички, зрозуміти нюанси торгівлі та вивчити мистецтво інвестування. 

Основні теми курсу: 

 • Основи криптовалюти, блоку, блокчейн-технологій.
 • Види криптотрейдингу.
 • Якими монетами можна торгувати.
 • Як отримати та збільшити прибуток.
 • Методи управління ризиками.
 • Складання короткострокових та довгострокових торгових планів.
 • Мета: розширити знання про блокчейн, трейдинг, криптовалюту.
 • Особливості: застосовувати стратегії для успішної торгівлі.
 • Результат: здобуття реального досвіду завдяки практичним завданням, можливість брати участь у програмах грантів для блокчейн-розробників.

Cryptomannn 

Cryptomannn  Cryptomannn 

Програма навчання у межах курсу Cryptomannn охоплює: інструкції з торгівлі криптовалютою, готові стратегії, аналіз психологічних аспектів трейдингу, методи управління ризиками та аналіз ринкових чинників, засновані на концепціях Smart Money та Price Action. За час існування курсу його завершили більш ніж 3000 учасників. Ця навчальна програма спрямована на підвищення кваліфікації трейдерів з певним досвідом, що сприяє значному пришвидшенню навчального процесу для початківців, які шукають ефективний шлях засвоєння необхідних знань.

Основні теми курсу:

Незважаючи на динамічний розвиток онлайн-освіти, університети продовжують створювати освітні програми у відповідь на підвищений попит з боку студентів. Навчання блокчейну з нуля відбувається очно або онлайн.

Список навчальних закладів, які пропонують освіту у галузі блокчейну

 • 1
  Мельбурнський королівський технологічний інститут, Австралія (RMIT International University). Інститут пропонує курс, орієнтований на технічне розуміння та оцінку різних платформ для розроблення архітектури блокчейн-рішень. Через дефіцит навичок роботи з блокчейном в Австралії РМІТ розробив цей курс з метою ознайомлення студентів з реальними прикладами та вивчення платформ, як-от Ethereum, Sawtooth, Fabric та Composer.
 • 2
  Національний університет Сингапуру (NUS). Навчальний заклад зробив колосальний внесок у дослідження технології. Учасники працюють над оптимізацією взаємодії з блокчейном, створюючи децентралізовані застосунки. Загалом NUS — це місце вивчення блокчейну для новачків і фахівців із досвідом.
 • 3
  Києво-Могилянська академія із програмою «‎Блокчейн-технології». Цього навчального року в Києво-Могилянській академії стартує сертифікатна програма «‎Блокчейн-технології». Освітня програма спрямована на вивчення криптографії, розроблення смартконтрактів, різноманітних алгоритмів та технічних інструментів.

Освітні YouTube-канали

«Don’t Cry Crypto!»  —  проєкт, створений за ініціативи криптобіржі WhiteBIT. Мітапи проводять українською та надають знання про криптовалюти від експертів індустрії. П'ятий ювілейний етер відбувався за участі професійного трейдера Андрія Буца, де гість детально поділився корисною інформацією щодо психології трейдингу.

«Distributed Lab» — канал від однойменної консалтингової IT-компанії з Харкова. Команда вже має більш ніж 500 відео, в яких експерти розповідають англійською про сегмент DeFi (децентралізовані фінанси) та блокчейн.

Завершальні думки

Традиційні методи навчання поступово поступаються місцем курсам, які надають доступ до актуальної та практичної інформації щодо блокчейну та криптовалют. Галузь блокчейну інноваційна та залишається загадковою для багатьох, проте завдяки курсам та інструментам, навчання стає доступним і зрозумілим. Підбираючи курси, намагайтесь обирати актуальні ресурси, які гарантовано покращать ваші можливості, розширять знання та сформують навички у сучасному світі технологій.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Гроші на вітер: неприємна правда про просування вашої компанії в соцмережах

Владислав Миронович 22 години тому

Netpeak Group запустив подкаст «Це по роботі» про бізнес та IT

Богдан Камінський 23 години тому

Аналіз ринку та планування маркетингової стратегії: як досягти оптимального результату

Viktor Gozhyi 8 грудня 2023 16:00

Google збрехав щодо продуктивності нової моделі ШІ Gemini, принаймні в одному відео

Олександр Тартачний 8 грудня 2023 13:35

Кросплатформені рекламні стратегії: інтеграція контенту між різними платформами для збільшення охоплення

Максим Купченко 8 грудня 2023 10:00