Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як масштабувати бізнес: поради з конференції 4YFN на MWC 2023

Галина Єфремова
Галина Єфремова CEO SUITSME
21 березня 2023 3 хвилин читання

Під час поїздки української делегації на конференцію MWC 2023, що була організована за сприяння Мінцифри, Мінекономіки, Ukrainian Startup Fund та за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», нашому стартапу вдалося не лише зустрітися з багатьма інвесторами, але й побувати на лекціях та панельних дискусіях. Одна з них особливо зацікавила.

Йдеться про панельну дискусію «Від засновника до лідера: як розширити свої навички разом із бізнесом», що відбулася у межах стартап-конференції 4YFN, що проходила на MWC 2023. У ній взяли участь Оріол Джункоса, співзасновник Encomenda та White Peak Partners, Енріке Лінарес, співзасновник Letgo, Єва Мартін, співзасновник Tiendeo, та Бернат Ріпол, Co-CEO Holded.

Головні виклики масштабування бізнесу

Масштабування бізнесу може виявитися складним шляхом з певними викликами. Інколи це складне завдання потребує суттєвих змін у мисленні та навичках засновників бізнесу і генеральних директорів. Під час панельної дискусії спікери поділилися ключовими думками щодо того, які навички і зміни у мисленні необхідні для успішного масштабування бізнесу та його команди. 

Ось три основні висновки з цього обговорення:

  • 1
    Лідерство є ключовим. Ефективне лідерство потребує певних навичок, якими мають володіти керівники бізнесу. Зокрема, це комунікативні навички, пристрасть, інтелект та амбіції. Керівники також повинні створити культуру прозорості та довіри, щоб залучати та утримувати талановитих співробітників.
  • 2
    Делегування має вирішальне значення. Засновники та генеральні директори мають навчитися ефективно делегувати повноваження. Для цього важливо, по-перше, наймати старших членів команди, яким вони довіряють, а по-друге, дати людям можливість проявити їхні лідерські якості і при цьому дозволити їм помилятися і вчитися на власних помилках.
  • 3
    Ефективна комунікація вирішує все. Коли йдеться про те, як впоратися з економічними злетами та падіннями, налагодити віддалену роботу, то ефективна комунікація — дієвий інструмент. Чесність, правильна комунікація і чітке визначення бізнес-цілей допоможуть зменшити невизначеність і зміцнити довіру.

Коротка післямова

Масштабування бізнесу та його команди потребує зміни мислення та навичок, а ефективне лідерство, комунікація та делегування є вирішальними для успіху. Інсайти, якими поділилися спікери, стануть цінними вказівками для засновників і генеральних директорів, які розпочинають шлях масштабування власного бізнесу.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Гроші на вітер: неприємна правда про просування вашої компанії в соцмережах

Владислав Миронович 23 години тому

Netpeak Group запустив подкаст «Це по роботі» про бізнес та IT

Богдан Камінський 8 грудня 2023 17:20

Аналіз ринку та планування маркетингової стратегії: як досягти оптимального результату

Viktor Gozhyi 8 грудня 2023 16:00

Кросплатформені рекламні стратегії: інтеграція контенту між різними платформами для збільшення охоплення

Максим Купченко 8 грудня 2023 10:00

Технічний рекрутинг 2.0: оновлена версія воєнного часу

Telesens IT-компанія 7 грудня 2023 17:30