Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Персональний бренд та івенти: покрокова шпаргалка

Дмитро Мельникович
Дмитро Мельникович Засновник та власник агенції з цифрового маркетингу WOO COMPANY
26 квітня 2023 11 хвилин читання

Вітаю, мене звати Дмитро Мельникович, я експерт та ментор з персонального брендингу, підприємець, засновник та власник агенції з цифрового маркетингу WOO COMPANY, віцепрезидент з питань PR в IT Ukraine AssociationЯ консультую власників та перших осіб компаній, допомагаю їм розкривати сильні сторони, вести системну та якісну комунікацію зі своєю аудиторією, будувати потужний персональний бренд, довіру та репутацію. Я хочу поділитися з вами універсальною шпаргалкою, яка допоможе розкрити вас та вашу експертність через ефективний інструмент — участь у заходах. 

Почнемо з початку: чи потрібен мені персональний бренд? 

Кожен з нас — бренд від народження. Та чи правда, що про нас говорять інші лише те, що ми самі їм говоримо про себе? Я певен, що це так і є. У світі динамічних змін нам просто бракує часу на аналіз кожної людини, товару чи явища. Мозку іноді простіше повірити в те, що він вже бачить і чує від інших з реклами чи у соцмережах. 

Однак що саме чують і бачать про вас ваші колеги/партнери/клієнти просто зараз? 

Це легко проаналізувати: введіть своє ім’я у пошуковий рядок Google. Чи зраділи ви тому, що там побачили? Якщо ні, не засмучуйтесь, таке трапляється, коли ви не до кінця відверті або активні у комунікації. Але це легко виправити.

Ви можете бути мільйон разів розумним і талановитим, та який у цьому сенс, якщо ніхто про вас не знає

Персональний бренд — це те, як сприймають нас інші, те, про що вони думають, коли чують ваше імʼя. А ще, як сказав Джеф Безос, засновник компанії Amazon, «персональний бренд — це те, що про вас говорять люди, коли вас немає у кімнаті». Загалом це наша репутація, досвід, зовнішній вигляд, звички, спосіб спілкування.

Головні переваги мати розвинений персональний бренд: 

 • довіра — тому, кого знають, за статистикою, довіряють у рази більше, ніж no name; 
 • впізнаваність — бути на слуху має безліч переваг; 
 • лідерство — розвинений персональний бренд — ознака керівника та лідера; 
 • вищий дохід — персональний бренд безпосередньо впливає на те, кого врешті клієнт обере.

Я впевнений, що мені вдалося переконати вас, що персональний бренд — це невід’ємна частина нас самих, яка допомагає в кар’єрі та бізнесі й з легкістю відкриває нові двері.

З чого почати роботу над персональним брендом

За моїм досвідом, люди розуміють, що саме їм потрібно, до якої цілі вони хочуть дійти, але не знають, як саме це зробити та найважливіше з чого почати. Саме тому я створив безкоштовний помічник — Workbook “З чого почати роботу над своїм персональним брендом”, де виділив всього 8 кроків, які треба пройти, щоб вже за тиждень роботи побачити перші результати. Завантажуйте та працюйте з ним щодня: в день по кроку, і вже за тиждень у вас буде готовий план дій з розвитку вашого персонального бренду. 

Персональний бренд та івенти: як це працює 

Сьогодні всі говорять про соцмережі, сайти та рекламу. Однак я хочу зупинитися на одному з найбільш успішних інструментів у роботі над своїм персональним брендом, про який часто забувають — участь у профільних заходах. Це можуть бути конференції, семінари, вебінари чи просто публічні виступи.

По-перше, це рівень довіри та місце зустрічі з потенційними клієнтами. Практика показує, що на заходах, де ви виступаєте спікером, ваш продукт чи послугу продати набагато легше. Людина сама захоче купити. Вона відчуває ваш вайб, вашу експертність, щирість і видасть вам майже 100% кредит довіри. Натомість у соцмережах на це можуть піти місяці, якщо не роки.

По-друге, нетворкінг. Знайомство з учасниками, організаторами та спікерами дає вам більшу впізнаваність, а також можливість дізнатися нове, зробити з кимось колаборацію, стати партнером або знайти цінного співробітника.

Можливість проявитись публічно показує вас справжніх, без інстаграм-фільтрів. Є ризик того, що ви можете помилитись чи сказати щось не за планом, але аудиторія це розуміє, вона бачить вашу природність та щирість, а це  найважливіша складова персонального бренду.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Як запропонувати себе спікером та знайти вдалий івент: 

 • 1
  визначте свою експертизу — широку тему, у якій ви працюєте та маєте успіхи. Наприклад, ви — юрист чи IT-фахівець;
 • 2
  визначте вузькі ключові теми, на яких ви спеціалізуєтесь, бо хоч ви й можете широко розуміти сферу, та насправді цінується глибина. Знайдіть свою нішу і станьте в ній професіоналом;
 • 3
  проведіть дослідження найближчих заходів, онлайн і офлайн за вашою темою; 
 • 4
  підготуйте лист організаторам із конкретикою: регалії, експертиза, ТОП-теми, на які б хотіли виступити, посилання на соцмережі, ваші експертні колонки, а також напишіть пару слів про мотивацію; 
 • 5
  відправте листи та чекайте відповіді. За моєю практикою, навіть ті, хто тільки починає розвивати свою публічність, отримують запрошення — десь на п'ять листів приходить одне запрошення, а це вже непогано.
 • 6
  наступного разу одразу починайте з пункту 3.
 • 7
  одного дня вас почнуть запрошувати самі — до речі, заходи часто повторюються з року в рік, і якщо спікер класно виступив та зацікавив аудиторію, наступного року його запросять знову. 

ТОП-3 поради для тих, хто тільки починає:

 • Почніть з малого. Не намагайтеся одразу потрапити на найбільші івенти індустрії, — почніть з невеликих та менш відомих, зростайте потроху. 
 • Використовуйте всі можливості на максимум. Якщо вам відмовили у спікерстві на крутому великому проєкті чи ви самі вирішили, що це не для вас — прийдіть туди як гість. Це — можливість завести корисні знайомства та поділитися своїм досвідом під час дискусій чи кава-брейку. 

До речі: «Асоціація IT Ukraine» у червні проводить одну з найбільших IT-подій року IT Ukraine Legal Conference 2023. Спікери заходу СЕО найбільших IT-компаній, представники міністерств та ТОП-юристи країни. Це шалена можливість для нетворкінгу, яку точно не можна пропустити. 

 • Неідеально краще, ніж ніяк. Не вимагайте від себе неможливого. Не будьте до себе занадто критичними, якщо щось не виходить. Просто намагайтеся зробити знову і знову, поки не отримаєте бажаний результат.

Шість порад для успішного виступу на заході:

 • Підготуйтеся — це найголовніше 

Перед виступом досконало проаналізуйте захід хто виступає і хто буде слухачем. Це важливо для підготовки доповіді, адже вона завжди має бути адаптована під тих, хто буде її слухати. 

 • Напишіть тези 

Не пишіть готову доповідь слово в слово, адже тоді автоматично захочеться читати її з листа. А якщо зіб'єтеся чи перехвилюєтеся просто все забудете. Напишіть по пунктах те, що обов'язково треба сказати, у якій послідовності та звіряйтеся з цим під час доповіді.

 • Прорепетируйте

За день до заходу непогано хоча б один раз проговорити свою доповідь вголос. А краще два чи три. Це роблять навіть досвічені спікери, адже це допомагає структурувати думки. Крім того, це кращий момент, щоб подумати над цікавими прикладами чи доречним гумором, який завжди виглядає вдало. 

 • Підготуйте презентацію самі

Поки ви не занадто завантажені, не маєте великого досвіду виступів та маєте таку можливість готуйте свою презентацію самостійно. Чи хоча б проаналізуйте її перед виступом. Так ви точно будете знати, що й за чим йде, а не судомно шукати потрібний слайд перед публікою. 

 • Використовуйте дихальну практику перед виступом

Хвилювання це нормально, але не нормально на це не зважати. З цим потрібно працювати, і правильне дихання ключ до цього. Я використовую відому дихальну техніку «4/7/8»: вдих через ніс протягом 4 секунд, потім затримка дихання на 7 секунд і видих через рот впродовж 8 секунд. Тут головне короткий вдих та довгий видих. Це завжди приводить мене в спокійний стан. 

 • Заздалегідь продумайте свій образ 

Те, як ви виглядаєте це також частина вашого персонального бренду та ще один канал комунікації. Продумайте заздалегідь, як хочете, щоб вас запам’ятали та в якому одязі. Іноді використання якогось яскравого елементу одягу допомагає запам’ятатися та працює “на користь”. Це може бути хустка, окуляри чи, навіть, особлива зачіска. Будь-який елемент стилю можна перетворити на власний унікальний “впізнавальний знак”. 

Нетворкінг — must

З приходом ковіду, а потім повномасштабного вторгнення, ми були позбавлені живого спілкування, однак цей тренд знову повертається. Живе спілкування та реальні контакти — знову в моді! 

Нетворкінг — це ваш соціальний капітал. Він потрібен для розвитку бізнесу, розширення можливостей співробітництва тощо. Не ігноруйте можливості розповісти про себе і дізнатися про інших, стати комусь корисним, поділитися своєю експертизою за неформальних обставин.

Найкраща книга з нетворкінгу, яку я рекомендую своїм клієнтам «Ніколи не їжте наодинці» Кейт Феррацці, яка актуальна й досі. Обов’язково прочитайте її перед тим, як йти на будь-яку офлайн-подію. 

Де шукати потрібні події:

 • 1
  Заходи у Facebook. Це дуже зручно, оскільки можна обрати цікаву вам тему, а офлайн-заходи поруч з вами завжди будуть першими у видачі.
 • 2
  Пошук у Google. Банально, але працює.
 • 3
  Сайти профільних організацій чи асоціацій.
 • 4
  Сайти компаній, якій працюють у вашій ніші. 

Наприклад, на сайті Асоціації “IT Ukraine” можна знайти безліч заходів на тему ІТ. З найближчих головних подій: 

 • IT Ukraine Education Summit — для тих, кому цікава IT-освіта; 
 • IT Ukraine Legal Conference — для тих, кого цікавлять юридичні аспекти розвитку галузі, а також зв’язки з державою, кейси розвитку компаній під час війни, управління, фінанси тощо;

Вони також проводять заходи, до яких можна доєднатися та проявити себе. 

Впевнений, якщо ви використаєте усі ці поради, успіх не заставить чекати й ви моментально побачите результати: 

 • вас почнуть впізнавати колеги, а клієнти захочуть працювати саме з вами;
 • вас почнуть запрошувати надавати експертні коментарі, виступити на івенті, зробити спільний проєкт; 
 • ваша вартість на ринку праці злетить;
 • ви отримаєте безліч можливостей для самореалізації. 

ТОП-5 інших способів розвивати персональний бренд

Ну і коротко про інші способи просування власного бренду. Тут теж нічого складного:

 • соціальні мережі — це ваше віртуальне обличчя; 
 • завести експертну колонку в профільному медіа; 
 • створити власний продукт;
 • надавати експертні коментарі в медіа по вашій тематиці; 
 • видати книгу. 

Щоб дізнатися більше про розвиток персонального бренду підписуйтесь на мене в соцмережах https://linktr.ee/dmelnykovych

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як підвищити лояльність клієнтів та залучити нових за допомогою SERM? Кейс Netpeak у ніші біодобавок

Андрій Тарасенко 15 липня 2024 21:23

Бренд «Мелітопольська черешня» вкрали в України окупанти

Олеся Дерзська 12 липня 2024 20:01

Курка Лейсі, що розрізняє цифри, стала найрозумнішою в світі

Олеся Дерзська 5 липня 2024 19:37

Як побудувати бренд спортсмена: п'ять кроків wow-маркетингу

Єлизавета Нечет 2 липня 2024 17:43

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35