Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Інвестор має дізнатися про вас перед тим, як познайомитися — у цьому сила особистого бренду

Олег Філішин
Олег Філішин Засновник спільноти публічних людей BRAND PEOPLE
23 березня 2023 5 хвилин читання

Якщо сьогодні ви, як підприємець, не виносите свою експертність та компетенції в публічну площину, то для інвесторів та клієнтів це означає, що ви сумніваєтесь в собі. А якщо ви сумніваєтесь в собі, то й інші будуть сумніватися в вас. 

Люди хочуть купувати і купують у тих, про кого вони частіше чують. З ймовірністю в 77% людина здійснить покупку, якщо у СЕО цієї компанії сильний персональний бренд. Чому так? Тому що велику роль грає фактор довіри. Якщо ми говоримо про розвиток бізнесу, то людині викликати довіру набагато простіше, ніж логотипу компанії. 

Як інвестор приймає рішення? 

В 2020 році одне з провідних американських видань про економіку The Journal of Financial Economics (JFE) провело опитування 885 венчурних інвесторів в 681 компанії, щоб дізнатися, як вони приймають рішення. 

96% інвесторів в першу чергу звертають увагу на команду, а лише потім на бізнес-процеси. А 31% взагалі сказали, що на ранній стадії, коли роблять перші інвестиції, вони зовсім не аналізують поточні грошові потоки.

Ось тут ми говоримо про важливість персонального бренду підприємця. Саме його вміння комунікувати, враження, яке він справляє, впливають на майбутнього інвестора. Який на початку може навіть не аналізувати ваші процеси. 

Персональний бренд vs бренд компанії. Не обов'язково ставати лідером думок 

Деякі вважають, що вигідніше вкладати гроші в бренд компанії, ніж у персональний бренд. Що саме динаміка розвитку бізнесу зможе звернути увагу інвесторів. 

Інколи має сенс, але загалом посперечаюся. Все має йти паралельно. Якщо ви, як підприємець, плануєте залучити інвестиції, ви повинні вкладати і в бренд компанії, і в свій персональний образ як власника. Адже з інвестором ви будете спілкуватись особисто, віч-на-віч. 

І хочу відмітити: побудувати персональний бренд — це зовсім не означає стати лідером думок. Не кожному це потрібно. Більше того, не кожен зможе. Але персональна історія, легенда у вас має бути. В 22 рази факт краще запам'ятовується, якщо він загорнутий в історію. Саме ваша історія, як підприємця (сторітеллінг), допоможете залучити гроші. 

80% західних компаній при співпраці дивляться на обличчя бренду, а не на компанію

З початку повномасштабної війни до нас в Brand People приходять багато громадських організацій, гуманітарних фондів, комерційних компаній, які хочуть знайти інвесторів в США або в Європі. 

Перша порада — правильно оформити сторінки в соцмережах. Не абияк, а саме правильно з точки зору ділового етикету (цей етикет залежить від ніші, в якій ви працюєте). 

За нашим досвідом, 80% західних інвесторів одразу запитують посилання на СЕО, шукають його в Instagram, Facebook, LinkedIn. Інвестор хоче побачити, що це за людина, наскільки можуть збігатися цінності, чи можна цій людини довіряти? Інвестор повинен щось дізнатися про вас до того, ніж познайомиться з вами особисто. 

Образ важливий. І я не про награнність, ламати себе не потрібно. Ви, як лідер компанії, маєте зрозуміти — в чому ваша унікальність, яке ваше позиціонування, як вам подавати себе в онлайні. Але як правило, людині важко побачити себе зі сторони, тому що важко віднестись до себе об'єктивно. Потрібно знайти релевантний зворотній зв'язок. 

Краще всього вдається побачити себе зі сторони в групі людей. Наведу приклад. Ми часто проводимо зустрічі підприємців, і ось на цих зустрічах часто підіймається тема персонального бренду бізнесмена з України, який сьогодні знайомиться, налагоджує зв'язки із західними партнерами. І я бачу, що підприємець, яким би він закритим не був, саме в оточенні однодумців починає бачити власні перспективи в розвитку особистого бренду. Думаю, це тому, що він вже починає несвідомо конкурувати з іншими власниками бізнесу, коли чує від них поради. 

Інвестор має дізнатися про вас перед тим, як познайомитися — у цьому сила особистого бренду Інвестор має дізнатися про вас перед тим, як познайомитися — у цьому сила особистого бренду

І користуючись нагодою, скажу, що ми з командою зараз організували найбільший благодійний тур серед українських бізнес-спікерів по різним містам світу — зустрічаємось з підприємцями у Відні, Берліні, Баку, Варшаві, Мадриді і т.д (хочемо зібрати гроші на один з дорогих дронів для ЗСУ). Приєднуйтесь, якщо буде нагода! 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova 9 хвилин тому

Microsoft інвестувала у французькій ШІ-стартап 2 млрд євро

Богдан Камінський 18 годин тому

Як малому бізнесу ефективно реагувати на нестабільність економіки України

Даніелла Шихабутдінова 21 годину тому

Як діти працюють в ІТ, стендап-комік вчить протидіяти шахраям, а бізнес змінив ставлення до криптовалюти: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 22 години тому

Гранти: безкоштовні гроші чи ще одна форма садомазохізму?

Роман Абрашин 26 лютого 2024 13:00