Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Правда у тренді: що українські медіа писали про оскароносні «20 днів у Маріуполі»

Платформа LOOQME
Платформа LOOQME
15 березня 2024 3 хвилин читання

До списку перемог України на міжнародній арені додався кінотріумф. Стрічка Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» отримала «Оскар» як найкращий документальний фільм 2024 року. Аналітики LOOQME дослідили, що і як писали ЗМІ про перший український «Оскар». 

Як люди та ЗМІ реагували на перший український «Оскар»

У дослідженні фахівці проаналізували згадувань в українських медіа та соцмережах про фільм і команду авторів за період від 21 грудня (оголошення номінантів премії) до 12 березня. Загалом нарахували понад 35,5 тис. згадувань з потенційним охопленням понад 3 млрд у соціальних мережах та більш ніж 15 млн у традиційних медіа. Пік обговорення новини припав на 11 березня — день оголошення результатів премії: від 7 до 11 години ранку зафіксовано понад тисячу згадувань щогодини.

Охоплення та загальні кількість згадувань
Рубрики у ЗМІ, топові соцмережі та тип контенту

Більшість згадувань у соціальних мережах було у Facebook, Telegram та X, дещо менше — у YouTube та Instagram. Цікаво, що більш ніж половина згадувань — це оригінальні пости і тільки 19,5% — репости. Загалом залученість у соціальних мережах становила 5,4 млн.

Щодо традиційних медіа, то до топджерел за кількістю публікацій увійшли «Суспільне», ТСН та «Телеканал 24».

Поруч з іменем режисера Мстислава Чернова найчастіше вживали слова «Маріуполь», «режисер», «фільм» та «фотограф». Окрім Чернова, у матеріалах згадували Євгена Малолєтку і Василису Степаненко з команди української стрічки, а також іншого оскароносного режисера Крістофера Нолана. Також серед згадувань йшлося не тільки про Маріуполь, але й про Україну, США та росію. 

Середовище слова «Мстислав Чернов»
Сутності

За період дослідження можна виділити трендові слова — ті, які найчастіше вживали у матеріалах про українську документалку. Цікаво, що у топ 3, окрім слів «Маріуполь» та «Чернов», увійшло слово «правда». Ймовірно, ЗМІ цитували історичну промову Мстислава Чернова, у якій йшлося про перемогу правди.

Пошукові тренди  Пошукові тренди 

Цікаво, що до оголошення переможців щодо премії вживалися більш загальні поняття: «фільм», «Оскар», «найкращий», «премія». Натомість після перемоги української стрічки у матеріалах медіа з’явилося значно більше власних назв: Маріуполь, Україна, Мстислав Чернов.

Популярні слова щодо обговорення «Оскара» до церемонії та після Популярні слова щодо обговорення «Оскара» до церемонії та після

Замість післямови

«20 днів у Маріуполі» увірвався на перші шпальти українського інфополя. І залишається сподіватися, що він буде таким же обговорюваним і за межами нашої держави. Адже саме зараз, як ніколи важливо, щоб слово «правда» щодо України було трендом в усьому світі. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як просувати канал через Telegram Ads та зменшити вартість підписника на 41%: кейс MOYO та Netpeak

Владислав Миронович 17 травня 2024 13:00

Як компетенції ERP-консультанта здатні вплинути на перебіг проєкту

Віталій Курдюмов 17 травня 2024 11:00

X оголошує про значні оновлення спільнот: що зміниться для користувачів

Вікторія Рудзінська 17 травня 2024 07:06

Зустрічайте Notepad — видання про Microsoft

Олеся Дерзська 16 травня 2024 19:08

Бути чи не бути: чи варто блогеру ставати ФОП?

Inna Sharova 16 травня 2024 18:15