Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як компетенції ERP-консультанта здатні вплинути на перебіг проєкту

Віталій Курдюмов
Віталій Курдюмов СBDO Clarity Ukraine
17 травня 2024 4 хвилин читання

Хочу поділитися із професійною спільнотою реальним кейсом. Мова йде про компетенції та знання ERP-консультанта. Ми неодноразово наголошуємо, що маємо високі вимоги до кандидатів в команду, внутрішню систему навчання та менторингу та акцентуємо на наявності знань обліку, бізнес-процесів, законодавчих та податкових норм та багатьох інших аспектів. 

Кейс впровадження ERP-системи

Нещодавно, до нас звернулася компанія, яка наразі знаходиться в процесі впровадження Business Central. Впроваджують не з нами. Мають проблеми з впровадженням. Просять допомогти. На зустрічі вони розповіли, що проєкт просувається дуже повільно, багато їхніх питань залишаються нерозкритими. Почали демонструвати систему, яка вже є налаштованою під них. І тут почалося найцікавіше. 

Наші досвідчені ERP-консультанти, почали помічати «дивно» заповнені поля в системі. «Дивно» дорівнює «заповнені так, як зазвичай за нашу багаторічну практику майже нікому з клієнтів не було потрібно, тобто скоріше враховуючи бізнес модель цього клієнта такі налаштування йому шкодять, а не просто залишаються непоміченими».

Наведемо приклад. У Business Central є можливість зазначити в картці клієнта та постачальника спосіб оплати. Про цю опцію написано в документації з Business Central. Спосіб оплати дає можливість прив’язати банківський рахунок, на який заборгованість буде закриватися одразу в момент обліку такої заборгованості.

Тобто, ви обліковуєте відвантаження (видаткову накладну) і, якщо в картці клієнта проставлений спосіб оплати, що зв’язаний з певним банківським рахунком, заборгованість тією ж датою закривається на цей банківський рахунок. Виходить так, наче вам її вже оплатили. Опція класна, і в певний момент може бути корисною, але не для дистрибутора, не для B2B.

Ми запитали клієнта, чи він розуміє, навіщо тут таке налаштування, бо воно виглядає не дуже вірним, враховуючи, що тоді компанія не бачить в системі актуального стану по дебіторській та кредиторській заборгованості?

Вони відповіли, що не знали про це поле взагалі, бо це консультант налаштовував. Потім перевірили свої операції, і були шоковані, що тепер їм доведеться сторнувати велику кількість «невірних» оплат. Тобто додаткова робота для них виникла там, де її не мало бути.

Це дуже показовий кейс, який описує те, що теоретичні знання ERP-консультанта мало допоможуть вашій компанії при впровадженні. Найцінніше для клієнта – це коли консультант, окрім теоретичних знань про систему (вивчивши документацію, пройшовши глибоке та послідовне навчання), має досвід реалізації декількох проєктів. 

А саме, приймав участь в них з самого початку (зазвичай як другий консультант поруч з досвідченим) до запуску та післяпроєктної підтримки. Це дуже важливо, бо тільки в такому випадку людина може бачити як її знання про систему з навчальних матеріалів працюють, або навпаки не працюють, в реальності. Враховуючи, що серйозний проєкт впровадження ERP триває близько року, в такої людини має бути досвід мінімум 4-5 років. Якщо б ERP-консультант у цього клієнта мав подібний досвід, клієнт не мав би тих проблем, які має сьогодні.

Коротка післямова

Угоду з клієнтом ми вже підписали. Та зробимо все, щоб повноцінний запуск в них відбувся успішно. Проте, вкотре застерігаємо вас від невірної методології впровадження, від недостатніх знань команди партнера з впровадження та від некоректного прорахунку проєкту… Адже іноді достатньо оплатити декілька годин досвідченого консультанта або архітектора даних на ранніх стадіях проєкту, щоб убезпечити подальший його перебіг у коректному руслі.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

AI несеться: боротьба з аудіодипфейками, багато оновлень від OpenAI та Anthropic

Владислав Миронович 14 червня 2024 18:30

PRO наголоси, академічно правильну українську, приказки та сракознавство

Наталя Місюк 14 червня 2024 17:45

Будуємо затишок: науковий погляд та чекліст комфортного дому

Володимир Мельнічук 14 червня 2024 16:30

Дракони, інтриги та честь. Враження від першої серії другого сезону «Дому дракона»

Владислав Миронович 14 червня 2024 15:45

Розмір має значення: суперечливі дебати про блоки біткоїна

Владислав Гринів 14 червня 2024 14:15