Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як просувати канал через Telegram Ads та зменшити вартість підписника на 41%: кейс MOYO та Netpeak

Антон Гембарський
Антон Гембарський Team Lead of Telegram Promotion в агентстві Netpeak Ukraine
17 травня 2024 6 хвилин читання

​​Сьогодні з метою підвищення охоплення, залучення клієнтів й тестування нових стратегій ритейлери використовують всі доступні інструменти для просування власних товарів та послуг. Одним з таких інструментів, який набирає все більшої популярності серед них, є Telegram Ads. Відтоді, як група digital агентств Netpeak стала офіційним реселером Telegram Ads в Україні, ми з партнерами MOYO розпочали співпрацю в форматі запуску реклами через цю платформу із основною метою — залучити більше, дешевше й швидше нових підписників на канал партнера. 

MOYO став першим ритейлером в сегменті e-commerce, хто запустив рекламну кампанію в Telegram Ads в Україні ще в грудні. 

Ми змогли досягти таких результатів завдяки плідному та стрімкому тестуванню нової можливості просування в Telegram. Партнер захотів бути одним з перших, і ми повністю сприяли цьому.

Перший етап — обрання таргетингу на цільові канали

Обравши цей підхід рекламні повідомлення з'являлися у каналах найбільших торгових мереж України й відомих авторських блогах, де можливість розміщення рекламних повідомлень з‘являється лише після попередньої домовленості з адміністратором, які зазвичай доступні за великий бюджет, або навіть взагалі неможливі.

Просування в Telegram Просування в Telegram

Одним з перших стратегічних кроків було використання рекламних розіграшів для спрямування нашої кампанії на цільову аудиторію. Ми зосередились на проведенні розіграшів товарів високої цінності, таких як смартфони, ноутбуки та інша техніка з наступною механікою: 

 • 1
  Користувач переходить на канал MOYO.
 • 2
  Підписується на канал.
 • 3
  Натискає кнопку у конкретному пості, аби бот врахував користувача у список для розіграшу.

Цим методом в українському сегменті користується багато каналів торгових мереж, які продають техніку. Однак нашою перевагою був новий  інструмент реклами в Telegram, який дозволив нам охопити багато користувачів швидко та майже з будь-яких потрібних каналів. 

«Завдяки максимальній залученості команди партнера, системності, і оперативності комунікації, погодження контенту, таргетингів відбувалися максимально швидко, що дало нам можливість тестувати більше гіпотез в проміжок часу.

Преміальні емоджі як додатковий буст для видимості реклами через Telegram Ads

Також варто відзначити ефективність використання преміальних емодзі у рекламних оголошеннях, що значно підвищили привабливість та ефективність рекламної кампанії.

Просування в Telegram Просування в Telegram

Такі оголошення стають значно помітнішими, при цьому конверсія переходів по ним зростає, а залучення нових підписників виходить дешевше. Однак у цьому є і свої нюанси: для можливості додавати емоджі або зображення до оголошень доводиться сплачувати додатково.

Ставка CPM як фактор ефективного показу реклами: який бюджет слід закласти?

При запуску рекламних оголошень в Telegram Ads необхідно визначити CPM — ставку в аукціоні за тисячу показів. Наразі мінімальна ставка CPM на платформі становить 1,5 євро. Оголошення не можна запустити за ставкою нижче цього рiвня. Проте, на платформі існують можливості зробити оголошення більш помітними та привабливими за додаткову оплату: 

 • З premium емоджі — додатково +20% CPM від мінімальної ставки або 1,8 євро.
 • Із зображенням, таким як аватарка каналу або логотип сайту — додатково +30% CPM від мінімальної ставки або 1,95 євро.
 • З premium емоджі та зображенням — додатково +50% CPM або 2,25 євро.

Ставка CPM впливає на ефективність показу реклами: чим вона вища, тим більше шансів, що користувачі побачать рекламу раніше інших.

Другий етап — залучення підписників з цільових міст за допомогою таргету в Telegram Ads

Цей підхід відкриває можливість показувати рекламу в цільових містах мережі. Завдяки таргетуванню за IP-адресою користувачів, можна показувати рекламу саме тим, хто перебуває зараз в цих містах і використовує Telegram. Це забезпечує високу ефективність оголошень, оскільки можна бути впевненими, що рекламу побачить цільова аудиторія.

«Фактором, який привів до результату, стала саме сміливість тестувати нові гіпотези, ефективна співпраця обох команд та швидкість прийняття рішень. Після запуску рекламних кампаній в Telegram ми відзначили приріст кількості підписників в телеграм-каналі MOYO та відвідуваності нашого сайту. Також спостерігали збільшення охоплення наших рекламних акцій та залученості в постах телеграм-каналу MOYO. Аудиторія активно реагувала на наші оголошення та брала участь в розіграшах», — коментує Максим Левченко, директор з маркетингу MOYO.

Ключові результати запуску реклами через Telegram Ads

Головна мета партнера полягала в тому, щоб випробувати новий інструмент та оцінити, наскільки ефективним може бути залучення підписників через Telegram Ads, тож завдяки плідній роботі обох команд нам вдалося: 

 • знизити ціну за підписника на 41%; 
 • отримати 2,33% конверсії переходів за оголошеннями та 32,9% конверсії переходів у підписку; 
 • знизити середню вартість одного переходу на 24,42%; 
 • залучити понад 20 тисяч нових користувачів на канал за короткий проміжок часу. 
Просування в Telegram Просування в Telegram

Ці результати підтверджують, що Telegram Ads є потужним інструментом для ритейлерів, який може значно покращити ефективність рекламних кампаній та забезпечити зростання аудиторії в короткі терміни.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

AI несеться: боротьба з аудіодипфейками, багато оновлень від OpenAI та Anthropic

Владислав Миронович 14 червня 2024 18:30

PRO наголоси, академічно правильну українську, приказки та сракознавство

Наталя Місюк 14 червня 2024 17:45

Будуємо затишок: науковий погляд та чекліст комфортного дому

Володимир Мельнічук 14 червня 2024 16:30

Дракони, інтриги та честь. Враження від першої серії другого сезону «Дому дракона»

Владислав Миронович 14 червня 2024 15:45

Розмір має значення: суперечливі дебати про блоки біткоїна

Владислав Гринів 14 червня 2024 14:15