Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Власний сайт, просування у соцмережах та якісне обслуговування: як залучити нових клієнтів для малого бізнесу

Даніелла Шихабутдінова
Даніелла Шихабутдінова COO Weblium
16 квітня 2024 7 хвилин читання

Традиційні способи залучення клієнтів уже не приносять належного ефекту: фізичні магазини втрачають покупців й щороку скорочують аудиторію. Водночас малий і середній бізнес, який не посоромився вийти в інтернет, зростає. 

В онлайн-середовищі бізнес отримує доступ до маси інструментів для просування. Вони допомагають залучати нових клієнтів, підвищувати їхню лояльність до бренду і здійснювати покупки без відвідування магазину. А також, як би парадоксально це не звучало, збільшувати кількість покупців і у фізичних точках. Просто тому, що бізнес, який просувається в мережі, — це бренд, що став видимим для вашої цільової аудиторії. 

Усім привіт, мене звати Даніелла Шихабутдінова, я COO платформи для створення сайтів Weblium. Багато років займаюся просуванням бізнесу в інтернеті. У цій статті я хочу розповісти, яким чином малий бізнес зможе вийти на новий рівень, використовуючи можливості цифрового і фізичного світів, щоб знайти та утримати нових клієнтів.

Три головні способи залучення нових клієнтів у мережі

Якщо ваш бізнес тільки починає свій шлях в онлайні, то почніть з оновлення інформації про вас на сайтах-агрегаторах, як-от Google Maps, щоб клієнти вже зараз могли знайти або зв’язатися з вами, поки ви займаєтеся ось чим:

  • 1
    Запуск власного сайту. За даними досліджень, 70% потенційних клієнтів насамперед шукають інформацію про товар чи конкретний бренд у мережі, а тому, щоб привабити їх, потрібно показати себе. Найкращим способом зробити це є сайт — візитна картка у форматі лендингу, що у зручному форматі розкаже про вас та скерує до купівлі товару в онлайні чи фізичному магазині. Лендинг сьогодні можна створити за хвилини, наприклад, за допомогою ШІ у Weblium. 

    Наступним рівнем буде запуск повноцінного сайту або ж онлайн-магазину. Він дасть змогу розширити взаємодію з аудиторією завдяки підключенню чату зі службою підтримкою, нових розділів, як-от «Контакти» і «FAQ», інформації про асортимент продуктів із функцією онлайн-купівлі, доставки та багато чого ще.
  • 2
    Просування через соціальні мережі та рекламу. Що більше ви отримаєте нових клієнтів за допомогою власного сайту, то краще буде налаштована реклама і розвинені профілі у соціальних мережах. Нативна реклама, тобто опублікована для конкретної людини згідно з її вподобаннями, дає змогу залучити навіть тих, хто не шукав товар напряму через пошук, але може бути у ньому зацікавлений.

    Соціальні мережі дають змогу визначити аудиторію вашого товару і спілкуватися з нею як у коментарях чи чаті, так і за допомогою публікацій, присвячених вашій сфері. Корисні статті або ролики допомагають привернути увагу клієнтів, підвищити їхню лояльність. А лояльний клієнт — це покупець, який повернеться не один раз.
  • 3
    Підвищення якості обслуговування. Ефективним і, здавалося б, простим і очевидним методом залучення нових клієнтів є поліпшення якості користувацького досвіду. Для цього потрібно спілкуватися з клієнтами та відповідати на їхні запитання (соцмережі, чат на сайті), оперативно вирішувати їхні проблеми (чат підтримки). 

Непрямим покращенням обслуговування є створення зручного сайту з простою навігацією та привабливим дизайном. Сьогодні зробити це може навіть малий бізнес майже миттєво — достатньо використати конструктор сайтів, як Weblium.

Вирішення питань клієнтів і приємний досвід роботи на сайті знову ж таки впливають на лояльність до бренду, а отже утримання поточних покупців. Постійні клієнти частіше і легше купують нові товари, і до того ж рекомендують бренд свої друзям. 

Ще кілька простих рішень для малого бізнесу

Чудовим доповненням до загальної стратегії просування бізнесу в онлайні стане:

  • Спрощення оплати. Часто люди можуть скасувати покупку, зіткнувшись із невеликою проблемою – так роблять 67% користувачів. Щоб уникнути подібного, процес купівлі товару має складатися з якомога меншої кількості кроків. Але головне – його оплата має бути дуже простою і пропонувати якомога більше способів: від підтримки кредитних карток і платіжних сервісів до криптовалют.
  • Реклама у пабліках. Крім нативної реклами в пошукових системах і на інших сайтах і каналах, не забувайте про рекламу у ваших соціальних мережах. Усі статті та ролики мають побічно сприяти розвитку бренду і підвищенню лояльності. Прямі ж рекламні пости мають становити не більше, ніж 5% від усього контенту.  
  • Інформаційна розсилка. Одним із традиційних способів просування є розсилка через електронну пошту. У сучасних умовах ефективним рішенням стане інформування ваших покупців через пабліки, чат на сайті та SMS-оповіщення. Розповідайте про акції, нові товари та зміни в роботі.
  • Пошукова оптимізація. Кожен текст на сайті здатний допомогти підвищити його видимість у пошукових системах. Для цього при його написанні потрібно враховувати запити користувачів (так звані ключові слова) та інші методи SEO-оптимізації. Але не перестарайтеся: пам'ятайте, що головне у тексті — це зміст, а не дотримання алгоритмів. Без цікавого контенту жодна стратегія не принесе ефекту. 
  • Програма лояльності. Не всі старі прийоми канули у Лету. Знижкові системи та акції так само ефективні для утримання і залучення покупців. 

Усі ці методи чудово доповнюють стратегію просування вашого бренда, а за правильного використання допоможуть збільшити потік клієнтів і у фізичні магазини. 

Весь бізнес тепер тільки в онлайні?

Незважаючи на очевидну тенденцію переходу бізнесу та розвитку всіх сфер життя в онлайн-середовище, що стало особливо актуально у період пандемії коронавірусу, ми досі продовжуємо жити у фізичному світі. Звичайні магазини втратили частину своїх клієнтів, але це не означає, що вони мають зникнути або повністю піти у віртуальний світ. Ні, малий і середній бізнес просто має навчитися працювати і розвиватися у нових умовах — використовувати всі його переваги на максимум.

А зробити ви це можете навіть будучи маленькою компанією — використовуючи соцмережі, конструктори сайтів і штучний інтелект. Сьогодні вони доступні кожному.

Не бійтеся змін, бо вони будуть завжди. Будьте гнучкими, пробуйте різні форми та ідеї, і тоді ваш бізнес знайде своїх покупців, де б він не був. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ukrainian TechComms Days 2024 — унікальна конференція про комунікації в tech-індустрії

Ольга Топольська 16 годин тому

Призовий фонд $100 тисяч: в Україні відбувся перший ETHKyiv хакатон

Ростислав Бортман 18 годин тому

Як збільшити продуктивність команди розробників. Якісна мотивація в 2024 році

Даніелла Шихабутдінова 18 годин тому

Як підготувати IT-бізнес до виходу на міжнародний ринок

Максим Олійник 28 червня 2024 11:34

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41