Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ШІ, зелені технології та блокчейн: у що інвестуватиме світ в 2024 році

Анна Нагорна
Анна Нагорна
19 березня 2024 4 хвилин читання

Фінтех — одна з найбільш привабливих сфер для інвесторів, що динамічно розвивається. Щоправда, минулий рік був одним найгірших для глобальної індустрії: обсяг інвестицій та кількість укладених угод впали до рівня 2017 року через інфляцію та війни в багатьох регіонах планети.

Але 2024 рік може змінити ситуацію на краще й принесе ряд цікавих трендів, які залишаться з нами надовго. Про це йдеться в новому звіті компанії KPMG. 

Інвестиції в ШІ

Величезний інтерес до штучного інтелекту спостегірається на багатьох ринках, і фінтех не є виключенням. У 2023 році ШІ-рішення з фокусом на фінтех залучили $12.1 млрд інвестицій — це майже 10% від усіх інвестицій в галузі. Численні компанії вивчали можливості вирокистання ШІ в своїх продуктах та послугах, переважно в сфері кібербезпеки та регулювання. Передбачається, що ці два напрямки будуть ключовими для інвестицій в 2024 році.

Штучний інтелект — домінуючий тренд в багатьох сферах Штучний інтелект — домінуючий тренд в багатьох сферах

RegTech: релуляторні технології

Фінансові технології мають підлаштовуватися під законодавство та урядові рекомендації, що постійно змінюються. Особливо це актуально для стартапів, що працюють з криптовалютами та блокчейном. Це вже дало поштовх для розвитку RegTech — рішень, що використовують ШІ, машинне навчання та аналітику великих даних, які допомагають організаціям ефективніше виконувати вимоги регуляторів.

Ці технології дозволяють керувати юридичними ризиками, зменшувати витрати на процедури перевірок (комплаєнсу), підвищити прозорість тощо.

Все на блокчейні

Токенізація активів, тобто перенесення будь-яких даних та фінансових інструментів на блокчейн, продовжить набирати обертів у фінтеху в 2024 році. Щоправда, тренд стосуватиметься переважно сфери крипто та блокчейн, а токенізація буде використовуватися як можливість надати інвесторам нові інвестиційні можливості.

Блокчейн — технологія, яка має можливості за межами криптовалют Блокчейн — технологія, яка має можливості за межами криптовалют

Регульовані державою стейблкоїни та CBDC (цифрові гроші) можуть також привернути увагу інвесторів у 2024 році. З останніми вже експериментують Китай, Великобританія, Бразилія та ряд інших країн. Передбається ріст інвестицій в криптовалюти в юрисдикціях зі сприятливою регуляцією, зокрема в ЄС та Азії.

Зелені технології

Нові екологічні стандарти, що впроваджуються в світі, ствоюрюють можливості для фінтех-стартапів в галузі зелених технологій. Це, наприклад, проєкти для відстеження викидів вуглецю, моніторингу енергоспоживання чи трекінгу ланцюжків поставок. Тож інвестиції в зелений фінтех будуть трендом ще дуже довго.

В 2024 також буде фокус на використанні ШІ для полегшення збору зелених даних, їх оцінки та формування звітності перед екологічними комісіями.

Робо-помічники для інвесторів

ШІ порадить, куди краще вкласти гроші ШІ порадить, куди краще вкласти гроші

Автоматизовані платформи та персональні помічники для інвестицій і трейдингу триматимуть високу планку популярності в 2024-му та наступних роках. Вони полегшують вхід на фінансові ринки початківцям, допомагаючи обрати стратегію та найбільш підходящі активи для отримання пасивного прибутку.

Серед цікавих передбачень — більш широке застосування ШІ в персональних інвестиціях, а також зростання популярності альтернативних активів, включаючи інвестиції в нерухомість.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як волонтери стають маркетологами, аби просувати збори

Анна Сергієнко 11 годин тому

Переклад пісень Євробачення за допомогою ШІ: як стерво перетворилося на лисицю, а пожежник — на голуба

Юлія Венцковська 16 годин тому

Google AI радить їсти каміння: як компанія бореться з дивними відповідями ШІ

Вікторія Рудзінська 27 травня 2024 07:13

«ЄС підтримує українські стартапи на рівні ідеї». Інтерв’ю з керівником українського хаба Європейського інституту інновації та технологій Ігорем Маркевичем

Сергій Коноплицький 23 травня 2024 14:07

Sora від OpenAI забере в людей роботу?

Олеся Дерзська 22 травня 2024 21:26