Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Новачки у крипті: з чого почати інвестування

Victor Gordiyenko
Victor Gordiyenko Журналіст
12 вересня 2023 7 хвилин читання

Привіт, леді та джентльмени! Перша стаття із серії «Новачки у крипті» занурить вас у початкові кроки криптокористувача, який ще не зареєструвався на біржі та слабко розуміє, як функціонує блокчейн. З кожною новою статтею ми будемо з вами детально розбирати усі важливі аспекти для новачків у крипті. Тож не будемо гаяти час і розпочнемо!


Джон Макафі, засновник однойменної компанії McAfee, одного разу сказав: «Біткоїн неможливо зупинити. Це буде скрізь. Світу і владі доведеться адаптуватися». 

І з цим неможливо не погодитись, тому що врешті влада багатьох країн почала запроваджувати правила та закони для регулювання криптовалют, світ дедалі більше перетворювався на Digital World, а люди дізнались, що таке фʼючі та маржа. 

Image created by the author in Canva ©️ author assumes copyright and provenance Image created by the author in Canva ©️ author assumes copyright and provenance

Мета інвестування у крипту

Куди ж без неї. Як кажуть: «У цьому житті немає нічого неможливого, головне  —  мати мету і стрімко рухатися до неї». Те саме і у фінансовому просторі, але зі складнішими термінами та аналітикою. Визначте для себе, навіщо вам це потрібно. Ви хочете стати професійним трейдером чи просто мати додатковий заробіток? А, можливо, ви азартна людина і хочете полоскотати собі нерви на коливаннях ринку? Від вашої мети залежить, як підходити до навчання і розвитку у трейдингу. 

Базове розуміння: що таке блокчейн 

Для того щоб почати інвестувати у крипту, вам не потрібне детальне розуміння того, як її створювали, хто був її засновником та чому її так назвали. Це вже додаткові дані, які також корисні для більшої поінформованості користувача.

На початковому етапі вашою метою має стати ознайомлення з поняттям «блокчейн» і розуміння того, як він повʼязаний із криптовалютою. Для цього у вашому розпорядженні весь інтернет, де вся необхідна інформація доступна та вичерпна для самостійного аналізу понять і розуміння відмінностей між ними. 

Рекомендації:

Трейдинг

Криптовалюта, як усі активи, має як переваги, так і недоліки. Одним з яких є ризик, що повʼязаний з волатильністю, на якій трейдери й заробляють. Якщо ви маєте на меті розвивати навички торгівлі та фіксації свого прибутку, вам 100% знадобляться знання з трейдингових стратегій та хоча б поверхневе розуміння аналізу криптовалют.

Для цього ви повинні навчитися розрізняти корисні інформаційні ресурси від тих, які прагнуть заробити на вашій необізнаності та продають курси про швидкий заробіток типу «Як стати багатієм за 24 години?». На початку я порадив би підписатись на різні Telegram-канали та профілі криптоінфлюенсерів у Twitter та Youtube.

Рекомендації:

Капітал для інвестицій або трейдингу

Інвестуючи у крипту, краще використовувати заощадження, які не будуть вам потрібні протягом кількох місяців і втрата яких не погіршить ваше фінансове становище. Початківці почуваються більш впевнено, коли інвестиції не є головним джерелом доходу. Це певний психологічний чинник страху втратити гроші або ризикнути. 

Для аналітики крипторинку на початковому рівні раджу почитати про два методи його аналізу — технічний та фундаментальний. Різниця між ними полягає в тому, що головним об'єктом технічного аналізу є не вартість активу, а його торгова активність. А фундаментальний метод зосереджується на оцінці вартості активу, за якого враховують як економічні, так і фінансові чинники.

Також існує економічний та сезонний аналізи, аналіз сентименту ринку та динаміки ціни та обсягу. Але про це поговоримо згодом.

Рекомендації:

Багато ресурсів за аналітикою ринку можна знайти у розділі Technical Analysis на сайті CoinDesk

Cтежити за криптотрендами

Як ми читаємо політичні новини кожного ранку, так ми маємо перевіряти інфоприводи з криптоактивів, в які ми інвестуємо, та криптобіржі, на яких торгуємо. Це запорука знань та поінформованості трейдера. 

На замітку: враховуйте не релевантність активу саме зараз, а загальну тенденцію та напрям, у якому рухається ціна криптовалюти.

Трейдерский діалект створив два найбільш популярні тренди у крипті:

 • бичачий ринок  —  коли активи активи зростають та можуть коливатися, але загалом схильні до зростання. Саме усереднення доларової вартості або стратегія купівлі та «ходлу» доречні для довгострокових бичачих ринків;
 • ведмежий ринок —  «все впало», таку фразу ви будете часто бачити у різних криптоканалах та оглядах трейдерів. Це стан ринку, коли ціни у більшості знижуються. Такі етапи можуть бути доволі стресовими та складними для трейдерів-початківців.

Рекомендації:

Створення торгових стратегій

Насамперед важливо зробити аналіз наявних торговий стратегій, а вже потім братися за їхню реалізацію. 

Торгова стратегія повинна відповідати на три головні запитання: що торгуємо, де торгуємо та як торгуємо.

Важливо врахувати наступні чинники:

 • розмір інвестиційного капіталу, який ви можете виділити для тієї чи іншої торгової стратегії;
 • оцінка потенційного ризику перед інвестицією;
 • контроль використання плеча;
 • план входу і виходу (які сигнали і тригери трейдер використовуватиме для визначення точок входу і виходу з позицій);
 • моніторинг та аналіз (які інструменти трейдер використовуватиме для моніторингу та аналізу своєї торгової діяльності).

Торгові стратегії базово поділяються на активні та пасивні. 

Активні торгові стратегії:

 • внутрішньоденна торгівля (intraday trading strategy) передбачає здійснення угод всередині одного дня. Тобто відкрита сьогодні угода сьогодні має бути закрита, до закінчення торгової сесії;
 • копітрейдинг — автоматичне повторення операцій досвідчених користувачів (корисна опція для новачків);
 • дейтрейдинг  —  позиції відкриваються всередині дня, а трейдер і не залишає ринок без закриття угоди.

Рекомендації:

Памʼятайте про безпеку своїх активів

Фішинг, хакерська атака, схема Понці — найбільш відомі форми шахрайства у сфері криптовалют. 

 • Фішинг — це шахрайство через електрону пошту. Коли ви отримуєте листа, у якому нібито ваша біржа просить увійти до системи чи надати особисту інформацію.
 • Піраміди та схеми Понці — користувачам пропонують взяти участь у новому проєкті та придбати його монети або укласти угоду, за якою потрібно внести криптовалютний платіж.
 • Відмивання грошей  —  це приховування незаконних доходів. Підприємства та приватні особи відмивають гроші, щоб вони виглядали так, ніби джерело доходу є законним.

Рекомендації:

Висновок

Тож, мої любі криптани, не бійтесь занурюватись у сферу блокчейну з головою та працювати за схемою трьох дієслів — читати, вивчати, практикувати. Але не забувайте ще й аналізувати та перевіряти інформацію, яку ви знаходите як у вільному, так і платному доступі. 

До наступної зустрічі у статті «Новачки у крипті: вибір правильної криптобіржі для торгівлі»!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
2
Прокоментувати
Tommy Vercetti 10.10.2023, 02:11
Криптовалюта насправді не дуже надійна сфера для інвестування. Я б рекомендував вкладати гроші в надра. Звісно, перед цим потрібно знати всі аспекти. Раджу прочитати дуже цікаву статтю на цю тему <a href="https://geogroup.com.ua/speczdozvil-na-korystuvannya-nadramy/">https://geogroup.com.ua/speczdozvil-na-korystuvannya-nadramy/</a>
Tommy Vercetti 10.10.2023, 02:10
Криптовалюта насправді не дуже надійна сфера для інвестування. Я б рекомендував вкладати гроші в надра. Звісно, перед цим потрібно знати всі аспекти. Раджу прочитати дуже цікаву статтю на цю тему https://geogroup.com.ua/speczdozvil-na-korystuvannya-nadramy/
Інші матеріали

Що повинні знати маркетологи про український YouTube

AIR Brands 3 години тому

Як ми створювали першу афіліатку в українській бʼюті-сфері: кейс FABO Affiliate Program

Владислав Миронович 4 години тому

Фриланс серед жінок набирає популярності: аналітика Freelancehunt

Анастасія Бондаренко 5 годин тому

Три речі, які потребують постійної уваги підприємця

Владислав Миронович 8 годин тому

Що розказати про себе, аби отримати роботу: освітній проєкт STEM is FEM провів вебінар із LinkedIn-амбасадоркою Тамарою Міщеріною

Sofiia Tepla 9 годин тому