Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому вакансія не закривається? 11 причин, що можуть завадити пошуку фахівців

Марина Хомич
Марина Хомич СЕО VP Team
30 серпня 2023 5 хвилин читання

Всі HR та керівники підприємств чи відділів, напевне, стикалися з ситуацією, коли важко знайти фахівця на конкретну посаду і вакансія дуже довго не закривається. Розповім вам про свіжий досвід наймання senior, c-level лише у продуктові компанії і наведу 11 відповідей на запитання із заголовку.

Головні причини труднощів у закритті вакансій

Насправді причин поганого закриття вакансій може бути значно більше, ніж 11. Проте ці найбільш універсальні, тож поговорімо про них докладніше.

Вимоги високі, а ціннісна пропозиція компанії їм не відповідає

Наприклад, якщо ви шукаєте інженерів із досвідом роботи з новими технологіями або з тими, які у великому попиті, то ви повинні зрозуміти, чому такий кандидат має прийняти саме вашу пропозицію, а не конкурентів. 

Про гроші поговорімо окремо. А от ціннісна пропозиція — це:

 • наскільки трендова індустрія (у топі зараз: ШІ, кібербезпека, соціально важливі проєкти);
 • рівень бренда компанії (культура, стабільність);
 • перспектива зростання (карʼєрне/професійне);
 • цікаві завдання (всім кандидатам цікаво розвиватися там, де це приведе до їхнього зростання як спеціалістів на ринку);
 • робота над продуктом напряму;
 • нові та трендові технології;
 • досвідчені люди у команді, в яких можна навчатися;
 • інженерна культура у компанії;
 • здорова корпоративна культура;
 • можливість працювати віддалено;
 • робоче середовище;
 • компенсація страховки;
 • програми для дітей тощо.

Сталість оцінки хайринг-менеджера та підходів до цієї оцінки

Порівняння кандидата з попереднім досвідом чи співробітниками, упередження стосовно досвіду кандидатів чи їхнього віку, викривлене розуміння ринку. А також поширена думка, що зараз на ринку дуже багато досвідчених кандидатів, які згодні на менші/гірші/нецікаві умови аби отримати офер. Це зовсім не так, незважаючи на складність ринку праці. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ускладнення процесу інтерв’ювання за рахунок додаткових співбесід та тестових завдань

Бачачи на ринку велику кількість лейофів та урізання костів компаніями, деякі команди вирішили додати тестових завдань, щоб визначити зацікавленість кандидата пройти довгий тернистий шлях, щоб отримати той офер. Але ми радимо звернути увагу на те, що, попри нерівномірність ринку, компетенції софт скілз та експертиза й надалі залишаються затребуваними та добре оплачуваними. 

Невідповідний рівень зарплати

Рівень компенсації сформований на базі середніх зарплат у поточній команді або рівень зарплати для senior-спеціаліста такий, як для middle-спеціаліста. Наймання з ринку завжди дорожче, а зарплати всередині команди часто можуть відрізнятися від ринкових тенденцій.  

Мало фахівців на ринку

Якщо вимогам вакансії відповідають менш ніж 100 спеціалістів на ринку (у локації для наймання), ця вакансія одразу маркується як «неможливо закрити», бо частина цих кандидатів не відповідатиме всім вимогам, частина не відповість, а частина відмовиться розглядати пропозицію. 

Вакансія дуже відрізняється від стандартів індустрії

Наприклад, раніше компанія «вирощувала» певних співробітників всередині для реалізації певних функцій. А потім вирішила знайти таких людей ззовні. Шанс закрити таку позицію мінімальний, бо немає іншої подібної компанії, де б так само зростав співробітник. 

Позиція сформована виключно під власні потреби, тобто такий собі «єдиноріг»

Таких людей мало на ринку або їх може взагалі не існувати. Тому варто ретельно розбиратися з потрібними функціями і дивитися на перерозподіл завдань всередині команди. 

Є питання щодо репутації компанії

Перед тим, як відповісти рекрутеру, кандидати уважно перевіряють: відгуки на продукт, відгуки на компанію, звʼязки з росією. 

Присутній саботаж найммання внутрішніми співробітниками

Наприклад, хтось очікував підвищення, але його не відбулось і ця людина зараз залучена у найм свого керівника. Скоріше за все, людина не буде зацікавлена в успішному закритті. 

Менеджери, що наймають, не вміють продавати компанію та ухвалювати рішення

Маємо випадки, коли кандидати відмовлялись від оферів тільки через те, що менеджери на інтервʼю не надихнули приєднатись до проєкту. 

Знайомі кандидата відгукуються не добре про компанію

Тому варто завжди тримати у фокусі уваги поточну команду та її реальний настрій. 

Висновок

Продовжувати безуспішний пошук на вакансію у певний момент стає нерентабельно, тому радимо визначити одразу план, що ви будете робити, коли не закривається вакансія у термін Х. І, звісно ж, краще на початку пошуку звернутися по консультацію до команди, яка мала відповідний досвід, для оцінки всіх чинників, зазначених вище, і підбору найефективнішого плану наймання.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00