Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому бізнесу слід пришвидшитися у переході з російського софту?

Віталій Курдюмов
Віталій Курдюмов СBDO Clarity Ukraine
19 грудня 2023 4 хвилин читання

Сьогодні розмірковуємо на тему міграції з російського софту та чому українському бізнесу варто пришвидшити впровадження альтернативних систем. В Україні, за результатами різних досліджень, від 80% до 95% компаній вибудовують управлінський і бухгалтерський облік на базі російської застарілої системи . Проте Україна давно задекларувала західний курс, наша країна налагоджує ефективну співпрацю з західною економікою, вже не перший рік орієнтується на західні стандарти бізнесу. Зокрема, в Україні впроваджуються міжнародні стандарти фінансового обліку та інші прогресивні підходи до ведення бізнесу. 

Чому варто відмовлятися від російського софту

Прогресивним компаніям давно пора відмовлятися від російського софту. Якщо вже Україна обрала шлях на Захід, то треба відмовлятися від технологій, які цьому суперечать. Тим пак, використовуючи російське програмне забезпечення, українські підприємці фактично фінансують агресора.

Український бізнес загальний тренд добре усвідомлює, і попит на західні системи суттєво зріс. Оскільки на впровадження нової ERP-системи потрібен приблизно рік, я прогнозую, що вже у 2024 році ми станемо свідками активного переходу українських компаній на міжнародні управлінські продукти.

Підписуйтеся на наші соцмережі

За нашим досвідом, найбільшу зацікавленість у впровадженні міжнародних ERP, BI та CRM-систем виявляють середні і великі компанії, яким потрібні нові технології для забезпечення подальшого розвитку бізнесу. Зацікавленість проявляють ІТ-компанії, аграрний бізнес, виробничники, зокрема, представники харчової промисловості.

Найбільш активні саме ті, хто експортує свою продукцію або послуги і у кого є ресурси для впровадження сучасних систем управління. Схоже, вони вирішили, що настав час для суттєвого підвищення внутрішньої ефективності власного бізнесу.

Як впровадити альтернативу

Ми також вбачаємо дефіцит виконавців на ринку послуг з впровадження альтернативних систем. Проте на ринку почалася тенденція, що команди, які раніше впроваджували російські платформи 1С та BAS, починають шлях перенавчання. І, до речі, у нас вже є партнери з цього напрямку, з якими ми ведемо плідну тренінгову роботу. Хоча це й не таке просте завдання, як здається, оскільки Business Central і 1С — це архітектурно та ідеологічно дуже різні платформи. 

Нещодавно у пресі активно почали обговорювати законопроєкт про заборону продажу ліцензій 1С та іншого пов’язаного софту. Тому ми розуміємо, що одночасний попит на впровадження міжнародних управлінських систем може бути дуже високим, а компаній-інтеграторів із відповідним досвідом не так багато на ринку.

Саме тому ми радимо планувати впровадження заздалегідь та виділяти на якісний проєкт приблизно рік. 

До речі, зважаючи на наявний попит у переході з російських ERP-систем та іншого софту, ми активно підбираємо нових бізнес-консультантів, аналітиків, розробників у нашу команду. Основних джерел для пошуку потрібних людей вбачаємо три. Одне з них — це фахівці з 1С та BAS, які з принципових позицій не бажають мати справу з цими системами. Друга група потенційних кандидатів — бухгалтери, фінансові менеджери, зокрема зі східних та південних регіонів України, які втратили там роботу. І третя — студенти вітчизняних вишів починаючи з третього курсу. 

Короткий висновок

З нашого досвіду, ми рекомендуємо українським компаніям все ж таки починати приділяти увагу переходу на сучасні західні технології. Не обов’язково відразу «стрибати» у великі проєкти, якщо немає відповідного ресурсу. Але можна поступово перенавчати власний персонал, створюючи внутрішні підрозділи компетенцій по новій ERP-системі. Або домовлятися з інтеграторами про гібридні підходи до впроваджень, коли певні роботи можуть виконуватися власними силами. Тоді навіть у цьому цифровому напрямку Україна досить швидко також досягне незалежності від росії. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Випивка — так: Таїланд хоче переглянути свої обмеження на алкоголь

Владислав Паливода 3 липня 2024 08:09

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00